Boflox 20dla kota z problemem z siusianiem?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 14, 2024 12:11 Boflox 20dla kota z problemem z siusianiem?

No i znowu się stało. Najpierw w czwartek pozycja bólowa, braki siusiu - do weta i cewnikowanie (takie jednorazowe ściągnięcie strzykawką moczu przez wężyk. Do domu leki przeciwbólowe w syropie. Zgłosić się na kontrolę gdyby coś się działo.
Piątek lepiej, siusiu było. Na wieczór Bil przestaje jeść. W nocy pozycja bólowa.
W sobotę krew w moczu, wymioty. Misja nietknięta. Do weta - godzinna kroplówka, masa zastrzyków - kontrola jutro znaczy dziś w niedzielę. Wieczorem podać 1/4 Nospa 40. Gabapentyna i Cystaid. Do wieczora BIL ok, zjadł, zrobił siusiu. Kolacji nie tknął. Spał normalnie.
Dziś do weta, Bil nie chce jeść karmy, którą dotąd uwielbiał. Dziś znowu masa zastrzyków, pęcherz mały. Zalecenia:
- Cystaid raz dziennie (to bierze Bil od dawna),
- Perognidol 2 krople dwa razy dziennie (bierze od dawna),
- Gapapentyna 3 razy dziennie pół kapsółki,
- Rheumocam (1/2 od jutra przez trzy dni potem doraźnie - Bil ma problemy z kręgosłupem)
- Bioprotect - 1 raz dziennie po antybiotyku
- no i Boflox 20 - 1/2 dziennie przez 3 dni od jutra

No z Bofloxem mam problem, czytałam ulotkę. W przypadku kotków on na zakażenia skórne i górnych dróg oddechowych. U Bila tego brak. Nie wiem czy wet się pomylił, czy faktycznie to stosuje się na problemy z siusianiem u kotków. Ktoś stosował ten lek u swojego kociastego może?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie kwi 14, 2024 20:38 Re: Boflox 20dla kota z problemem z siusianiem?

Nie podawałam, ale ja podaje tabletki które są p/wymiotne, ale działają u nas na jelitka i jest qpa. Każdy lek ma kilka zastosowań i podaje się nie zawsze na to co jest w ulotce. Tak z ostatnich miesięcy leczenia wywnioskowałam.

Chikita

 
Posty: 6454
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie kwi 14, 2024 20:44 Re: Boflox 20dla kota z problemem z siusianiem?

To jest antybiotyk - w ulotce są wymienione zazwyczaj kilka wskazań, natomiast spektrum działania jest szersze i obejmuje też infekcję dróg moczowych.

Ale czy u Bila potwierdzono infekcję? Czy dostałaś zalecenie podawania 3 dni i koniec? Czy 3 dni i kontrola na przedłużenie leków?

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Sob kwi 20, 2024 12:00 Re: Boflox 20dla kota z problemem z siusianiem?

Bilu ma kontynuować ten antybiotyk aż do 14 dni. Potem po 7 dniach posiew moczu i bakteriogram dopiero.. Przestał siusiać krwią i korzysta z toalety bez problemów. Widzę, że czuje się znacznie lepiej
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob kwi 20, 2024 13:10 Re: Boflox 20dla kota z problemem z siusianiem?

Fajnie, że kocio lepiej się czuje! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60500
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AgnieszkaMo, Vi i 193 gości