brak apetytu,kocia anoreksja - ale skąd?? A JEDNAK NERKI:(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 07, 2024 22:05 Re: brak apetytu, kocia anoreksja bez konkretnego powodu

Wygląda jak ONN.

kasiek1510

 
Posty: 31
Od: Czw lis 27, 2014 12:11

Post » Śro maja 08, 2024 10:16 Re: brak apetytu, kocia anoreksja bez konkretnego powodu

Onn srednio nam pasuje, bo nie wiemy skad by sie mialo nagle wziac i wet mowila, ze te nasze parametry nie sa takie super typowe dla tej wersji. Kot niewychodzacy, wiec zatruc sie raczej nie zatrul. Rozwazamy, czy mianseryna moglaby cos takiego wywolac, ale to tylko przeczucia, ze raczej nie…

Pluczemy kroplowkami cd, kot od wczoraj polprzytomny, lezy, nie sikal od ponad 24h, na dzisiejszym usg pecherz nie byl jakos super przepełniony. Jedzenie, picie nie wchodzi w ogole :(( temperatura ciala nizsza, wiec okrywam kocem, a dziwne co sie pojawilo - od wczoraj kota co chwilkę caly czas jakby wzdryga, czasami lzej, a czasami az troche nim podrzuca… i to tak naprawde co chwilke… nie wiemy dlaczego.

Biochemie bedziemy powtarzac pewnie pt pub pon jak troche go przepluczemy, zeby sprawdzic jakie efekty.

ashai

 
Posty: 30
Od: Pt kwi 05, 2024 11:43

Post » Śro maja 08, 2024 10:55 Re: brak apetytu, kocia anoreksja bez konkretnego powodu

Spadek temperatury to świadczy o niskim ciśnieniu i problemach z sercem i lub nerkami. To bardzo źle że ma taki spadek. Może możnaby mu dać leżeć przy termoforze jeśli macie.

Jeśli chodzi o anoreksję to antykatabolicznie na mięśnie działa HMB takie białko do kupienia w wersji nie tylko dla ludzi ale i dla zwierząt. Przeciwdziała rozpadowi mięśni.
U ludzi bardzo dobrze działa przy chorobie nowotworowej, starszym wieku i chorobach z zanikiem mięśni. To jest bezpieczny preparat, tak przy najmniej pisze że nie ma skutków ubocznych przy normalnym dawkowaniu.

Na niewydolność nerek działa dobrze Chitofos z Dolfosu. Miałam kiedyś pieska z niewydolnością nerek i żył z nią na tym preparacie.

Doris2

 
Posty: 320
Od: Pon lut 05, 2024 13:43

Post » Śro maja 08, 2024 11:25 Re: brak apetytu, kocia anoreksja bez konkretnego powodu

ashai pisze:Onn srednio nam pasuje, bo nie wiemy skad by sie mialo nagle wziac

Czy na USG nie wyszły kamienie w nerce.
Miałam kotę, której nagle poleciały parametry nerkowe, futerko ładne, nagle przestała jeść.
Okazało się że schodził kamień z nerki, przytkał moczowód i on wywołał taki dramat w wynikach. Jak już zszedł to 2-3 tyg. kroplówek i wspomagaczy i Glusia doszła do siebie.

Niestety, zejścia drugiego kamienia 3 lata później nie przetrwała :( ale wtedy druga nerka już praktycznie nie działała. Ta druga nerka już wiele lat wstecz w obrazie była mniejsza i słabsza.
Obrazek

andorka

 
Posty: 13149
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Śro maja 08, 2024 11:40 Re: brak apetytu, kocia anoreksja bez konkretnego powodu

ashai pisze:Onn srednio nam pasuje, bo nie wiemy skad by sie mialo nagle wziac i wet mowila, ze te nasze parametry nie sa takie super typowe dla tej wersji. Kot niewychodzacy, wiec zatruc sie raczej nie zatrul. Rozwazamy, czy mianseryna moglaby cos takiego wywolac, ale to tylko przeczucia, ze raczej nie…

Pluczemy kroplowkami cd, kot od wczoraj polprzytomny, lezy, nie sikal od ponad 24h, na dzisiejszym usg pecherz nie byl jakos super przepełniony. Jedzenie, picie nie wchodzi w ogole :(( temperatura ciala nizsza, wiec okrywam kocem, a dziwne co sie pojawilo - od wczoraj kota co chwilkę caly czas jakby wzdryga, czasami lzej, a czasami az troche nim podrzuca… i to tak naprawde co chwilke… nie wiemy dlaczego.

Biochemie bedziemy powtarzac pewnie pt pub pon jak troche go przepluczemy, zeby sprawdzic jakie efekty.

ONN ma wiele przyczyn w tym niewydolność i zaburzenia pracy innych organów, zapalne czynniki, odwodnienie, spadek ciśnienia itd

kasiek1510

 
Posty: 31
Od: Czw lis 27, 2014 12:11

Post » Śro maja 08, 2024 12:07 Re: brak apetytu, kocia anoreksja bez konkretnego powodu

Ok, dzieki za podpowiedzi. Popytam jutro u wet, bo znowu rano mamy wizytę. A czy ktoś z Was mial sytuację z takimi wzdrgnięciami u kota?? Czytalam trochę o czkawce przewlekłej, ale nie jestem pewna czy to to… no tak nim wzdryga co chwile, czasami na tyle mocno, ze az (teraz po wecie zostal w polowce transportera, bo nie chce go naciagac) rusza calym transporterem :((

ashai

 
Posty: 30
Od: Pt kwi 05, 2024 11:43

Post » Śro maja 08, 2024 12:22 Re: brak apetytu, kocia anoreksja bez konkretnego powodu

ashai pisze:Ok, dzieki za podpowiedzi. Popytam jutro u wet, bo znowu rano mamy wizytę. A czy ktoś z Was mial sytuację z takimi wzdrgnięciami u kota?? Czytalam trochę o czkawce przewlekłej, ale nie jestem pewna czy to to… no tak nim wzdryga co chwile, czasami na tyle mocno, ze az (teraz po wecie zostal w polowce transportera, bo nie chce go naciagac) rusza calym transporterem :((

Ataki padaczkowe przy mocznicy.

kasiek1510

 
Posty: 31
Od: Czw lis 27, 2014 12:11

Post » Śro maja 08, 2024 13:50 Re: brak apetytu, kocia anoreksja bez konkretnego powodu

kasiek1510 pisze:
ashai pisze:Ok, dzieki za podpowiedzi. Popytam jutro u wet, bo znowu rano mamy wizytę. A czy ktoś z Was mial sytuację z takimi wzdrgnięciami u kota?? Czytalam trochę o czkawce przewlekłej, ale nie jestem pewna czy to to… no tak nim wzdryga co chwile, czasami na tyle mocno, ze az (teraz po wecie zostal w polowce transportera, bo nie chce go naciagac) rusza calym transporterem :((

Ataki padaczkowe przy mocznicy.





Jezuu… można mu jakoś na to pomóc?? :((

ashai

 
Posty: 30
Od: Pt kwi 05, 2024 11:43

Post » Śro maja 08, 2024 20:36 Re: brak apetytu, kocia anoreksja bez konkretnego powodu

Madrego nic nie podpowiem, ale kciuki caly czas mocne.

FuterNiemyty

 
Posty: 3758
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Śro maja 08, 2024 22:01 Re: brak apetytu, kocia anoreksja bez konkretnego powodu

Też mogę tylko potrzymać! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 61008
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 08, 2024 23:31 Re: brak apetytu, kocia anoreksja bez konkretnego powodu

Nie widzę nadal wyników z badania poziomu B12, tak jak sugerowała Blue. Jeśli nie doczytałam to przepraszam. Niski poziom potrafi nieźle namieszać w jelitach. U mojego kocura było nawet podejrzenie chłoniaka. Też wyniki krwi ok, tylko brak apetytu i chwilami gorsze samopoczucie.
A jak wyglądają jego sprawy kuwetkowe, zwłaszcza "dwójka"? Kciuki za trafną diagnozę dla kotełka

SabaS

 
Posty: 4517
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Czw maja 09, 2024 1:08 Re: brak apetytu, kocia anoreksja bez konkretnego powodu

SabaS pisze:Nie widzę nadal wyników z badania poziomu B12, tak jak sugerowała Blue. Jeśli nie doczytałam to przepraszam. Niski poziom potrafi nieźle namieszać w jelitach. U mojego kocura było nawet podejrzenie chłoniaka. Też wyniki krwi ok, tylko brak apetytu i chwilami gorsze samopoczucie.
A jak wyglądają jego sprawy kuwetkowe, zwłaszcza "dwójka"? Kciuki za trafną diagnozę dla kotełka


Przy pobieraniu krwi we wtorek zapytalam wet o zbadanie tej b12, odpowiedziała, że można robić, ale musiałaby to gdzieś wysyłać, bo ona nie ma możliwości sprawdzenia u siebie. I że po takich wymiotnych akcjach na pewno będzie miał zaniżony poziom, więc podamy mu zastrzyk. A że kiedyś już dostał zastrzyk i go nie zboostowało z jedzeniem to obstawialiśmy wersję, że to jednak nie o b12 chodzi. Na teraz no to walczymy o to przepłukanie i sprawdzenie jeszcze raz biochemii jak te nerki… kot dalej nie sikał :( leży biedny w półśnie drugi dzień… dostał dziś furosemid, ale poki co no bez siusiu… próbowałam dwa razy przełożyć go do kuwety, że może instynktownie “zaskoczy” i siknie, ale on taki słaby, że musiałam cały czas go trzymać i za pierwszym razem walczył, że chce wyjść z kuwety, a za drugim położyļ sie w niej z niemocy :( jutro rano znowu wet i mamy próbować go zacewnikować, żeby spr czy nie zatkała się cewka moczowa.

Dziekujemy wszystkim za kciuki ❤️

ashai

 
Posty: 30
Od: Pt kwi 05, 2024 11:43

Post » Czw maja 09, 2024 1:15 Re: brak apetytu, kocia anoreksja bez konkretnego powodu

Biedny kotek... :201461 :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 61008
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 09, 2024 9:24 Re: brak apetytu, kocia anoreksja bez konkretnego powodu

Kamieni nie bylo widac, zapomnialam napisac o kupach - wszystko bylo ok. Zero biegunek, krwi itp. Kupy caly czas w normie. Sikal tez ok.

Jestesmy u wet, moczu w pecherzu na usg dalej nie jakis ogrom. Zacewnikowany, a mocz dalej slabo splywa. Zaraz dostanie jakis lek dozylny na produkcje moczu.

Plyn w jamie brzusznej :( nie bardzo duzo, ale jest :((

No i diagnoza ze ONN :((

Nie wiem czy go uratuje

ashai

 
Posty: 30
Od: Pt kwi 05, 2024 11:43

Post » Czw maja 09, 2024 16:56 Re: brak apetytu, kocia anoreksja bez konkretnego powodu

Szlag, nie takie wiesci mialy byc :(
Rzuc okiem na watek, pare pomyslow na prowadzenie ONN:
viewtopic.php?f=36&t=216306&hilit=onn

Kciuki nieustanne.

FuterNiemyty

 
Posty: 3758
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 184 gości