kot wymiotuje żółcią twardy brzuch

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 05, 2024 23:26 Re: kot wymiotuje żółcią twardy brzuch

mziel52 pisze:Te karmy nie są najlepsze. Poczytaj skład. Mogą być dodatkiem. Przy chorej śluzówce pokarmy powinny być dobrze roztarte przez sitko. U mnie zawsze sprawdza się kleik ryżowy z rozgotowanym chudym kurczakiem lub indykiem. Daję po trochu strzykawką. Jeśli u was kupić strzykawki nie można, poproś weta o jedną - 20 lub 10 ml.
Chorób gastrycznych nie wyleczy się samymi lekami, potrzebna dieta i to przez dłuższy czas.
Mnie po zatruciu pokarmowym leczonym w szpitalu zalecili ścisłą dietę na co najmniej 3 miesiące.


Próbowaliśmy z mięsem- indyk, kurczak, ale niestety nie chciał. Jedynie wątróbka drobno pokrojona- ładnie zjadł.

Ale teraz, 3 dzień kuracji nowymi lekami- zmiana o niemal 180". Pojawił się jakiś nienasycony apetyt, w końcu od prawie 3 tygodni zjadł 3 saszetki i nadal wyczekuje przy misce. Także jest postęp. Nie wiem czy to tylko chwilowe i wpływ leków, czy też powolne zaleczenie choroby.
Kattovit gastro i recovery mają całkiem skład ok(kurczak, wątróbka drobiowa i ryż), teraz jeszcze hill's a/d i biome wjechał i na szczęście wszystko zaczęło smakować.
Chociaż wczoraj się przestraszyłam, ponieważ wskoczył na szafkę, gdzie stał wazon z tulipanami i zaczął obgryzać liście- czego nigdy w ciągu 13,5 lat życia nie robił a także dostał się do szafki z suchym chlebem i bagietkami i zaczął wylizywać suche pieczywo.

jukatlu

 
Posty: 11
Od: Nie mar 17, 2024 22:52

Post » Pt kwi 05, 2024 23:41 Re: kot wymiotuje żółcią twardy brzuch

FuterNiemyty pisze:Metrocare, to metronidazol, nie jest sensu stricte antybiotykiem. Dziala w polaczeniu ze sterydem i antybiotykiem w przypadku triaditis, zapalenia trzustki, drog zolciowych, a to jest podejrzewane u Was. P/wymiotnie przydalaby sie cerenia/maropitant
Na razie szukajcie czegokolwiek, co kot by chcial jesc.
Wykluczone cialo obce w jelitach?


Poczytałam o tym leku i rzeczywiście jest bardzo silny.
Nie wiem czy to skutki uboczne terapii czy też powolny powrót do zdrowia, ale apetyt wrócił, wręcz przeogromny, domaga się cały dzień jedzenia.
Nie zdążyliśmy użyć nawet Miratazu.
Dawkujemy malutkie porcje powoli, bo brzuch jest duży a kupy niestety z problemami się pojawiają, bardzo nikłe.
Ciało obce w jelitach vet wykluczył, na ostatniej wizycie już ani brzuch ani jelita nie powodowały bólu przy dotykaniu.
Wymioty ustały zupełnie jak na razie, Cerenie stosowaliśmy na początku przez 3 dni.

Teraz przede wszystkim niepokoi mnie nowy objaw, który pojawił się parę dni temu.
Kot zrywa się nagle jak oparzony i biegnie przed siebie. Dość nerwowo wylizuje przednie łapki i czasami wygląda jakby przechodziły przez niego jakieś impulsy, które właśnie powodują, że się nagle zrywa i biegnie, bo chodem tego nazwać nie można. Kiedy chodzi to mam wrażenie że ciało nie jest w linii prostej a przechylone po skosie. Vet mówił, że możliwe, że ma polipa w uchu śródkowym i odradzał operację w jego wieku, kazał tylko obserwować- zastanawiam się zatem czy leki nie wpływają na stan neurologiczny, czy też to skutki uboczne leków niezwiązane z polipem. Konsultacje mamy we wtorek po skończonym leczeniu.

Mam do Was jeszcze pytanie odnośnie sterydu. Steryd 1tab/dziennie został przepisany tylko na tydzień. Jednak w zeszłym roku wychodziliśmy z niego po 5 dniach, pół tabletki 3 dni a potem ćwierć 2 dni. Czy nie lepiej zastosować ten sam schemat niż tak po tygodniu przerywać? Vet mówi, że nie ma znaczenia...

jukatlu

 
Posty: 11
Od: Nie mar 17, 2024 22:52

Post » Sob kwi 06, 2024 7:34 Re: kot wymiotuje żółcią twardy brzuch

Skutki uboczne lekow? Reakcje neurologiczne?
Tulipany sa toksyczne dla kotow.

FuterNiemyty

 
Posty: 3669
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Nie kwi 07, 2024 19:15 Re: kot wymiotuje żółcią twardy brzuch

Trzeba mu koniecznie zbadać poziom glukozy - takie napady głodu bywają objawem hipoglikemii.
Pochowaj przed nim wszystko co może być potencjalnie trujące, szkodliwe - np. rośliny - skoro on teraz tak się zachowuje. Jest ogromne ryzyko że zrobi sobie krzywdę.
Biorąc pod uwagę całokształt objawów - koniecznie trzeba oznaczyć mu poziom przeciwciał p/toksoplazmozie.
Ten jego apetyt jest teraz ciągły? Czy powiązany z tymi atakami zrywania się i występuje po nich?

Blue

 
Posty: 23504
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa, Google [Bot], Vi i 241 gości