Problemy zdrowotne u dwóch kotków, proszę o pomoc.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 07, 2024 20:58 Problemy zdrowotne u dwóch kotków, proszę o pomoc.

Witam. Nie wiem co dolega moim kotkom. Zacznę od tego który jeszcze ostatnio był zdrowy. Ale nagle przestał jeść i pił tylko wodę. W tygodniu było z nim wszystko dobrze, ale dziś lekko się przestraszyłem. Leży tylko i śpi, schudł bardzo mocno choć i tak był chudy. Nie miał nawet siły podnieść łebka jak go pogłaskałem. Tylko się czasem przekręci. Jak nim próbowałem poruszyć czy coś to nie było reakcji jak u zdrowego kota. Jest osłabiony i nawet wodę mu podstawiając wziął tylko kilka łyków i tyle.
Jak mu mogę pomóc chociaż trochę ? Weterynarz pewnie będzie musiał z wizytą wpaść.

Natomiast drugi kotek gdy przełyka ślinę to odbija mi się i chrząka. Tak jakby miał koci kaszel czy coś podobnego.
I też nie je i nie pije. Wcześniej już na coś zachorował i był badany i leczony u weterynarza tylko nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele. W tygodniu już miał dużo poprawę po antybiotyku i kroplówkach, już prawie wrócił do zdrowia tylko miał chrypkę gdy się odzywał.
Ogólnie obydwa kotki są kotami wychodnymi.
Ten pierwszy raczej trzyma się blisko domu a drugi wędruje.
Czy jakoś można im pomóc oprócz weterynarza ?
Z tym pierwszym jest ciężko....
Lukas1994cfc
 

Post » Pon sty 08, 2024 10:05 Re: Problemy zdrowotne u dwóch kotków, proszę o pomoc.

Naprawdę staram się źle nie oceniać piszących ale są posty które mnie wnerwiają :evil:
Piszesz że koty są chore i zamiast iść do weterynarza ty szukasz pomocy na forum :strach:
Co my Ci możemy napisać i jak pomóc?
Od tego jest weterynarz i to na szybko na już. Ten bardzo chory kotek może nie przeżyć :placz:
My możemy tylko trzymać kciuki.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25562
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 08, 2024 16:45 Re: Problemy zdrowotne u dwóch kotków, proszę o pomoc.

Zammiast zakładania 2 wątków na miau, juz natychmiast powinieneś jechać z kotami do weta ze szoitalem. Chcesz zobaczyć, jak umierają? Są bardzo cięzko chore, ale byc może uda się je jeszcze uratować, rób coś!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60418
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 504 gości