Odrobaczanie kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 14, 2024 17:05 Odrobaczanie kota

Cześć wszystkim!

W piątek wieczorem moja kotka zwymiotowała trzema glistami... W ostatnich tygodniach zdarzyło jej się kilka razy dziwnie kaszleć, jednakże nie powiązałam tego z robactwem. W sobotę tj. 13.01 byłam u weta, dostałam lek Nexgard Combo do aplikacji na skórę. Wet uprzedzał mnie o możliwych wymiotach/biegunce z robalami. Póki co nic takiego nie wystąpiło. W zamian za to kotce zdarzyło się kaszleć tak jak przed podaniem leku...I teraz pytanie, czy Nexgard nie powinien już zacząć działać? Czytałam, że kot kaszle ponieważ glisty migrują z jelita, a Nexgard działa na nie paraliżująco.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! :wink:

lovebites

 
Posty: 2
Od: Nie sty 14, 2024 16:57

Post » Pon sty 15, 2024 6:59 Re: Odrobaczanie kota

Nie znam tego preparatu. Ale wybicie robali to proces, troche trwa, często nie wystarcza jedna aplikacja preparatu.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60437
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sty 16, 2024 18:56 Re: Odrobaczanie kota

Preparat na skórę uwalnia się wolno więc nie tłucze wszystko z mety. Gdy jest dużo robali to kot może mieć różne objawy . Za miesiąc trzeba powtórzyć.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob sty 20, 2024 12:56 Re: Odrobaczanie kota

Dziękuję za odpowiedzi!
A czy możliwym jest, że kot ma znacznie mniejszy apetyt po podaniu specyfiku na robale? Żadnych innych odstępstw od normy nie zauważyłam, energia do zabawy jest, kupka dwa razy dziennie do kuwety

lovebites

 
Posty: 2
Od: Nie sty 14, 2024 16:57

Post » Sob sty 20, 2024 19:19 Re: Odrobaczanie kota

ja niestety z ostatnich doświadczeń na kilku kociakach muszę skreślić Nexgard Cobmo z listy preparatów zwalczających glisty (na pchły działa ). U trzech kociaków jakim te krople podałam, po około dwóch miesiącach nagle okazało się, że wymiotują glistami. Od razu został użyty aniprazol 3 dni pod rząd, i powtórka po 12 dniach , znów trzy dawki- i od tamtej pory żadnych glist ani u mnie (gdzie został jeden kociak ) ani w dwóch domach gdzie poszły pozostałe nie zauważono (badań kału nie robiłam)

lovebites - bezpośrednio po podaniu odrobaczania może być dzień czy dwa niedyspozycji (czasami ciut dłużej jeśli organizm był wypełniony robalami) , a później apetyp powinien pozostać bez zmian , albo znacznie się zwiększyć. Natomiast "nowy" kot sam z siebie może z czasem słabiej jeść, bo np. na początku jadł na zapas, lub uzupełniał braki czegoś czego wcześniej nie dostawał w karmie.. a później ustala swój tryb jedzenia. Jeśli tylko nie traci znacznie wagi (i robale są w pełni wykluczone), to nie ma się czym martwić, niech je ile sam potrzebuje.

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 526
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bbeata, Blue, magic99, wyrobekj i 541 gości