Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kota-prawie 2 miesiące walki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 03, 2024 12:30 Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kota-prawie 2 miesiące walki

Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kota, robiliśmy już USG, RTG, MRI, TK i dalej nie wiadomo co mu jest. Pierwsze sygnały zaczęły się 14.01 tj. ciągłe drżenie wąsów, potrząsanie kończynami jakby "strzepywanie", apatia, brak kału byliśmy na wizycie w klinice, kot otrzymał leki. Później było tylko gorzej... Aktualnie kot leży, rzadko chodzi, czasem wskoczy na kanapę, wibrują mu wąsy i mięśnie, ma zatwardzenie (mimo laktulozy, benzo pen robi kupę raz na 3-4 dni), ma napięty twardy i bolący brzuch, wyginają mu się łapki przednie, tylne łapki daje jakby do przodu, chwieje się na łapach, sierść mu się rozwarstwia.
Link do wyników:
Obrazek
lub
https://we.tl/t-aW4wxhGpWw
Link do wizyt:
Obrazek
lub
https://we.tl/t-gunbctUIo5

Poniżej opis wizyt, zastosowanych leków i moich obserwacji:
WIZYTY:
14.01.2024:
Klinika Niedzielski
Wibrujące wąsy, drgania mięśni uda, potrząsanie kończynami, nie skacze na drapak, brak aktywności
TOLFINE 0,55 ML
SYNERGAL 0,5 ML
VETEMEX 0,55 ML
15.01.2024: badanie krwi
Klinika Niedzielski
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, nie skacze na drapak, brak aktywności, brak kału od 3 dni
SYNERGAL 0,5 ML
ONSIOR 0,5 ML
16.01.2024: USG
Przychodnia Nicpoń
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, nie skacze na drapak, brak aktywności, brak kału od 4 dni
W USG – zalega treść pokarmowa, obolały brzuch
ONSIOR 6MG 1 TABLETKA
CLAVASEPTIN 250 MG – ½ TABLETKI 2 X DZIENNIE
DEXAMETHASON (ODBROBINE)
CERENIA
MELILAX WLEWKA - (mały stolec)
GASPRID ½ TABELETKI 2 X DZIENNIE
17.01.2024
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie, brak kału
CLAVASEPTIN 250 MG – ½ TABLETKI 2 X DZIENNIE
GASPRID ½ TABELETKI 2 X DZIENNIE
18.01.2024 USG RTG
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, wylizywanie opuszków, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie, masy kałowe w okrężnicy
CLAVASEPTIN 250 MG – ½ TABLETKI 2 X DZIENNIE
GASPRID ½ TABELETKI 2 X DZIENNIE
19.01.2024
Przychodnia Nicpoń
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, wylizywanie opuszków, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie, brak kału od 3 dni
CLAVASEPTIN 250 MG – ½ TABLETKI 2 X DZIENNIE
GASPRID ½ TABELETKI 2 X DZIENNIE
MELILAX WLEWKA – (mały stolec)
PARAFINA 2 ML DO PYSZCZKA – (kot się pienił i dostał ślinotoku)
COLON C ŁYŻECZKA DO POSIŁKU 1 DZIENNIE
20.01.2024 lewatywa+badanie krwi
Przychodnia Nicpoń
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, wylizywanie opuszków, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie,
GASPRID ½ TABELETKI 2 X DZIENNIE
LEWATYWA – WYMASOWANO PLASTYCZNĄ MASĘ
CEPETOR 0,2 ML,
TORBUGESIC 0,2 ML
MARBOVET 0,12 ML
PŁYNOTERAPIA RINGER 150 ML
COLON C ŁYŻECZKA DO POSIŁKU 1 DZIENNIE
21.01.2024
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, wylizywanie opuszków, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie,
MARBOFLOXACYNA – EFEX ¼ TABLETKI 1 X DZIENNIE
GASPRID ½ TABELETKI 2 X DZIENNIE
COLON C ŁYŻECZKA DO POSIŁKU 1 DZIENNIE
22.01.2024
Przychodnia Nicpoń
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, wylizywanie opuszków, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie, był kał, ciepłota ciała po przebiegnięciu i wieczorem, ciepłe pomiędzy łopatkami
MARBOFLOXACYNA – EFEX ¼ TABLETKI 1 X DZIENNIE
GASPRID ½ TABELETKI 2 X DZIENNIE
COLON C ŁYŻECZKA DO POSIŁKU 1 DZIENNIE
KROPLÓWKA Z METPOCLOPRAMIDEM (był stolec)
23.01.2024-24.01.2024
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, wylizywanie opuszków, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie, był kał, ciepłota ciała po przebiegnięciu i wieczorem, ciepłe pomiędzy łopatkami, zwymiotował jedzenie, tylne nogi się rozjeżdżają do przodu lub na bok, wykrzywia tylne nogi, podwija przednie łapy pod siebie,
MARBOFLOXACYNA – EFEX ¼ TABLETKI 1 X DZIENNIE
GASPRID ½ TABELETKI 2 X DZIENNIE
25.01.2024 badanie krwi
Przychodnia Animalvet
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, wylizywanie opuszków, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie, ciepłota ciała po przebiegnięciu i wieczorem, ciepłe pomiędzy łopatkami, tylne nogi się rozjeżdżają do przodu lub na bok, wykrzywia tylne nogi, podwija przednie łapy pod siebie,
MARBOFLOXACYNA – EFEX ¼ TABLETKI 1 X DZIENNIE
OPTILYTE 150 ML
RAPIDEXON 50 ML
VETEMEX 10 ML
B12 10ML 5 X 1000MCG/2ML
26.01.2024-02.02.2024 badanie krwi
31.01.2024 przychodnia Gryf – neurolog
02.02.2024 przychodnia Nicpoń
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, wylizywanie opuszków, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie, ciepłota ciała po przebiegnięciu i wieczorem, ciepłe pomiędzy łopatkami, tylne nogi się rozjeżdżają do przodu lub na bok, wykrzywia tylne nogi, podwija przednie łapy pod siebie, kał co 3 dni
MARBOFLOXACYNA – EFEX ¼ TABLETKI 1 X DZIENNIE
03.02.2024-04.02.2024
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, wylizywanie opuszków, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie, ciepłota ciała po przebiegnięciu i wieczorem, ciepłe pomiędzy łopatkami, tylne nogi się rozjeżdżają do przodu lub na bok, wykrzywia tylne nogi, podwija przednie łapy pod siebie, po gabapentynie pogorszenie stanu, brak apetytu, ciągle trzepie łapami, bezruch, kał co 3 dni, mocz raz dziennie nie pije, gorące opuszki łap i mięśnie
MARBOFLOXACYNA – EFEX ¼ TABLETKI 1 X DZIENNIE
GABAPENTYNA ¼ KAPSUŁKI 2 X DZIENNIE
09.02.2024-10.02.2024
09.02.2024 przychodnia Nicpoń - neurolog
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, wylizywanie opuszków, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie, ciepłota ciała po przebiegnięciu i wieczorem, ciepłe pomiędzy łopatkami, tylne nogi się rozjeżdżają do przodu lub na bok, wykrzywia tylne nogi, podwija przednie łapy pod siebie, ciągłe trzepanie łapami, koślawienie podtrzymywania ciała przez przednie łapy- uciekają wyginają się, kał co 3 dni, mocz raz dziennie nie pije, gorące opuszki łap i mięśnie, po dermipredzie kot nie wstaje, pogorszenie stanu, brak apetytu, źrenice różne – prawa mniejsza, lewa większa
MARBOFLOXACYNA – EFEX ¼ TABLETKI 1 X DZIENNIE
DERMIPRED 5 MG – ½ TABLETKI 2 X DZIENNIE (pogorszenie stanu, bezruch, brak apetytu)
15.02.2024 EMG ENG MRI odcinek szyjny + badanie krwi
Klinika Niedzielski
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, wylizywanie opuszków, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie, ciepłota ciała po przebiegnięciu i wieczorem, ciepłe pomiędzy łopatkami, tylne nogi się rozjeżdżają do przodu lub na bok, wykrzywia tylne nogi, podwija przednie łapy pod siebie, ciągłe trzepanie łapami, koślawienie podtrzymywania ciała przez przednie łapy- uciekają wyginają się, kał co 3 dni, mocz raz dziennie nie pije, gorące opuszki łap i mięśnie, charczący oddech – pogorszenie po rurce w gardle
SEDACJA:
DOMITOR
BUTOMIDOR
PROPOMITOR
PŁYN WIELOELEKTROLITOWY 250 ML
ŚRODEK KONTRASTOWY
16.02.2023 – 18.02.2024
16.02.2024 przychodnia Optovet – kardiolog
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, wylizywanie opuszków powoli ustępuje po leku Onsior, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie, ciepłota ciała po przebiegnięciu i wieczorem, ciepłe pomiędzy łopatkami, mniejsze rozjeżdżanie i wykrzywianie się tylnych nóg podwija przednie łapy pod siebie, zmniejszenie trzepania łapami, koślawienie podtrzymywania ciała przez przednie łapy- uciekają wyginają się, kał co 3 dni, mocz raz dziennie nie pije, gorące opuszki łap, charczący oddech – polepszenie stanu
ONSIOR 5 MG 1 TABLETKA DZIENNIE
Laktuloza 3 ML
19.02.2024-21.02.2024
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, wylizywanie opuszków powoli ustępuje, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie, ciepłota ciała po przebiegnięciu i wieczorem, ciepłe pomiędzy łopatkami, mniejsze rozjeżdżanie i wykrzywianie się tylnych nóg, podwija przednie łapy pod siebie, zmniejszenie trzepania łapami, koślawienie podtrzymywania ciała przez przednie łapy- uciekają wyginają się, kał co 3 dni, mocz raz dziennie nie pije, charczący oddech – polepszenie stanu, gorące opuszki łap, nie rosną pazury w lewej przedniej łapce
ONSIOR 5 MG 1 TABLETKA DZIENNIE (zaprzestanie trzepania łap i wylizywania)
KLINDAMYCYNA 1/3 TABLETKI 2 X DZIENNIE
Laktuloza 3 ML
SUPLEMENTACJA NEUROSUPPORT ½ TABLETKI 1 X DZIENNIE
22.02.2024- 27.02.2024
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, wylizywanie opuszków powoli ustępuje po leku Onsior, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie, ciepłota ciała po przebiegnięciu i wieczorem, ciepłe pomiędzy łopatkami, mniejsze rozjeżdżanie i wykrzywianie się tylnych nóg podwija przednie łapy pod siebie, zmniejszenie trzepania łapami, koślawienie podtrzymywania ciała przez przednie łapy- uciekają wyginają się, kał co 3 dni, mocz raz dziennie nie pije, charczący oddech – polepszenie stanu, nie rosną pazury w lewej przedniej łapce, gorące opuszki łap, twardy bolący brzuch
Od 25.02.2024 powrót trzepania łap, wylizywania, wibrujące wąsy, rozjeżdżanie łap
KLINDAMYCYNA 1/3 TABLETKI rano
Laktuloza 3 ML
SUPLEMENTACJA NEUROSUPPORT ½ TABLETKI 1 X DZIENNIE
28.02.2024
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, wylizywanie opuszków, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie, ciepłota ciała po przebiegnięciu i wieczorem, ciepłe pomiędzy łopatkami, tylne nogi się rozjeżdżają do przodu lub na bok, wykrzywia tylne nogi, podwija przednie łapy pod siebie, ciągłe trzepanie łapami, koślawienie podtrzymywania ciała przez przednie łapy- uciekają wyginają się, kał co 3 dni, mocz raz dziennie nie pije, gorące opuszki łap
Wymioty śliną i wodą, przez błagający miałk, przed zrobieniem kupy też zamiałczy lekko, twardy bolący brzuch
28.02.2024 TK łokci i stawu barkowego
Przychodnia NeuroTeam
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, wylizywanie opuszków, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie, ciepłota ciała po przebiegnięciu i wieczorem, ciepłe pomiędzy łopatkami, tylne nogi się rozjeżdżają do przodu lub na bok, wykrzywia tylne nogi, podwija przednie łapy pod siebie, ciągłe trzepanie łapami, koślawienie podtrzymywania ciała przez przednie łapy- uciekają wyginają się, kał co 3 dni, mocz raz dziennie nie pije, gorące opuszki łap, utyka na przednią prawą łapę
SADADEX 0.5MG/ML - 10 ML
ATIPAM 10 ML
PLOFED 1% 10MG/ML – 20 ML X 5 FIOLEK = 100 ML
DEPO-MEDRONE 0,3 ML DO STAWU RAMIENNEGO
29.02.2024
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, wylizywanie opuszków, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie, ciepłota ciała po przebiegnięciu i wieczorem, ciepłe pomiędzy łopatkami, tylne nogi się rozjeżdżają do przodu lub na bok, wykrzywia tylne nogi, podwija przednie łapy pod siebie, ciągłe trzepanie łapami, koślawienie podtrzymywania ciała przez przednie łapy- uciekają wyginają się, ostatni kał 3 dni temu, mocz raz dziennie nie pije, gorące opuszki łap, pogorszenie stanu po zabiegu, kot ciągle leży, odciąża prawą przednią łapę, nie liże się, ciężko mu wstać i przejść, drżenia wąsów/mięśni bardzo nasilone, twardy bolący brzuch
Laktuloza 3 ML
SUPLEMENTACJA NEUROSUPPORT ½ TABLETKI 1 X DZIENNIE
01.03.2024 USG
Wibrujące wąsy, drgania mięśni, potrząsanie kończynami, nie skacze na drapak, brak aktywności, sierść rozwarstwiona nie leni się, dziwne oddychanie, tylne nogi się rozjeżdżają do przodu lub na bok, wykrzywia tylne nogi, podwija przednie łapy pod siebie, koślawienie podtrzymywania ciała przez przednie łapy- uciekają wyginają się, był kał, mocz raz dziennie nie pije, drżenia wąsów/mięśni bardzo nasilone, opuszki zimne, twardy bolący brzuch
USG – wszędzie zalegający kał, zawartość pokarmowa w żołądku pomimo zachowania 12 godzin bez jedzenia i picia, nie można obejrzeć organów
SOLENSIA
Laktuloza 3ML
SUPLEMENTACJA NEUROSUPPORT ½ TABLETKI 1 X DZIENNIE
ArthroVet HA Complexsmall breed 1 tab dziennie
Scanvet GenoMune 2 ml dziennie

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wizyty:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

qumka

 
Posty: 9
Od: Nie mar 03, 2024 11:00

Post » Nie mar 03, 2024 13:18 Re: Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kota-prawie 2 miesiące w

Nadnercza miał zbadane i hormony?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14701
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie mar 03, 2024 13:26 Re: Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kota-prawie 2 miesiące w

Nie. Wszystkie wyniki są w poście. Mieliśmy robić hormony w piątek, ale okazało się, że jest w żołądku pokarm i wszędzie kał i wyniki byłyby nieprawdziwe. Czekam, aż zrobi kupę i pójdę znów na pobranie krwi. Jak zbadać nadnercza? Ogólnie kot stał się nerwowy, nie lubi dotyku, pobranie krwi to wyczyn. Myślę jeszcze nad zbadaniem kału, bo też jeszcze nie było robione, ale lekarze mówią, że pasożyty nie dawały by takich objawów.

qumka

 
Posty: 9
Od: Nie mar 03, 2024 11:00

Post » Nie mar 03, 2024 14:16 Re: Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kota-prawie 2 miesiące w

W diagnozie nie pomogę, ale przeraża mnie to walenie antybiotykami w ciemno ... to nie cukierki ... :(
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5571
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie mar 03, 2024 14:55 Re: Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kota-prawie 2 miesiące w

katarzyna1207 pisze:W diagnozie nie pomogę, ale przeraża mnie to walenie antybiotykami w ciemno ... to nie cukierki ... :(


No też o tym pomyślałam, na szczęście mam wrażenie, że już coraz więcej wetów od tego odchodzi :|

Ja nie pomogę niestety, jedynie podbijam wątek z nadzieją, że odezwie się ktoś bardziej kompetentny.

Czytając zaciekawiła mnie jedna sprawa - Widzę podany Metypred u kota, w jakim celu się go stosuje u zwierzaków? Ja brałam Metypred, ponieważ mam RZS i wywołał we mnie takie szkody, że masakra. Steryd ma jakieś właściwości łagodząco-neurologiczne tutaj?

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 258
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie mar 03, 2024 15:26 Re: Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kota-prawie 2 miesiące w

mziel52 pisze:Nadnercza miał zbadane i hormony?

Niestety hormony nie zbadane. Mamy tylko te wyniki co w poście na zdjęciach. Mieliśmy pobierać krew do badań w piątek, ale w żołądku było jedzenie i w środku dużo kalu i wyniki wyszłyby nieprawdziwe. Jak się bada nadnercza? Kot stał się nerwowy i bardzo tkliwy na brzuch, nie da się dotknąć.

qumka

 
Posty: 9
Od: Nie mar 03, 2024 11:00

Post » Nie mar 03, 2024 15:35 Re: Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kota-prawie 2 miesiące w

Zeeni pisze:
katarzyna1207 pisze:W diagnozie nie pomogę, ale przeraża mnie to walenie antybiotykami w ciemno ... to nie cukierki ... :(


No też o tym pomyślałam, na szczęście mam wrażenie, że już coraz więcej wetów od tego odchodzi :|

Ja nie pomogę niestety, jedynie podbijam wątek z nadzieją, że odezwie się ktoś bardziej kompetentny.

Czytając zaciekawiła mnie jedna sprawa - Widzę podany Metypred u kota, w jakim celu się go stosuje u zwierzaków? Ja brałam Metypred, ponieważ mam RZS i wywołał we mnie takie szkody, że masakra. Steryd ma jakieś właściwości łagodząco-neurologiczne tutaj?


Metypred nie został podany. Widocznie ucięło zdjęcie. Z zaleceń do wizyty z 06.02 nie zostały podane leki kotu. Nie wypowiem się w temacie celu podania :)

qumka

 
Posty: 9
Od: Nie mar 03, 2024 11:00

Post » Nie mar 03, 2024 17:09 Re: Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kota-prawie 2 miesiące w

qumka pisze:
mziel52 pisze:Nadnercza miał zbadane i hormony?

Niestety hormony nie zbadane. Mamy tylko te wyniki co w poście na zdjęciach. Mieliśmy pobierać krew do badań w piątek, ale w żołądku było jedzenie i w środku dużo kalu i wyniki wyszłyby nieprawdziwe. Jak się bada nadnercza? Kot stał się nerwowy i bardzo tkliwy na brzuch, nie da się dotknąć.

Najpierw krew. A jak coś wyjdzie, to usg.
"Podstawowymi są badania poziomu kortyzolu oraz ACTH, które służą do diagnozowania chorób nadnerczy, takich jak zespół Cushinga lub choroba Addisona. Badanie poziomu aldosteronu pomaga w diagnozowaniu przyczyn nadciśnienia tętnicze lub zespołu Conna."
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14701
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie mar 03, 2024 19:18 Re: Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kota-prawie 2 miesiące w

Zrobię te wyniki z krwi. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co kotu może dolegać? Znów ponad dwa dninie ma kupy a brzuch pełny i boli..

qumka

 
Posty: 9
Od: Nie mar 03, 2024 11:00

Post » Pon mar 04, 2024 22:38 Re: Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kota-prawie 2 miesiące w

Nie umiem pomóc, ale chociaż podrzucę wątek.
Może napisz pw do Blue z prośbą, żeby tu zajrzała?
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10128
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

Post » Wto mar 05, 2024 0:23 Re: Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kota-prawie 2 miesiące w

Hana pisze:Nie umiem pomóc, ale chociaż podrzucę wątek.
Może napisz pw do Blue z prośbą, żeby tu zajrzała?


ja już wczoraj pisałam do Blue z prośbą, żeby zerknęła
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5571
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto mar 05, 2024 7:57 Re: Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kota-prawie 2 miesiące w

Przepraszam że pisze dopiero teraz, ale byłam cały czas w locie a to post wymagający poświęcenia mu czasu, chciałam nad nim przysiąść, a wczoraj wieczorem padłam już niestety, mimo planów :(.
Niestety, na komputerze nie otwierają mi się pliki zdjęciowe z wynikami, przeglądałam je na telefonie i być może coś przeoczyłam, więc jeśli spytam o coś co tam jest to przepraszam.
Kocurek jest pod opieką dobrych wetów i lecznic, został przebadany naprawdę porządnie, dostaje najróżniejsze leki działające na wiele potencjalnych przyczyn takiego stanu.
Kot dostaje różne antybiotyki ale myślę że w jego przypadku jest to uzasadnione stanem i brakiem, mimo poszukiwań, przyczyny, więc pozostaje leczenie w ciemno.

Więc aż trudno coś wymyślić więcej bo weterynaryjnie biedak jest zaopiekowany bardzo fajnie - jednak zbieżność objawów dziwnych z przypadkiem mojej Sówki - drgania mięśni, wąsów, podwyższona ciepłota fragmentów ciała, niby rezonans czysty i płyn ok ale także epizody różnych źrenic, bardzo wysoka CK....
Kurcze, może spróbujcie tego co u Sówki zadziałało cudem, choć nie wiemy jeszcze dlaczego...
Kilka dni codziennych kroplówek z Ornipuralem (płyn w kroplówce dobrany do jonogramu, u nas jest to Ringer) a potem co dwa dni.
Jeśli nie był badany amoniak i kwasy żółciowe (bo tych wyników nie widziałam - ale moze przegapiłam) - to koniecznie też.
Czy badany był płyn mózgowo - rdzeniowy? Nie zauważyłam tego wyniku - ale aż trudno byłoby uwierzyć że przy takiej diagnostyce tego nie zbadano.

Gdyby nie było szybkiej poprawy - mimo nie fipowej elektroforezy i wysokiego stosunku a/g - spróbowałabym testowo podać GS.
Niczym nie ryzykujecie - a to dziadostwo (FIP) obecnie jest coraz dziwniejsze i wymyka sie wiedzy o tej chorobie sprzed kilku lat.
Bardzo często obecnie jej objawem jest porażenie układu pokarmowego. Tu sa jeszcze objawy neuro.
Więc dawka musiałaby być dobrana do tej postaci.
Uważam - mimo iż wyniki krwi na to nie wskazują - że warto to sprawdzić podaniem leku.
Chyba ze był badany płyn i zrobiono pcr w kierunku koronawirusa z płynu mózgowo rdzeniowego i wyszedł negatywny.

Spróbowałabym też czy wlewka donosowa Midazolam nie powoduje zaniku na jakiś czas objawów.

Weci wyjaśnili czym jest ta zmiana która wyszła w rezonansie?
Ta obok kręgosłupa?
Czy to na pewno nie nowotwór złośliwy? Bo zespół paranowotworowy (organizm wytwarza przeciwciała które mają atakować w założeniu nowotwór ale atakują komórki własnego ciała - często układu nerwowego) może dawać takie objawy jak macie.
I bez znalezienia nowotworu jest to praktycznie nie do zdiagnozowania. Umiejscowienie zmiany jest takie mięsakowe mocno...

Przepraszam jeśli pytam o coś co jest na zdjęciach - ale bardzo źle mi się przeglądało je na telefonie, mogłam pewne rzeczy przegapić, a wolę się dopytac.

Blue

 
Posty: 23501
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto mar 05, 2024 8:14 Re: Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kota-prawie 2 miesiące w

Dziękuję za wskazówki :wink: Czekam może Blue coś odpisze :201494
Stan na dziś:
Filek od niedzieli tj. 04.03 mniej trzepie łapkami, wręcz robi to bardzo rzadko, pomogła albo solensia albo suplementy które mu daje, albo wszystko na raz :)
Nie wykrzywiają mu się, aż tak mocno przednie łapki, trochę tak, ale nie wygląda to już tak jakby kości mu się łamały.
Jak podnoszę kota pod jego przednie łapki nie miałczy, jak podniosę go jakby pod brzuch to miałknie, ma tkliwy brzuch, też ten odcinek na dole (jakby pomiędzy udami).
Wczoraj zrobił siku na dworze, później wylizywał sobie siusiaka, od wczoraj często wylizuje siusiaka, wcześniej robił to rzadko. Dziś rano wszedł do kuwety wykopał dołek i długo czekał, aż zrobi siku, dopiero po ok 10 sekundach poszedł mocz z dużym ciśnieniem (jakieś zapalenie?).
Wczoraj ok 16:00 zrobił też kupę, nawet dużo. Jak go podnosiłam był lekki i brzuch nie był taki wielki, wieczorem koło 22:00 brzuch znów większy i on taki cięższy mi się wydawał, jakby nabrzmiały (teraz znów dwa dni bez kupy, patrząc na statystyki zrobi dopiero w czwartek). Nie mam już pomysłu co zrobić, żeby częściej się załatwiał, on ma wszystko w środku w kupie...
Kot jak wylizuje części intymne nie może podnieść tylnych łap w górę, tzn. jak myje się to je tak zgina na boki. Bardziej operuje ogonem żeby się nie wywrócić.
Tylne łapy nadal mu się rozjeżdżają. Czy np. z bólu brzucha kotu mogą rozjeżdżać się tylne łapy?
Ogólnie w domu leżakuje, na ogrodzie pochodzi z 15 minut i siedzi.
Wczoraj koło 18:00 pierwszy raz od 14 stycznia wskoczył wysoko na drapak i tam spał :) co każdy jego ruch byłam w gotowości, żeby go łapać jak się przekręca, ale spał stabilnie.
Aktualnie leki/suplementy:
01.03. zastrzyk Solensia
codziennie:
Laktuloza 1,5 ml 2xdziennie
NEUROSUPPORT ½ TABLETKI 1 X DZIENNIE
ArthroVet HA Complexsmall breed 1 tab dziennie
Scanvet GenoMune 2 ml dziennie
Gasprid 1/2 tab 2x dziennie
Olejek CBD 1 kropelka dziennie

Bardzo dziękuję za wszystkie wiadomości.

qumka

 
Posty: 9
Od: Nie mar 03, 2024 11:00

Post » Wto mar 05, 2024 8:43 Re: Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kota-prawie 2 miesiące w

Blue pisze:Przepraszam że pisze dopiero teraz, ale byłam cały czas w locie a to post wymagający poświęcenia mu czasu, chciałam nad nim przysiąść, a wczoraj wieczorem padłam już niestety, mimo planów :(.
Niestety, na komputerze nie otwierają mi się pliki zdjęciowe z wynikami, przeglądałam je na telefonie i być może coś przeoczyłam, więc jeśli spytam o coś co tam jest to przepraszam.
Kocurek jest pod opieką dobrych wetów i lecznic, został przebadany naprawdę porządnie, dostaje najróżniejsze leki działające na wiele potencjalnych przyczyn takiego stanu.
Kot dostaje różne antybiotyki ale myślę że w jego przypadku jest to uzasadnione stanem i brakiem, mimo poszukiwań, przyczyny, więc pozostaje leczenie w ciemno.

Więc aż trudno coś wymyślić więcej bo weterynaryjnie biedak jest zaopiekowany bardzo fajnie - jednak zbieżność objawów dziwnych z przypadkiem mojej Sówki - drgania mięśni, wąsów, podwyższona ciepłota fragmentów ciała, niby rezonans czysty i płyn ok ale także epizody różnych źrenic, bardzo wysoka CK....
Kurcze, może spróbujcie tego co u Sówki zadziałało cudem, choć nie wiemy jeszcze dlaczego...
Kilka dni codziennych kroplówek z Ornipuralem (płyn w kroplówce dobrany do jonogramu, u nas jest to Ringer) a potem co dwa dni.
Jeśli nie był badany amoniak i kwasy żółciowe (bo tych wyników nie widziałam - ale moze przegapiłam) - to koniecznie też.
Czy badany był płyn mózgowo - rdzeniowy? Nie zauważyłam tego wyniku - ale aż trudno byłoby uwierzyć że przy takiej diagnostyce tego nie zbadano.

Gdyby nie było szybkiej poprawy - mimo nie fipowej elektroforezy i wysokiego stosunku a/g - spróbowałabym testowo podać GS.
Niczym nie ryzykujecie - a to dziadostwo (FIP) obecnie jest coraz dziwniejsze i wymyka sie wiedzy o tej chorobie sprzed kilku lat.
Bardzo często obecnie jej objawem jest porażenie układu pokarmowego. Tu sa jeszcze objawy neuro.
Więc dawka musiałaby być dobrana do tej postaci.
Uważam - mimo iż wyniki krwi na to nie wskazują - że warto to sprawdzić podaniem leku.
Chyba ze był badany płyn i zrobiono pcr w kierunku koronawirusa z płynu mózgowo rdzeniowego i wyszedł negatywny.

Spróbowałabym też czy wlewka donosowa Midazolam nie powoduje zaniku na jakiś czas objawów.

Weci wyjaśnili czym jest ta zmiana która wyszła w rezonansie?
Ta obok kręgosłupa?
Czy to na pewno nie nowotwór złośliwy? Bo zespół paranowotworowy (organizm wytwarza przeciwciała które mają atakować w założeniu nowotwór ale atakują komórki własnego ciała - często układu nerwowego) może dawać takie objawy jak macie.
I bez znalezienia nowotworu jest to praktycznie nie do zdiagnozowania. Umiejscowienie zmiany jest takie mięsakowe mocno...

Przepraszam jeśli pytam o coś co jest na zdjęciach - ale bardzo źle mi się przeglądało je na telefonie, mogłam pewne rzeczy przegapić, a wolę się dopytac.


Hej Blue, dziękuję za odpowiedź :)
napisałam post jak się czuje Filek, bo nie widziałam Twojego. Drgania mięśni się zmniejszyły, drgania wąsów jeszcze są, ale też słabsze, rzadsze trzepanie łapami, nawet bardzo rzadkie od wczoraj.
Czy jest opisana na forum historia Sówki? Bardzo chętnie bym przeczytała.
Amoniak i kwasy żółciowe nie były zbadane, dorzucę to do listy.
Płyn mózgowo - rdzeniowy nie był też badany, w sumie nie wiem dlaczego.
Pytam wszystkich lekarzy o FIP, ale każdy mówi, że to na pewno nie to, można by spróbować podać mu GS, tylko lekarka mówi, że strasznie boli i żeby jeszcze poczekać.
O wlewce donosowej Midazolam nie słyszałam, na pewno przekaże wetowi info i tak samo o kroplówkach z Ornipuralem.
Jeżeli chodzi o zmianę obok kręgosłupa dostałam informację od osoby wykonującej, że może to być po iniekcji, ale każdemu powtarzam, że on nie miał dawanego zastrzyku w kark, a na pewno nie przy mnie. W sumie weci nie wypowiedzieli się na temat zmiany.
Muszę zrobić badania z krwi, mam już sporo na swojej liście..

qumka

 
Posty: 9
Od: Nie mar 03, 2024 11:00

Post » Wto mar 05, 2024 9:29 Re: Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kota-prawie 2 miesiące w

https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=215316&start=480

Wątek Sówki.
Jej objawy maja tło metaboliczne. Nie wiemy co się dokładnie źle metabolizuje, co działa nie tak - ale ewidentnie Ornipural i kroplówki bardzo poprawiają stan.

Absolutnie koniecznie sprawdziłabym czym jest ta zmiana, w takim umiejscowieniu, gdy nie miał kot dopiero co podawanych zastrzyków w to miejsce....
Każdy odczyn poiniekcyjny który ma więcej niż miesiąc powinien być tak naprawdę usunięty.
Ryzyko rozwoju mięsaka jest wtedy bardzo duże i rośnie wraz z czasem gdy taki odczyn się utrzymuje.
A skoro badanie wykryło zmianę tego typu, nie było teraz iniekcji... Jest to coś czego absolutnie bym nie lekceważyła, szczególnie przy towarzyszących takich objawach bez diagnozy.

Powiem Ci w takim układzie, ze jestem bardzo zdziwiona że przy tak dokładnej diagnostyce, przy robieniu już rezonansu i tomografii, przy tak uogólnionych objawach neuro, przy badaniu potencjałów w mięśniach - nie zbadano płynu mózgowo-rdzeniowego, kwasów żółciowych oraz amoniaku...
Myślałam że przeoczyłam to przeglądając wyniki.

Blue

 
Posty: 23501
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 492 gości