Jak zostawić kody na 2 noce same w domu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 06, 2024 10:44 Jak zostawić kody na 2 noce same w domu

Hej.
Wyjeżdżamy do innego miasta na dwie noce,koty zostaną same,ponieważ sąsiad,który się nimi "opiekował", to ostatnim razem nas zawiódł, dlatego postanowiliśmy zostawić je same.
Koty mają dwie kuwety,więc z tym problemu nie będzie.
Są to dwie starsze kotki(20 i 16 lat),obie na mokrej karmie i tu jest moje pytanie,jak zostawić im jedzenie, żeby się nie zepsuło?
Macie jakieś sprawdzone podajniki do karmy czy poprostu porozkładacie karmę w większej ilości misek?
Dodam, że mamy kamery w domu,więc koty będą miały nadzór całodobowy. https://ladytech.pl/jakie-kamery-ip-do- ... najlepsze/
Ostatnio edytowano Śro lut 14, 2024 10:19 przez noora, łącznie edytowano 1 raz

noora

 
Posty: 40
Od: Pon lut 09, 2015 20:48

Post » Wto lut 06, 2024 10:48 Re: Jak zostawić kody na 2 noce same w domu

Bałabym się zostawić koty same na 2 noce. Długo.
Mokre jedzenie się zepsuje. Mogą wpaść w panikę, że was nie ma.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lut 06, 2024 12:13 Re: Jak zostawić kody na 2 noce same w domu

Nie wpadną w panikę, będą zajmować się sobą i spać.
Daj im suche jedzenie, zapewnij dużą ilość świeżej wody, jeśli masz, to dołóż dodatkową kuwetę.
Sprawdź okna (broń boże nie zostawiaj uchylnych!!!!!!) i jedź.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23811
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Wto lut 06, 2024 12:25 Re: Jak zostawić kody na 2 noce same w domu

pamiętaj by zostawić wodę z dwóch, czy nawet trzech miseczkach na wszelki wypadek, bo jak do którejś jakiś chrupek przez przypadek wpadnie, to już nie przydatna. Jedząc suchą karmy tym bardziej będzie im się chciało pić, a musisz ją zostawić tak czy siak, bo mokra- jak już wspomniano, zepsuje się dość szybko. Dopilnuj wszystkiego bo jak koty zaczną płakać to zainteresują się sąsiedzi i mogą być kłopoty- zwłaszcza jak policja postanowi drzwi wyważyć i czegoś będzie brakować. Najlepiej na wszelki wypadek zostaw kartkę z numerem telefonu gdzieś w drzwiach , chyba że sąsiedzi mają i podadzą jakby się ktoś interesował.
Ostatnio edytowano Wto lut 06, 2024 13:45 przez ita79, łącznie edytowano 1 raz

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 525
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Wto lut 06, 2024 13:18 Re: Jak zostawić kody na 2 noce same w domu

Nie zostawiaj otwartej pralki.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10932
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lut 06, 2024 13:19 Re: Jak zostawić kody na 2 noce same w domu

Jarka pisze:Nie zostawiaj otwartej pralki.


pewnie -szkoda pralki 8)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lut 06, 2024 13:21 Re: Jak zostawić kody na 2 noce same w domu

Patmol pisze:
Jarka pisze:Nie zostawiaj otwartej pralki.


pewnie -szkoda pralki 8)

Szkoda kotów. Gdyby pralka się jakimś cudem zamknęła, a one byłyby wewnątrz, to się uduszą. Był tu na forum opisywany taki przypadek :cry:
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10932
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lut 06, 2024 13:35 Re: Jak zostawić kody na 2 noce same w domu

nawet jeden kot drugiego w zabawie mógł by niechcący zamknąć.
Ja to się boję tematu pralek - ale i nieznanych opiekunów, po przypadku jaki był, że wykwalifikowana petsitterka zamknęła dwa koty w pralce i nie przeżyły :( .
http://www.ragdollclub.fora.pl/rozne-ro ... ,6480.html . Nie przeżyła bym ja czegoś takiego na pewno. Nawet na myśl o tym jest mi słabo.

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 525
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Wto lut 06, 2024 13:36 Re: Jak zostawić kody na 2 noce same w domu

ita79 pisze:nawet jeden kot drugiego w zabawie mógł by niechcący zamknąć.
Ja to się boję tematu pralek - ale i nieznanych opiekunów, po przypadku jaki był, że wykwalifikowana petsitterka zamknęła dwa koty w pralce i nie przeżyły :( .
http://www.ragdollclub.fora.pl/rozne-ro ... ,6480.html . Nie przeżyła bym ja czegoś takiego na pewno. Nawet na myśl o tym jest mi słabo.

Właśnie o tym pisałam.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10932
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lut 06, 2024 14:50 Re: Jak zostawić kody na 2 noce same w domu

Generalnie pralkę też trzeba usunąć, był na forum opisywany przypadek, gdy kot spał na pralce, przewrócił się na drugi bok we śnie, spadł i zabił się na miejscu.

Ludzie, nie dajmy się zwariować.

noora, lepiej sprawdź czy nie dyndaja luzem sznurki od żaluzji / rolet, nie zostawiaj zabawek wiszących na gumce.

Kotów w tym wieku nie trzeba niańczyć, dadzą sobie spokojnie radę same
Obrazek

andorka

 
Posty: 13131
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Wto lut 06, 2024 16:09 Re: Jak zostawić kody na 2 noce same w domu

andorka. Ciekawe czy była byś tak samo sarkastyczna jak byś swoje koty martwe znalazła w pralce. Jak możesz porównywać zamknięcie pralki do wyniesienia przedmiotów z których kot może spaść ? Myślisz Ty trochę ? Wielki wysiłek by drzwiczki pralki zamknąć jak ktoś radzi? Bo co, bo szansa 1:1000 że się kot tam zatrzaśnie więc można olać ? Obyś nie była nigdy tą jedną z tysiąca i nie musiała się dowiedzieć, czy kpienie z ostrożności jest na miejscu.

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 525
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Wto lut 06, 2024 16:16 Re: Jak zostawić kody na 2 noce same w domu

Akurat sytuację z kotami zatrzaśniętymi w pralce znam i była całkiem inna, raczej nie przypadkowa przy kotach siedzących samotnie w domu 2 doby.
Statystycznie spadnięcie z czegokolwiek w domu jest zdecydowanie bardziej prawdopodobne niż samodzielne zamknięcie się kota w pralce.
Obrazek

andorka

 
Posty: 13131
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Wto lut 06, 2024 18:20 Re: Jak zostawić kody na 2 noce same w domu

Zostawiam koty same na półtorej doby, czasami są to dwie noce. Wypraktykowałam, że najlepsze są podajniki do karmy, które sie całkowicie otwierają i takie pozostają, z wkładami chłodzącymi. Na pierwszy dzien rozstawiam miski z porcjami jedzenia na ten dzien, w podajnikach najlepiej włożyć lekko podmrożone, nastawiam na następny dzien tak, żeby po otwarciu były prawie jak świeże. Ja daje też kotom surowe mięso, więc wykładam miski z całkowicie zmrożonym- jest dobre na następny dzien.
Jeśli wyjeżdzasz teraz/ wiosną to nie powinno być problemu z psuciem sie jedzenia, ustaw też dość daleko od źródeł ciepła, gorzej latem, ale wtedy bardziej trzeba pomrożić.
ja mam podajniki trixi z jedną przegródką i dwiema, i cate mate starszy model z dwiema przegródkami tego typu - https://allegro.pl/oferta/trixie-automa ... d_source=1 i akurat u moich najlepiej się sprawdzaja.
Mam też taki okręzny, z 5 przegródkami, ale ten myślę, najlepiej się sprawdzi przy 1-może 2 kotach?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro lut 07, 2024 21:39 Re: Jak zostawić kody na 2 noce same w domu

Podoba mi się pomysł z zostawianiem podmrożonego. Sama bym wykorzystała, gdyby nie fakt, że jedna moja się noi dźwięku tych automatów - nie udało mi się jej nauczyć, że ten dźwięk oznacza jedzenie...
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11246
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lut 08, 2024 9:00 Re: Jak zostawić kody na 2 noce same w domu

andorka pisze:Akurat sytuację z kotami zatrzaśniętymi w pralce znam i była całkiem inna, raczej nie przypadkowa przy kotach siedzących samotnie w domu 2 doby.
Statystycznie spadnięcie z czegokolwiek w domu jest zdecydowanie bardziej prawdopodobne niż samodzielne zamknięcie się kota w pralce.

Oczywiście że nie była przypadkowa, zadziałał bezmyślny człowiek.
Kot się samodzielnie w pralce nie zamknie, ale może go niechcący zamknąć tam drugi kot.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10932
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar i 501 gości