Zbiórka na ratowanie Felusia - silna anemia i nowotwór?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 03, 2024 8:34 Re: USG łapki

Matko, przepraszam, nie wiem skąd mi się ta kotka wzięła ;)
Może zadzwoń i się dopytaj czy nie da się tego jakoś obejść? Bo faktycznie, na teraz są wizyty kontynuacyjne.
Widzę że na 11 kwietnia jest możliwość zaklepania diagnostycznej? Nie wiem czemu czasem jak się kliknie to wchodzi tylko kontynuacyjna a czasem możliwa jest diagnostyczna, gdy czas wizyty ten sam. Zadzwoniłabym i się dopytała.

Edit: już chyba się domyślam, jeśli jest kilka terminów wolnych danego dnia jeden pod drugim, to możesz zaklepać dłuższą wizytę i to obejmie dwa terminy.
Jeśli jest wolny tylko jeden termin lub zaraz za nim jest już zajęty - to wtedy może być tylko kontynuacyjna bo nie da się jej wydłużyć.

Blue

 
Posty: 23533
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro kwi 03, 2024 8:47 Re: USG łapki

Zadzwoń na Bialobrzeską - do onkolog dr Uli Jankowskiej i wpisz się na listę rezerwową. Zazwyczaj ktoś rezygnuje z wizyty, a jak znajdziesz onkologa gdzieś wcześniej to sama zrezygnujesz.
tel; 22 8242946
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35358
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro kwi 03, 2024 10:33 Re: USG łapki

Jakimś cudem udało się umówić na jutro do DomVetu :)

emilab.

 
Posty: 54
Od: Pt sie 26, 2022 17:08

Post » Śro kwi 03, 2024 10:50 Re: USG łapki

emilab. pisze:Jakimś cudem udało się umówić na jutro do DomVetu :)

no widzisz
:ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35358
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro kwi 03, 2024 14:40 Re: USG łapki

Super, bardzo się cieszę :)
I trzymam kciuki za to by był to tylko odczyn jakiś niegroźny, do łatwego opanowania.

Blue

 
Posty: 23533
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro kwi 03, 2024 14:54 Re: USG łapki

Dziękuję bardzo za pomoc!

emilab.

 
Posty: 54
Od: Pt sie 26, 2022 17:08

Post » Czw kwi 04, 2024 22:21 Re: USG łapki

I jak po wizycie??

Blue

 
Posty: 23533
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw kwi 04, 2024 23:59 Re: USG łapki

Aż nie wiem co pisać :-( nowotworu nie wykluczają, próbki pobrane. Morfologia za to jest tragiczna. Czy mogli mi tak załatwić kota kroplówkami dożylnymi? Hematokryt ma 0,128 l/l przy normie od 0,3. Hemoglobina 35g/l norma od 90. RBC 2,21 T/l norma od 5. RET 0,078 T/l norma do 0,03. To tylko kilka przykładów, prawie całą morfologia na czerwono :placz:

emilab.

 
Posty: 54
Od: Pt sie 26, 2022 17:08

Post » Pt kwi 05, 2024 0:16 Re: USG łapki

Jak rozumieć te bardzo niskie erytrocyty, hemoglobinę i hematokryt w stosunku do retikulocytów? To dobrze, że są tak wysokie? Bo to przecież młode erytrocyty?

emilab.

 
Posty: 54
Od: Pt sie 26, 2022 17:08

Post » Pt kwi 05, 2024 1:50 Re: USG łapki

Podniosę

anka1515

 
Posty: 4134
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt kwi 05, 2024 4:25 Re: USG łapki

Gdzie w Warszawie na transfuzję? Grupy krwi nie znamy? Jak to wygląda cenowo? Czy jest inne wyjście? :placz:

emilab.

 
Posty: 54
Od: Pt sie 26, 2022 17:08

Post » Pt kwi 05, 2024 4:59 Re: USG łapki

Popytaj wet gdzie chodzisz
Pare lat wstecz robiłam kotom w Warszawie i weci załatwiali
Tylko chyba nie ufasz tam gdzie chodzisz
Oni grupę robili na miejscu
Były jeszcze opcje ze od kota innego

anka1515

 
Posty: 4134
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt kwi 05, 2024 5:11 Re: USG łapki

Wyniki są faktycznie bardzo złe :(
Kroplówki dożylne mogły dodatkowo rozcieńczyć krew, ale to przejściowy stan, po wysikaniu tego płynu o ile nerki produkują prawidłowo w miarę mocz wpływ kroplówek na obraz krwi mija. Na pewno nie wywołały tak silnej niedokrwistości w wynikach :(
Ile minęło od ostatniej kroplówki do pobrania krwi? Jeśli niedługo to możliwe że niedokrwistość nie jest AZ tak silna.
Ale trzeba zakładać że jest i szybko szukać krwi niestety :(
W klinikach od razu oznaczą grupę krwi, zrobią próbę krzyżowa., skontaktują się z bankiem krwi.
Tak naprawdę każdy wet może zrobić transfuzję, ale jeśli nie macie zaufanego to najlepiej skontaktować się z jakąś większą lecznicą, kliniką. Może ta gdzie byliście teraz Was poprowadzi?

Wasz kocurek miał testy na FeLV i FIV?
W poprzedniej lecznicy kiedy ostatnio zbadali mu morfologię?
Jaka była?
On ma objawy niedokrwistości? Jest blady, słaby, szybciej/ciężej oddycha?
Jakie ma leukocyty?
Tak naprawdę powinno się szybko powtórzyć morfologię (żeby zweryfikować wynik), zrobić ja z rozmazem manualnym, zrobić PCR na hemobartonelozę i podać od razu doksycyklinę, on powinien dostać antybiotyk przy takiej niedokrwistości i powinien to być taki który zwalcza pasożyty krwi.
Powinien też dostać sterydy, ale tu chore nerki mieszają. Trzeba rozważyć sprawę
Od kiedy i z jakiego powodu te nerki są niewydolne, wiecie?
Jeśli inne składniki krwi też są niskie, może faktycznie doszło do zakażenia szpiku albo jakiegoś innego procesu w nim z powodu pozostawionego drutu...
Ale żeby mieć czas na działanie musicie podać krew, jeśli morfologia się potwierdzi - bo nie będziecie go mieli :(. Czasem można zaryzykować, podać steryd, doksycyklinę mając krew w gotowości na wszelki wypadek i zobaczyć co będzie, ale w Waszym przypadku to ogromne ryzyko, bo krew jest już poniżej granicy gdy powinno się zrobić transfuzję, nie wiadomo jak szybko się pogarsza, nie wiadomo co jest przyczyną a nerki już niewydolne są obecnie mocno niedotlenione.

Przy podejrzeniu nowotworu koniecznie trzeba zrobić USG brzuszka, jeśli nie było teraz robione, czy nie ma zmian w nim i/lub krwawienia.

Walczycie w tej chwili o życie niestety :(

Nie znam cen za transfuzję obecnie :(
Można też podać krew bezpośrednio od dawcy, wyjdzie dużo taniej, ale mało który wet chce to zrobić bo ryzyko wstrząsu jest wtedy większe niż z krwi z banku. Jednak przy pierwszej transfuzji i tak jest ono dużo mniejsze niż przy kolejnych. A często kociej krwi w bankach brakuje, więc jest to opcja, tylko trzeba znaleźć kogoś kto to zrobi.
Skontaktowała bym się w sprawie tych wyników z lecznica w której je robiliście jeśli nie macie zaufanego weta.

Ehhh... Trzymajcie się...

Blue

 
Posty: 23533
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt kwi 05, 2024 5:31 Re: USG łapki

Będę odpowiadać na raty. Miał 3 kroplówki dożylne w tamtym tygodniu wtorek - czwartek, ile napisałam kilka postów wcześniej. Podskórne miał od soboty do wtorku - badanie w czwartek. Testy FeLV i FIV miał kilka lat temu robione. Poprzednia morfologia była robiona 1 lutego - miał lekko poniżej normy RBC - norma od 6,3 a on miał 5,88 x 10^12/l. Reszta w dolnych granicach ale w normie.Myślałam, że także w zeszły wtorek ale jak się okazało oszukano mnie i morfologii nie zrobili choć tak wynika z wypisu. Bez morfologii podawali mu 3 dni kroplówki i chcieli podać znieczulenie ogólne. Wetka wczoraj powiedziała, że ma blade śluzówki ale krew wyglądała ładnie, nie przypominała krwi kogoś z niedokrwistością. Słabszy jest ale on od 2 tygodni prawie codziennie jest u weterynarza albo w podróży do niego, trochę słabiej jadł choć od wczoraj apetyt bardzo się poprawił. Noga też mu dokucza więc i gorzej się czuje. Leukocyty 13,4 G/l norma do 11.
Blue całą morfologię i biochemię wysłałam Ci w wiadomości.

emilab.

 
Posty: 54
Od: Pt sie 26, 2022 17:08

Post » Pt kwi 05, 2024 5:37 Re: USG łapki

Niewydolność nerek stwierdzona w sierpniu 2022, najprawdopodobniej od zębów, które zostały uszkodzone wraz z łapką w jakimś wypadku ale uszkodzenia nikt nie zauważył do momentu pojawienia się problemu z nerkami... W łapce wykryli wczoraj liczne ogniska z płynem podbarwiony krwią więc może to jakiś wylew był, uraz, którego nikt nie zauważyl co jest jednak mało prawdopodobne gdyż on prawie nigdy nie zostaje sam.

emilab.

 
Posty: 54
Od: Pt sie 26, 2022 17:08

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 214 gości