Wieści od Wiedźmy :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 06, 2002 15:12

Loro, takoż adres na PM poproszę dla wszelkiej pewności.

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro mar 06, 2002 15:14

Estravenie mój drogi - ponawiam podziękowania, tym razem droga oficjalną!
Liv + Mafi
& Lewka za Tęczowym Mostem
Obrazek


Zapraszam do czytania i komentowania:
Mój blog: Rekin w Himalajach

Liv

 
Posty: 21685
Od: Pon lut 04, 2002 15:40
Lokalizacja: Kraków - Balice

Post » Śro mar 06, 2002 15:39

Dostalam, dzieki :-)

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84884
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro mar 06, 2002 15:55

Estravenie - wysyłasz z plikiem konspektu? Nic nie napisalam o tym, bo jestem roztrzepana :? Wiedźma prosiła, żebym umieściła go na forum, ale to jest bardzo długie. Chodzi o to, żeby każdy sobie przejrzał konspekt i zobaczył czego jeszcze brakuje i co mógłby dopisać.

Wiedźma zwracała szczególną uwagę na porady związne ze zdrowiem - nie chodzi tu o porady weterynaryjne - ale takie ogólne - np. na co zwracać uwagę u weta, co pozwoli ocenić, czy wet u którego jesteśmy jest kompetentny, jak przygotować kota do wizyty itp.

Falka

 
Posty: 32599
Od: Pon lut 04, 2002 17:01
Lokalizacja: Praga

Post » Śro mar 06, 2002 15:58

HEJ KESKESE!!!
A jak Ty będziesz teraz pocztą wysyłać coś do Wiedźmy, to może zgrałabyś jej na dyskietkę ten wątek? Pewnie się ucieszy z tych wszystkich pozdrowień i kciuków :D

Falka

 
Posty: 32599
Od: Pon lut 04, 2002 17:01
Lokalizacja: Praga

Post » Śro mar 06, 2002 19:10

Hm... spróbuję jakoś zaadaptować ten konspekt i wstawić.

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro mar 06, 2002 20:02

Konspekt

12 x TAK dla kota

TUZIN POWODÓW DLA KTÓRYCH
WARTO MIEĆ I KOCHAĆ KOTA!
KODEKS HONOROWY KOCIOLUBA


"Mam szczerą wolę całym życiem
pełnić służbę w obronie kotów,
nieść chętną pomoc bliźnim
i być posłusznym Prawu Kocioluba."


Miejsce na zdjęcie Twojego Kota (Kotów)

ZAMIAST WPROWADZENIA: ŚWIĘTE I PRZEKLĘTE, CZYLI RZECZ O KOTACH, BÓSTWACH I DIABŁACH (Wiedźma)

1.CZARNE KOTY, CZYLI CO OZNACZA KOT(Wiedźma)

2.MÓJ PIERWSZY KOT, CZYLI JAK ZACZĘŁA SIĘ TA PRZYJAŹŃ
Każdy z nas miał (lub ma obecnie) swego pierwszego w życiu kota. W jaki sposób ten kot znalazł się w domu? Jak zaczęła się ta kocia przyjaźń? Jak wyglądały te pierwsze wspólne chwile? Na te i inne pytania może znajdą się tu odpowiedzi...

- BUSZMEN - mój pierwszy nie mój kot (Wiedźma)
- DO ZAKOCENIA JEDEN KROK (Zuza)

3. KOT HUMORYSTYCZNY, CZYLI DLACZEGO Z KOTEM JEST WESOŁO
Tym razem zapoznajmy się z zabawnymi historiami kotów. Bo uwierzcie, że z kotami nudzić się nie sposób. Poza tym jak wiadomo śmiech to zdrowie, więc zapraszamy do Kociej Krainy Śmiechu.

- ERYK I EDGAR - opowieść jak się poznali (Grażynka)
- "ALE W KOŁO JEST WESOŁO" (Wiedźma)

4. POWIAŁO GROZĄ, CZYLI NIESAMOWITE HISTORIE KOCICH ŚCIEŻEK
Tym razem przestawimy opowieści z dreszczykiem. Bo i naszym kotom zdarzają się nie raz historie pełne napięcia i grozy, które na szczęście zazwyczaj dobrze się kończą. Wszak nie na darmo koty spadają na cztery łapy.

- LOT ESTERY (Wiedźma)
- WYPRAWA ESTERY (Wiedźma)

5. DZIEWIĘĆ ŻYWOTÓW, CZYLI WSPOMNIENIA DAWNYCH WCIELEŃ
Jak wiadomo koty posiadają dziewięć żywotów. Ale zawsze gdy któryś z nich się kończy, w sercach pozostaje żal i smutek. Dlatego w tym miejscu oddajemy hołd naszym futrzakom, które odeszły do Krainy Wiecznych Kocich Łowów. Te wspomnienia należą się im i nam.

- SARA (Wiedźma)
- BORYS (Wiedźma)

6. KOT IDEALNY, CZYLI DOBRE RADY JAK Z NIM ŻYĆ I GO WYCHOWAĆ
Wiele osób zapewne chętnie zaopiekowałoby się kotem jednak obawiają się, że nie poradzą sobie z wychowaniem go. Od dawna bowiem pokutuje pogląd, że kota nie da się niczego nauczyć. My tu udowodnimy, że tak nie jest. Poniżej prezentujemy dobre i sprawdzone rady jak łagodnie i bezboleśnie dla obu stron nauczyć kota dobrego wychowania.

PIERWSZE KROKI
1.Powszechnie wiadomo, że kota nie można niczego nauczyć tak jak psa. Czy to prawda?(Kilka zasad jak wychować kota)
2. Co należy przygotować na przyjęcie do domu kota?
3. Jak wybrać odpowiedniego dla siebie kota?
4. Pragnę przygarnąć kota ze schroniska dla zwierząt, ale obawiam się, że będzie chory, dziki lub przyniesie mi do domu jakieś choroby.


JAK GO SKUSIĆ, JAK ZNIECHĘCIĆ
1.Mój kot wdrapuje się na firanki i rwie je w strzępy. Co robić?
2. Kot wskakuje na klamki i otwiera sobie wszystkie pomieszczenia. Jednak nie wszędzie powinien wchodzić. Jak temu zaradzić?
3. Jak zachęcić kota do korzystania z kuwety?
4. Kot drapie meble. Co robić?
5. Mój kot obgryza mi kwiaty. Co robić?
6. Mój kot wciąż przynosi mi martwe myszy i ptaki. Jak temu zaradzić?
7. Mój kot obsikuje pościel, buty i inne miejsca w mieszkaniu.
8. Jak oduczyć kota włóczęgostwa?


RADY NA RÓŻNE OKAZJE
Wybieram się z kotem w podróż, jak go zabezpieczyć?

7. PRZYCHODZI KOT DO LEKARZA, CZYLI KOCIE ZDROWIE
Każdy kot musi kilka razy w życiu udać się do lekarza, zwanego weterynarzem. Już choćby po to by się zaszczepić. Koty oczywiście tych wizyt nie znoszą. My postaramy się doradzić czytelnikom jak radzić sobie z kotem podczas wizyt u weterynarza, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie pytania zadać. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie : jak wybrać dobrego weterynarza.

8. NIE TAKI KOT STRASZNY, CZYLI OBALAMY MITY
O tym, że koty przynoszą pecha, są fałszywe i w nocy potrafią zadusić opiekuna słyszał chyba każdy. Niestety takie mity pokutują w dalszym ciągu. Dlatego my postanowiliśmy je obalić raz na zawsze i tym samym oczyścić dobre imię kota. A przy okazji może uda nam się wyjaśnić dlaczego koty cieszyły się tak złą sławą.

KOTY SĄ FAŁSZYWE (tu jeszcze nic nie napisano)

9. KOT PIWNICZNY POLSKI, CZYLI O POMOCY BEZDOMNYM

KOCIA BAJKA
Czyli historia, która może się zdarzyć naprawdę

ZAKOŃCZENIE, CZYLI: DLACZEGO KOT?
"Dlaczego Kot?" zrodził się podczas licznych dyskusji na internetowym forum strony www.koty.pl. Wszyscy uczestnicy kociego forum podejmowali, podejmują i zapewne będą podejmować liczne tematy, których głównych bohaterem są koty. Poruszamy wiele ciekawych tematów, począwszy od dobrych rad związanych z opieką nad naszymi futrzastymi przyjaciółmi, a na zabawnych historiach z życia kotów kończąc. Choć w zasadzie znamy się tylko z imienia lub pseudonimu to jednak nazywamy siebie przyjaciółmi. Bo jak nie nazwać przyjacielem osób, które wspierają nas w trudnych chwilach gdy nasz kot choruje, lub podtrzymują na duchu gdy przyjaciel odchodzi. To fakt, że łączą nas głównie koty ale nie tylko. Mamy już dwa forumowe małżeństwa, wspieramy się na duchu także w sprawach "nie kocich", niektórzy z nas spotykają się poza siecią internetową. Jesteśmy ze sobą na dobre i na złe. Dlatego właśnie w tym miejscu przytoczę fragment dyskusji z forum na tematy: "Dlaczego Kot" i... Dlaczego kot. Dodam też, że nasze forum skupia osoby z różnych stron świata. Mam więc nadzieję, że jeśli jeszcze wśród czytelników jest ktoś, kto nie jest w pełni zdecydowany na wspólne życie z kotem teraz już nie będzie miał wątpliwości, że naprawdę warto...

TEMAT FORUM: "DLACZEGO KOT"; OBSZERNE FRAGMENTY

DLACZEGO KOT? ( Z PRZYMRUŻENIEM OKA) FORUM INTERNETOWE


PRAWO I ZWIERZĘTA
USTAWA Z DNIA 8 SIERPNIA 1997 R. O OCHRONIE ZWIERZĄT

NOTESIK ADRESOWY
SCHRONISKA I AZYLE
TOWARZYSTWA I FUNDACJE
ZWIĄZKI, KLUBY
W SIECI (WWW)
SPIS TREŚCI


Kot Kreskowy

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro mar 06, 2002 20:11

No to teraz widać, gdzie coś jeszcze by można dodać :) No i chyba przyjdzie Wiedźmie dopisać ekstra akapit o zakrętach dziejowych forum :wink:

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro mar 06, 2002 21:35

ok, dobrze, że jeszcze nie wysłałam, a kopertę mam jeszcze 1 w domu :oops:
no to kiedy to nagrać ??? Może w piątek rano, bo wtedy będę szła na pocztę, a do tego czasu jeszcze się trochę dopisze :D
Obrazek
Obrazek

Keskese

 
Posty: 16010
Od: Pon lut 04, 2002 15:34
Lokalizacja: Toruń

Post » Czw mar 07, 2002 8:56

Dostała, dostałam ... DZIĘKUJĘ!!! Jeszcze raz całuski dla Wiedźmy i Maleństwa (bo pewnie juz be zdie jak to do niej dotrze)
Lora oraz
Lucilla Obrazek & Maximus Obrazek "Czas upływa... Z róż opadają płatki, ale nie ciernie."

Lora

 
Posty: 7552
Od: Wto lut 05, 2002 10:35
Lokalizacja: Kraków- Nowa Huta

Post » Pt mar 08, 2002 11:03 POZDROWIENIA OD WIEDZMY

Wlasnie rozmawialam przez tel z Wiedzma, przesyla pozdrowienia. Maluszkowi jest bardzo dobrze w brzuszku u mamy i jakos nie ma ochoty sie urodzic. W zwiazku z tym Wiedzma jest w szpitalu, obserwuja malucha i zastanawiaja sie, czy nie zaprosic go jednak na ten swiat :)
Wiedzma sie denerwuje, zapewnilam ja, ze wszyscy trzymaja kciuki. Przekazuje Wam pozdrowienia od Wiedzmy.
Joa
Obrazek

Joa

 
Posty: 15
Od: Śro lut 13, 2002 21:35
Lokalizacja: Poznañ

Post » Nie mar 10, 2002 21:37

Oj - dzięki Estravenie... Nie chciałam zwalać na Ciebie tej roboty. Myślałam, że po prostu będziesz wysyłać ten konspekt z materiałami do ksążki. Sorki :roll:
Jeszcze raz dzięki :D

Falka

 
Posty: 32599
Od: Pon lut 04, 2002 17:01
Lokalizacja: Praga

Post » Nie mar 10, 2002 21:41

No problem :D :D

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie mar 10, 2002 21:45

:)

Falka

 
Posty: 32599
Od: Pon lut 04, 2002 17:01
Lokalizacja: Praga

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magnificent tree, Silverblue i 515 gości