Kotka sika na psie legowisko

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lut 25, 2024 10:44 Kotka sika na psie legowisko

Dzień dobry,
mam pewien problem, ale może zacznę historię od początku. Posiadam dwie kocice (jedna prawie 5 lat, druga prawie 4) i szczeniaka (9 miesięcy). Obie kocice są wysterylizowane. Zanim pojawił się Karmel przez około rok kocice mieszkały z innym psiakiem. Po kilku miesiącach (wrzesień) od pojawienia się Karmela starszy pies odszedł i wtedy zaczął się problem. Starsza kocica notorycznie sika do obu psich legowisk. Próbowałam już wszystkiego. Pranie legowisk, wymiana wypełnienia poduch, feliway, odstraszacze, zmiana miejsca legowiska, nacieranie legowiska moimi noszonymi ubraniami, nawet próbowałam z kocimi psychotropami. Nic nie pomaga. Zaznaczę, cała trójka jest zdrowa, regularnie odrobaczana, badania w normie. Fakt faktem, od kiedy odszedł starszy pies, uwaga Karmela skupiła się na kocicach. Próbuje się z nimi bawić, one się go trochę boją. Starsza ustawia go pazurami (doszło przez to do zapalenia spojówek u psiaka), młodsza po prostu się chowa. Co robić? Mi już ręce opadają, nie wiem co robić i powoli zaczynam mieć myśli kotobójcze (bardzo proszę potraktować to jako żart).

mamatrojki

 
Posty: 1
Od: Nie lut 25, 2024 10:31

Post » Nie lut 25, 2024 16:08 Re: Kotka sika na psie legowisko

trzeba nauczyć psa, że koty są pod ochroną i nie można ich straszyć; nawet jeśli dla psa to tylko zabawa.
zapewnieć kotom rozsądny teren bez psa.

Kot, który się boi psa do tego stopnia że się chowa/ atakuje pazurami - jest zastraszany przez psa.
Kotom w takiej sytuacji stresowej zazwyczaj najpierw siada ukąłd moczowy.
Jakie badania miały zrobione?

Sikanie na psa legowsko to jak list do Ciebie, zebys cos zrobiła w sprawie psa,bo jest problem.

Normalnie koty ustawiają psa samymi łapami, bez pazurów szczególnie szczeniaka.
warcza ewentualnie, a pies wie, ze kot jest pod ochroną i jak warczy, lub paca łapą to się odpuszcza.
Twój pies tego nie wie. Najwyższy czas go poinformować.

Jesli kot boi się psa powinien mieć spokojnie teren na który pies nie wchodzi, a tam swoją kuwetę , poduszki na oknie/ czy w innym fajnym miejscu, jedzenie.
Duzo miejsc do chodzenia/leżenia, wspinania się poza dostępem psa

Wyznacz też w mieszkaniu miejsca,gdzie psu wchodzić nie wolno - i tam koty moga się czuc absolutnie bezpiecznie.
I ucz psa jak traktowac koty.
Koty nie są psimi zabawkami.

Szczeniaka łatwo nauczyć co jest dozwolone, a co nie.
Trzeba psu pokazać, że jak sobie nie życzy zabawy -to tak dokładnie jest. Musisz swoim poparciem wesprzeć koci przekaz.

to nie są dzieci; tylko zwierzęta.
tak tylko dla przypomnienia pisze.
Które mają zeby i pazury i sa drapieznikami. Trzeba wszystkim zapewnić bezpieczeństwo. A nie, że kot się chowa bo się boi. Lub kot musi wychowywać szczeniaka.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27188
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: amyris, Blue, Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 236 gości