Pozycja bólowa?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 26, 2024 6:57 Pozycja bólowa?

Witam. Posiadam 8 miesięcznego kocurka, który od kiedy go mam (od 3 miesiąca jego życia) czasami przybiera taką pozycję jak na zdjęciu na krótki czas co przypomina mi pozycję bólową, ale po podejściu do kociaka reaguje na dotyk, dźwięk, normalnie daje się pogłaskać i nie zastyga w tej pozycji na długi czas, nawet nie wiem czy minutę. Kocurek normalnie się bawi, ma apetyt, nie unika kontaktu, reaguje na na bodźce wygląda i zachowuj się jak zdrowy szczęśliwy kot. Kocurek jest po przejściach, ponieważ w 3 miesiącu miał poważnie złamaną łapię i była potrzebny zabieg chirurgiczny po którym doszedł do pełnej 100% sprawności. 2 miesiące temu miał profilaktycznie robioną morfologię i biochemię wyniki poza paroma lekkimi odchyłami od normy jak stwierdził weterynarz wszystko jest w porządku. Moje pytanie brzmi aby się upewnić czy to na pewno pozycja bólowa? Czy po prostu tak ma, że czasem lubi przycupnąć w takiej pozycji i nie ma czym się martwić bo też słyszałem opinie, że kot przybiera taką pozycję gdy czuję nie pewnie i w razie czego może szybko uciec lub że też magazynuje ciepło. Dziękuje za odpowiedzi z góry!


Obrazek

ryniek

 
Posty: 8
Od: Śro sty 10, 2024 11:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt kwi 26, 2024 17:43 Re: Pozycja bólowa?

??

ryniek

 
Posty: 8
Od: Śro sty 10, 2024 11:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt kwi 26, 2024 19:24 Re: Pozycja bólowa?

zwyczajnym to się nie wydaje, ale ciężko zgadnąć czy wynika z problemu fizycznego czy psychicznego (jakby się czegoś przestraszył /nie był pewny) . Uda Ci się nagrać film jak się zachowuje przed , aż do późniejszego ustąpienia tej pozycji i kilka chwil po ?

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 528
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Pt kwi 26, 2024 20:47 Re: Pozycja bólowa?

może być ciężko z nagraniem bo tak jak pisałem to trwa dosłownie kilkanaście sekund i zdarza się to sporadycznie nie regularnie, więc czasem nawet telefonu nie zdąrze odblokować. Zachowuj się normalnie idzie sobie i np i uklada się w takiej pozycji i wąha sobie coś na podłodze po czym normalnie wstaje i idzie dalej. Nie występuje żądne dziwne zachowanie przed ani po tej pozycji. Gdy jest w tej pozycji i do niego podejde to normalnie daje się dotykać i reaguje, taką pozycje przyjmuję większość kotów znajomych z którymi rozmawiałem no chyba, że wszystkim tym kotkom coś dolega co raczej nie jest możliwe dlatego spotkałem się z opinia, że kot przyjmuje taką pozycję gdy nie czuję się pewnie a ta pozycja daje mu możliwość szybkiej ucieczki w razie zagrożenia, ale wole zasięgność wiedzy doświadczonych użytkowników tego forum.

ryniek

 
Posty: 8
Od: Śro sty 10, 2024 11:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt kwi 26, 2024 20:50 Re: Pozycja bólowa?

Jeśli kot siedzi tak przez chwilę i potem układa się w pozycji na chlebek to nie ma się czym martwić. Jeśli kot siedzi dłużej i często to prawdopodobnie odczuwa gdzieś ból lub dyskomfort.

Chikita

 
Posty: 6482
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt kwi 26, 2024 20:54 Re: Pozycja bólowa?

Właśnie siedzi tak przez chwilke tylko, później normalnie wstaje i idzie dalej lub właśnie wstaje i idzie położyć się na chlebek. Dziś go cały dzień obserwowałem to może z 3 razy przyjął taką pozycje na kilkanaście sekund i to jak chciał wyjść z pomieszczenia gdzie były drzwi to właśnie przyjął taka pozycję i wahął sobie pod drzwiami co sie dzieje. Na co dzień zachowuje się całkowicie normalnie, nie ma żadnych innych objawów towarzyszacych.

ryniek

 
Posty: 8
Od: Śro sty 10, 2024 11:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt kwi 26, 2024 20:58 Re: Pozycja bólowa?

Nie przejmowałabym się. Moja siada tak samo i zaraz zmienia się w chlebek. Jeśli zauważysz, że w takiej pozycji grzbiet jest wygięty w łuk to wtedy ewidentnie coś jest nie tak. Na tym zdjęciu grzbietu nie ma.

Pamiętaj, że chory kot też zachowuje się normalnie do momentu kiedy ból jest już nie do zniesienia i kot nie jest w stanie go ukryć.

Chikita

 
Posty: 6482
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt kwi 26, 2024 21:20 Re: Pozycja bólowa?

Chikita dziękuje bardzo za odpowiedź! :)

ryniek

 
Posty: 8
Od: Śro sty 10, 2024 11:24
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mhml i 250 gości