Ratunku. Co jest mojemu kotu ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 21, 2024 22:05 Re: Ratunku. Co jest mojemu kotu ?

Jeżeli okaże się, że to FIP (odpukać), to skąd wezmę kasę na leczenie? Chyba nie wiecie w jak trudnej sytuacji finansowej jestem. Nie starcza mi nawet na jedzenie dla mojego stada i ja olewam? Pojadę jutro na usg, bo jestem umówiona z wetem, z tego stresu prawie nie jem i 2 noce śpię jak zając pod miedzą, nie gasząc światła i trzymając cały czas rękę na kocie.

misiulka

 
Posty: 205
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Czw mar 21, 2024 22:13 Re: Ratunku. Co jest mojemu kotu ?

To nie tak, że uważam, że kot Ci obojętny bo totalnie nie :) Po prostu piszesz tak jakbyś negowała fakt że kot może mieć fip. Koszty leczenia są duże, to prawda.. może załóż zrzutkę? Zawsze można poudostepniac na grupach, tutaj. Zawsze ktoś pomoże <3 oczywiście miejmy nadzieję, że to nie fip, ale powinnaś to potwierdzić jak najszybciej :ok:

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 255
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw mar 21, 2024 23:21 Re: Ratunku. Co jest mojemu kotu ?

misiulka pisze:Jeżeli okaże się, że to FIP (odpukać), to skąd wezmę kasę na leczenie? Chyba nie wiecie w jak trudnej sytuacji finansowej jestem. Nie starcza mi nawet na jedzenie dla mojego stada i ja olewam? Pojadę jutro na usg, bo jestem umówiona z wetem, z tego stresu prawie nie jem i 2 noce śpię jak zając pod miedzą, nie gasząc światła i trzymając cały czas rękę na kocie.


Zapisz się na grupę Fip-ową na FB, tam naprawdę ludzie BARDZO sobie pomagają, na pewno ktoś pożyczy lek na start (jeżeli okaże się że to FIP) ... są zrzutki, bazarki ....
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5571
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw mar 21, 2024 23:40 Re: Ratunku. Co jest mojemu kotu ?

misiulka pisze: Testów nie miał robionych.


Jeśli drugi kot był w miarę choć młody i miał chłoniaka i też testów nie miał robionych - to choć chłoniakiem nie można się zarazić - to zarazić się można FeLV i FIV, a to są choroby u kotów które bardzo zwiększają ryzyko rozwoju chłoniaka, co więcej - u młodych kotów z tą chorobą duża część zwierząt jest pozytywna. Dodatkowo - kot nie musi być nawet stricte chory na FeLV, nie musi mieć żadnych więcej objawów - samo nosicielstwo już jest czynnikiem zwiększającym ryzyko rozwoju nowotworu.

Te wyniki wskazują na poważny problem zdrowotny.
Tak wysoka leukocytoza, rozmaz (dodatkowo bardzo wysokie monocyty), niski stosunek a/g - coś się dzieje.
W dodatku kot chudnie i zaczął jak rozumiem jeszcze jedząc normalnie, obecnie zaczął dodatkowo niedojadać i być ospały.
W czasie badania glukoza wysoka - ale fruktozamina na dolnej granicy normy co może wskazywać na to że kot miewa hipoglikemie albo ogólnie ten poziom glukozy ma niski.

Jeśli chcesz się dowiedzieć co jest kotu - musisz zrobić badania.
USG jest konieczne, ale niekoniecznie musi dać odpowiedź ostateczną.
Jednak ukierunkuje pewne działania.
Niestety nie uda się inaczej zdiagnozować problemu :(

Blue

 
Posty: 23499
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt mar 22, 2024 16:29 Re: Ratunku. Co jest mojemu kotu ?

Autorko. Jeśli to FIP i zależy Ci na tym kotku, to finanse nie są problemem. Piszesz, że nie mSz jak wykarmić stada. Mi w momencie diagnozy ledwo starczało dla jedzenie dla siebie. Byłam w trudnej sytuacji, straciłam pracę w redy. Otrzymałam pomoc od ludzi a resztę pożyczyłam. To bylo przeszło rok temu a Dino miał fipa w najgorszej wersji, czyli mokrego i neurologicznego... Gdzue dawka musiala być najwyższa i koszt leczenia wynosił 500 na 2,5 dnia. Obecnie leki są duzo tańsze , a im wcześniej zaczniesz leczenie tym mniejsza dawka będzie potrzebna. Wiedząc, że możesz uratować życie tego stworzenia, a rezygnując, możesz później mieć wyrzuty sumienia. Dino udało się uratować, drugiego kotka, który zachorował po nim już niestety nie, bo zadzialalam za późno licząc, że to coś innego, bo słuchałam "tańszego weta". ...
Felutku ... <3 przepraszam Cię

dino&felek

Avatar użytkownika
 
Posty: 109
Od: Śro maja 05, 2021 12:41

Post » Pt mar 22, 2024 20:38 Re: Ratunku. Co jest mojemu kotu ?

FIP WYKLUCZONY . Wet zrobił bardzo dokładne i długo trwające usg. Jednak coś w brzuszku znalazł. Jutro robimy test na trzustkę. Opis usg będzie, ale doktor ma zrobić go dokładnie, kiedy będzie miał chwilę wolnego, bo poczekalnia wciąż pełna. Najważniejsze, że fip wykluczony. Jutro jedziemy na test na trzustkę. Kiedy powiedziałam wetowi, że kot bardzo się zestresował po pierwszej wizycie i przez dobę nie jadł i był jak szmatka, to wet posmarował mu uszko tym czymś na drogę powrotną do domu i stał się cud, bo kot teraz zachowuje się jakby nie był chory. Sam je, pije, sika. W gabinecie dostał kroplówkę i kilka zastrzyków i jeszcze do domu kroplówkę na wieczór. Wszystko będzie opisane, teraz najważniejsza jest diagnostyka. Jestem wykończona, bo nie mogę spać, a o jedzeniu zapomniałam.

misiulka

 
Posty: 205
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Pt mar 22, 2024 20:48 Re: Ratunku. Co jest mojemu kotu ?

Trzymam kciuki za poprawę i najlepsze wyniki

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt mar 22, 2024 20:50 Re: Ratunku. Co jest mojemu kotu ?

Misiulko, kciuki za koteczka, i za Ciebie też.
:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34276
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt mar 22, 2024 21:00 Re: Ratunku. Co jest mojemu kotu ?

Dziękuję Wam za słowa pocieszenia. Gdyby nie to forum, to nie wiem jakbym to wszystko wytrzymała. Jestem z moimi kotami jak rozbitek na wyspie. Wokół pełno ludzi a ja nie mam komu się wypłakać, bo to tylko kot. Laptop odsunięty, bo już by pływał.

misiulka

 
Posty: 205
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Pt mar 22, 2024 21:12 Re: Ratunku. Co jest mojemu kotu ?

Super wiadomość. Ja być może przesadzam, ale... mimo wszystko zrobiłabym elektroferezę białek dodatkowo skoro będziecie badać krew.. Po USG czasem nie da się w 100% wykluczyć fip według mnie.
To na ucho to pewnie Mirataz, lek zawierający mirtazapinę, u kotów w ciężkich przypadkach stosuje się go na apetyt.

Jakbyś potrzebowała się komuś wygadać, to śmiało pisz, tutaj nikt Ci nie powie, że to tylko kot! To członek rodziny dla większości z nas. Będzie dobrze :ok:

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 255
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt mar 22, 2024 23:40 Re: Ratunku. Co jest mojemu kotu ?

Zeeni pisze:Super wiadomość. Ja być może przesadzam, ale... mimo wszystko zrobiłabym elektroferezę białek dodatkowo skoro będziecie badać krew.. Po USG czasem nie da się w 100% wykluczyć fip według mnie.


No niestety - muszę się zgodzić...
FIPa nie da się wykluczyć usg. Można nie znaleźć nic co by go potwierdzało w jakiś sposób w zestawieniu z wynikami krwi, objawami (wodobrzusza, powiększonych wielu węzłów chłonnych etc) - ale nie jest to badanie wykluczające.
Bardzo dobrze że nie wyszło nic niepokojącego w temacie FIPa -ale biorąc pod uwagę wyniki krwi i objawy - elektroforezę naprawdę warto zrobić.
Jeśli wyjdzie prawidłowa - o FIPie w sumie możecie już nie myśleć za bardzo i skupić się na szukaniu innej przyczyny dolegliwości.
Trzustka jak najbardziej jest do sprawdzenia też - szczególnie jeśli coś wyszło w usg w jej temacie.

Powolutku, powolutku do przodu idziecie, to bardzo dobra informacja że w usg nic złego nie wyszło :)

Blue

 
Posty: 23499
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob mar 23, 2024 1:07 Re: Ratunku. Co jest mojemu kotu ?

Misiulko, kciuki zakota i za Ciebie! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60426
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob mar 23, 2024 13:55 Re: Ratunku. Co jest mojemu kotu ?

Dobry wet raczej nigdy nie ujmie słów w ten sposób, że "FIP wykluczony" , raczej " nie wygląda to na FIP", ponieważ nie ma takiego badania, który daje gwarancję, poza badaniem PCR z płynu jeśli się pojawia,zwłaszcza przy takich wynikach krwi. Dalej polecam Ci zrobicyprzynajmniej elektroforezę białek. Koszt max 30zl... wuwczas będzie można powiedzieć, że faktycznie nie wskazuje na FIPa. Ale najważniejsze, że USG zrobiłaś i jak rozumiem, nie wyszło niepokojące? Trxymam kciuki by kotuś szybko powrócił fo zdrowia .
Felutku ... <3 przepraszam Cię

dino&felek

Avatar użytkownika
 
Posty: 109
Od: Śro maja 05, 2021 12:41

Post » Sob mar 23, 2024 20:08 Re: Ratunku. Co jest mojemu kotu ?

Od wczoraj kotek zachowuje się tak jakby nic się nie wydarzyło. Jedynie wygolony brzuszek go zdradza .Dzisiaj byliśmy na wizycie kontrolnej. Dostał jeszcze kroplówkę i leki na 3 dni. Jeżeli nadal będzie dobrze, to w piątek jedziemy jeszcze raz na kontrolne usg. Wet zrobił opis. Zaraz wkleję. Mam nadzieję, że będzie czytelny. Do zapłaty 570 złotych. Nie mam pojęcia skąd wezmę pieniążki, żeby zapłacić. Obrazek

Obrazek

misiulka

 
Posty: 205
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Sob mar 23, 2024 20:54 Re: Ratunku. Co jest mojemu kotu ?

Wspaniale, że kotek czuje się lepiej. Wpłaciłam coś na zbiórkę.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60426
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], marta_kociara i 515 gości