Sterylizacja

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 27, 2024 23:11 Sterylizacja

Hejka, moje kotki po sterylizacji są już ok.2 miesiące. Zauważyłam obok blizny u nich twarde dwie kulki, które się nie przemieszają ani je nie bola, czy to mozliwe ze to po tej kastracji jakas taka zmiana? To jakby byly dwie kulki polaczone ze soba . Normalnie jedzą, kupkują, bawią się. Myślicie że jest to powód do niepokoju?

Natalka49

 
Posty: 20
Od: Wto sty 16, 2024 16:42

Post » Wto lut 27, 2024 23:12 Re: Sterylizacja

Przepraszam, że na przemiennie używam słowa sterylizacja i kastracja .

Natalka49

 
Posty: 20
Od: Wto sty 16, 2024 16:42

Post » Śro lut 28, 2024 0:26 Re: Sterylizacja

a co miały kotki wykonane właściwie ? Podwiązanie czy wycięcie narządów? Jakiej wielkości była blizna ? Możesz zrobić zdjęcia, albo najlepiej film jak to teraz wygląda ?

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 526
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Śro lut 28, 2024 10:23 Re: Sterylizacja

Może zacznij od pokazania kotki wetowi, który robił zabieg?
Obrazek

andorka

 
Posty: 13131
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Śro lut 28, 2024 19:40 Re: Sterylizacja

Byłam dzisiaj u weta z kotkami z samego rana , weterynarz zobaczył, zbadał . Wykluczył przepuklinę- myślałam, że to może to. Powiedział, że do obserwacji . Moje kotki miały wyciętą macicę i jajniki. Szczerze, to w ogóle tego nie widać gołym okiem. Blizny też już prawie nie widać, a sierść na ich brzuszku już odrosła. Wszystko wygląda okej- jedynie tylko palcem czuć . I jednak tylko u jednej kotki .

Natalka49

 
Posty: 20
Od: Wto sty 16, 2024 16:42

Post » Śro lut 28, 2024 20:29 Re: Sterylizacja

to najprawdopodobniej zwyczajnie tak zrobiono szycie, że blizny się wyczuwa.
Dla przykładu.. jeden wet bardzo dziwnie moją kocię zszył jakoś tak :

Obrazek

Nie mam pojęcia czemu tak, byłam mocno zdziwiona, bo nie jeden szef widziałam, a taki pierwszy raz . Obawiałam się tylko czy to się normalnie zagoi, ale owszem, zagoiło się bez problemu, później jeszcze długo były wyczuwalne zgrubienia a następnie wyrównało się całkowicie- dłonią nic nie da się wyczuć . Blizny nie widzę bo sierść brzuszek okrywa.

na zdjęciu poniżej z kolei mała kicia , która musiała mieć cały brzuszek rozpruty dla ratowania życia, tak starannie była zszyta. Nie musiała nawet nosić ubranka za bardzo bo ani jej nic nie przeszkadzało, ani nic się nie rozeszło, szwy ściągnęłam z łatwością sama po 10ciu dniach a mała nawet nie poczuła, leżała sobie grzecznie.
Obrazek

Najczęściej jednak spotykam się ze szwami gdzie jeden brzeg skóry ledwo styka się z drugim - i w tych zdarzało się z rzadka, że się miejscowo rozchodziły.
Weci chyba powinni przechodzi kursy krawieckie na studiach obowiązkowo :wink:

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 526
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Sob mar 02, 2024 15:01 Re: Sterylizacja

Ja nie mam chyba zdjęcia nawet jak została z szyta , ale to pierwsze zdjęcie straszne- nie widzialam również nigdy zeby tak było zszyte
Moja kotka ostatnio miala amputowana nóżkę i ładnie byla zszyta jak na drugim zdjęciu. Również nie nosiła żadnych ochraniaczy.

Natalka49

 
Posty: 20
Od: Wto sty 16, 2024 16:42

Post » Sob mar 02, 2024 15:02 Re: Sterylizacja

W jaki sposób umieszczasz te zdjęcia tak że widać je w poście?

Natalka49

 
Posty: 20
Od: Wto sty 16, 2024 16:42

Post » Sob mar 02, 2024 15:04 Re: Sterylizacja

Po sterylizacji miały zreszta bardzo małe rozcięcie. Znalazlam zdjęcie średniej jakości ale widać na nim ze rana byka niewielka . Tylko nie umiem tego dodać hahq

Natalka49

 
Posty: 20
Od: Wto sty 16, 2024 16:42

Post » Sob mar 02, 2024 17:23 Re: Sterylizacja

Natalka49 pisze:W jaki sposób umieszczasz te zdjęcia tak że widać je w poście?

Wrzuca się zdjęcia na jakis portal, np. fotosik.pl, zapodaj.pl. potem trzeba rozwinać okienko kodow i kliknać opisany jako "na forum", wtedy w innym okienku pokaże sie link (opisany jako [url]). Wystarczy skopiowac i wkleić do postu.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60437
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob mar 02, 2024 17:55 Re: Sterylizacja

Natalka49 pisze:W jaki sposób umieszczasz te zdjęcia tak że widać je w poście?


Ja akurat mam założone darmowe konto na https://imgur.com/ . Wchodzę, loguję się , wybieram opcję "+new post" (na górze po lewej), otwiera się okno dodawania plików, więc przeciągam z komputera, lub wybieram ręcznie i ładuję. Następnie wchodzę ponownie na główną stronę, klikam oznaczenie swojego konta (u góry po prawej) , wybieram "Images" , klikam na zdjęcie, które chcę dodać. Otwiera się okno z linkami. Jeden z linków jest oznaczony jako BBCode, ten trzeba skopiować i wstawić w komentarzu na forum. Zanim jednak link skopiujesz warto na dole okna oznaczyć opcję "Large Thumbnail" - ta wielkość się najlepiej tu wyświetla.

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 526
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 490 gości