Oczy kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 23, 2024 18:21 Oczy kota

Dzień dobry,

Mamy kotka bengalskiego o umaszczeniu snow lynx od około 2 miesięcy (ma na chwilę obecną 4,5 miesiąca) i tu rodzi się moje pytanie.

Chodzi mi o kolor oczu, słyszałem, że takie koty mają ZAWSZE niebieskie oczy. Załączam zdjęcia, żeby było wiadomo o co chodzi.

Linki do zdjęć:

https://postimg.cc/dkZVGPYG
https://postimg.cc/YhRMGqWJ

Czy ktoś się spotkał z podobną sytuacją? Czy to grozne czy normalne?

Czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam

Czesiathecat

 
Posty: 1
Od: Pt lut 23, 2024 18:12

Post » Nie lut 25, 2024 13:12 Re: Oczy kota

Czemu nie zapytasz hodowcy, który sprzedał kota? I nie poszukasz w necie odpowiedzi!
Kot jest z legalnej hodowli?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie lut 25, 2024 13:30 Re: Oczy kota

Ale przecież ma niebieskie?? Odcień kocich oczu zmienia się w zależności od natężenia światła. Moje dachowce pospolite mają kolor tęczówek od bardzo jasnego - prawie białego do ciemnego miodu. Swoją drogą śliczny kić. :)

aania

 
Posty: 2809
Od: Pt lis 11, 2005 22:48

Post » Nie lut 25, 2024 13:51 Re: Oczy kota

aania pisze:Ale przecież ma niebieskie?? Odcień kocich oczu zmienia się w zależności od natężenia światła. Moje dachowce pospolite mają kolor tęczówek od bardzo jasnego - prawie białego do ciemnego miodu. Swoją drogą śliczny kić. :)

Ważne by kot zdrowy był. Kolor oczu to szczegół, który (jeśli "kupiec"nke jest zadowolony)wyjaśnia się w hodowli. Jeśli była legalna i kot zakupiony jest oryginałem.
Znalazłam mnogo info o kolorze kocich oczu bengala w necie. Proponuję zapoznać się z tą wiedzą a o szczegóły dopytywać sprzedawcę.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 473 gości