kot z alergią

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 04, 2024 9:32 kot z alergią

Hej,
Jak przebiegał u was proces gojenia się wydrapywanych przez kota alergika ran? Czy po przejściu na odpowiednią karmę rzeczywiście trzeba było czekać 8-12 tygodni i czy przez ten czas drapanie się zmniejszało, czy po którymś tygodniu po prostu ustało z dnia na dzień? W przypadku kotów z alergią środowiskowa - jak je leczycie, co pomogło w zatrzymaniu drapania?

mraucia

 
Posty: 2
Od: Czw kwi 04, 2024 8:58

Post » Czw kwi 04, 2024 16:42 Re: kot z alergią

Mój kocur miał pokarmową, i drapanie po zmianie karmy utrzymywało się niezmiennie jeszcze ok 6 tygodni i potem praktycznie nagle się skończyło. Dopiero jak ustało drapanie/zwędzenie to łyse plamy i strupy zaczęły powoli się goić. Miał je wtedy w okolicy szyi, nie na głowie. Trudne to, bo ciężko od razu zauważyć czy jest faktycznie lepiej :/

U mnie kot miał też spuchnięte jelita i na zewnątrz przy dupce było też widać. Tylko po tym mogłam na pewno powiedzieć, że jest "lepiej" po około tygodniu, bo opuchlizna była mniejsza. Biegunek u nas nie było, ale jeśli są, to też pewnie będzie szybciej poprawa i można obserwować.

O środowiskowych nic nie powiem, bo nie mają moje na szczęście jak na razie.

Bells

 
Posty: 92
Od: Wto lis 23, 2021 23:44

Post » Pt kwi 05, 2024 9:54 Re: kot z alergią

A jak u niego wyglądało drapanie? Mocno sobie rozdrapywał tą szyję? Moją złapało najmocniej na policzkach i też trochę na szyi. Wcześniej drapała się na skroniach, ale już praktycznie tych rejonów nie rusza i powoli się goi. Jak się podrapie to wygląda jakby z wojny wróciła, te rany są strasznie obszerne i krwawią ..
Na szczęście biegunek nie ma, ale po przejściu na barfa ma kilkudniowe postoje. Wiem, że na tej diecie koty robią kupę rzadziej, ale ona potrafi 5-6 dni jej nie robić, a to już za długo nawet jak na barfa. Muszę wtedy ją ratować kisielem z siemienia żeby na kolejny dzień zrobiła kupę.
Super, że się udało kocura z tej alergii wyprowadzić. Szkoda właśnie, że to tyle trwa, to potrafi być strasznie frustrujące...

mraucia

 
Posty: 2
Od: Czw kwi 04, 2024 8:58




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Vi, Zeeni i 155 gości