Peritol

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 25, 2024 17:15 Peritol

Cześć. Mój kot z powodu dużych problemów z apetytem (IBD) poza dietą i standardową terapią sterydową dostaje regularnie Peritol. Od kilku miesięcy podaję raz na 2-3 dni 1/4 tabletki (na 7 kg kota). Jakiś czas temu zauważyłam, że kiedy jest senny lub ogólnie zamulony, pokazuje się trzecia powieka, ale w jednym oku bardziej niż w drugim. W archiwum spotkałam się tylko z jedną wzmianką na ten temat, ale jestem ciekawa Waszych doświadczeń. Dziś nie podałam tego leku, a i tak widzę, że jest podobnie, może tylko nieco mniej nasilone. Jeśli ktoś z Was spotkał się z tym objawem, to dajcie znać, czy to się utrzymywało po odstawieniu albo jakoś pogarszało przy dalszej terapii?

Jakie inne efekty uboczne zaobserwowaliście? Nigdzie nie znalazłam kociej wersji ulotki Peritolu, nawet takiej nieoficjalnej. Tylko ogólne informacje o senności, problemach trawiennych, wzmożonej wokalizacji. Przyznam, że bardzo liczyłam na ten lek, bo jest u nas prawdziwym game changerem nie tylko w temacie apetytu, ale też nawadniania. Mam nadzieję, że jeśli takie rzeczy się pojawiają, to jest to tymczasowe...
Ostatnio edytowano Pt kwi 26, 2024 9:30 przez magnificent tree, łącznie edytowano 1 raz

magnificent tree

 
Posty: 2
Od: Śro kwi 24, 2024 15:40

Post » Pt kwi 26, 2024 4:42 Re: Peritol

Pytanie jest czy to na pewno po Peritolu?
Mam kotkę, która ma min.: niewydolność trzustki, IDB.
Zaobserwowałam, że u niej trzecia powieka pokazuje się przy gorszym samopoczuciu, troszkę oczko, szczególnie jedno zaczyna wówczas łzawić, wtedy i apetyt ma zdecydowanie gorszy, widać że bardziej boli i w kuwecie kupy gorsze.
Peritolem wspomagaliśmy się na początku marca, po odstawieniu sterydów.
Nie zauważyłam wówczas nasilenia objawów ze strony powieki

makrzy

 
Posty: 973
Od: Sob sie 04, 2018 14:23
Lokalizacja: śląsk

Post » Pt kwi 26, 2024 15:27 Re: Peritol

Dzięki za odpowiedź. Myślę, że to jednak Peritol, bo nie ma żadnych innych zmian w zachowaniu, krew niedawno była badana, poza tym podaję ten lek już od ponad pół roku i myślę, że to niestety może być jakiś objaw po długim braniu. Dobrze, że dziś (drugi dzień bez Peritolu) ta dysproporcja u świeżo obudzonego śpiocha jest już mało widoczna.

magnificent tree

 
Posty: 2
Od: Śro kwi 24, 2024 15:40

Post » Pt maja 03, 2024 8:55 Re: Peritol

magnificent tree pisze:Dzięki za odpowiedź. Myślę, że to jednak Peritol, bo nie ma żadnych innych zmian w zachowaniu, krew niedawno była badana, poza tym podaję ten lek już od ponad pół roku i myślę, że to niestety może być jakiś objaw po długim braniu. Dobrze, że dziś (drugi dzień bez Peritolu) ta dysproporcja u świeżo obudzonego śpiocha jest już mało widoczna.

Wygląda na to, że mój kot ma ten sam problem. Opuchnięte i łzawiące powieki. Czy powinienem spróbować tego Peritolu?

proutspep

 
Posty: 1
Od: Pt maja 03, 2024 8:51




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], grubysnake, Szymkowa i 171 gości