Karma dla kota z szerokim spektrum nietolarancji pokarmowych

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 06, 2024 19:17 Karma dla kota z szerokim spektrum nietolarancji pokarmowych

Witam szanowne grono i bardzo proszę o pomoc.
Nasza kotka nie może jeść drobiu, ryb, jagnięciny, wołowiny, żle reaguje nawet na śladowe ilości.

Bardzo proszę o polecenie karmy której skład jest w 100% jasny i pewny. Na rynku jest wiele karm które są "rekomdowane", piękne w nazwie, a jak człowiek przeczyta skład to się okazuje, że danego mięsa np królika, jest powiedzmy x%, a reszta pochodzi z cholera wie czego.

Szukam karmy pełnoporcjowej, mokrej oraz suchej.

Proszę o pomoc i dziękuję jednocześnie.

radomir

 
Posty: 3
Od: Sob sty 06, 2024 19:11

Post » Sob sty 06, 2024 21:23 Re: Karma dla kota z szerokim spektrum nietolarancji pokarmo

Ta karma jest super, moje koty chętnie ja jadły, skład ma dobry. Jest konina i kangur które podobno nie uczulają.
Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25576
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 06, 2024 23:19 Re: Karma dla kota z szerokim spektrum nietolarancji pokarmo

Dziękuję. Mam już kilka różnych Mjammjam w kosztku. Wydają się porządne. Gdyby ktoś jeszcze coś polecił, byłoby super.

radomir

 
Posty: 3
Od: Sob sty 06, 2024 19:11

Post » Nie sty 07, 2024 8:32 Re: Karma dla kota z szerokim spektrum nietolarancji pokarmo

Cats Plate
Jonh Dog for Cats
Smocza karma

O przejrzystym składzie, karmy super premium, szczególnie 2 pierwsze.
Warto też zobaczyć na zapotrzebowanie dzienne, w nich nie ma wypełniaczy,
stąd zapotrzebowanie stosunkowo małe, polski producent.

Najmniej polecam tę trzecią, choć nadal polecam.
Mało wygodne, płaskie puszki i niewygodna postać, tzn zbita "kulka" mięsa w puszcze a wokół soki z tego mięsa. Zaraz po otwarciu koniecznie musiałam przełożyć do słoiczka, widelcem wymieszać soki wraz z mięsem.
Kotce zdrowotnie służyło i smakowało, tylko ta postać :?
Mają też przysmak w słoiku ale nie jest to karma pełnoporcjowa. Ale np.: królik bardzo moim kotom smakował

Podaję mojej kotce z ciężką postacią IBD i oprócz gotowanego barfa tylko po nich ma sensacji :!: .
Dostaje te w słoiczkach, to też plus (z opakowania nie przechodzi nic co mogłoby podrażniać).

Ta druga firma ma też karmę w puszkach, sporo tańsza ale i nieco inny choć dalej super skład.

Niestety, szczególnie dwie pierwsze mają spory i jedyny jak dla mnie mankament: cena :(

makrzy

 
Posty: 978
Od: Sob sie 04, 2018 14:23
Lokalizacja: śląsk

Post » Nie sty 07, 2024 9:27 Re: Karma dla kota z szerokim spektrum nietolarancji pokarmo

Też polecam John Doga choć on nie jest stricte monobiałkowy - nawet na stronie producenta piszą, że może się przydarzyć minimalna ilość mięsa innych gatunków (pewnie to z procesu produkcyjnego wynika). Cena w puszkach jeszcze jest względnie przystępna.
Cat's plate też bardzo fajne, ale tu naprawdę trzeba mieć spory budżet na żarcie dla kota.
Z innych, jakie mogę polecić:
Venandi Monoprotein (choć tu nie wiadomo jaki bulion był wykorzystany),
Pokusa,
Select Gold Pur (ale ta jest bardziej podrobowa, są koty które mają biegunki jak jest za dużo podrobów)

ziuku

Avatar użytkownika
 
Posty: 614
Od: Nie wrz 11, 2022 11:31

Post » Nie sty 07, 2024 16:56 Re: Karma dla kota z szerokim spektrum nietolarancji pokarmo

Są jeszcze karmy exclusion:
https://exclusion.pl/produkty/koty/aler ... enic/2-137
Skład gwarantowany: wieprzowina z ziemniakami lub ryżem.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34324
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Nie sty 07, 2024 17:15 Re: Karma dla kota z szerokim spektrum nietolarancji pokarmo

Opcja miesa, gdzie wiadomo, co sie podaje?
Kot zle reaguje na karmy przemyslowe czy na mieso danego rodzaju?

FuterNiemyty

 
Posty: 3748
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Nie sty 07, 2024 18:22 Re: Karma dla kota z szerokim spektrum nietolarancji pokarmo

Dziękuję za pomoc.

W Cats Plate i John Dog jest po kilka % łososia, często kilka % jakiegoś drobiu. Nie możemy ryzykować.
Exclusion jasno deklaruje tylko 83% składu, też zawiera olej łososia i nie jest podane w jakiej ilości.
Smocza Karma - mały wybór, ale spróbujemy 100% wieprzka.
Venandi i Select God Pur prawie same podroby, skład nie jest w pełni przedstawiony.
Pokusa wygląda Ciekawie, też spróbujemy.

@FuterNiemyty
Chyba nie dokońca rozumiem pierwsze pytanie. Jeśli pytasz, czy podajemy mięso - tak, w tej chwili tym się ratujemy - wieprzowiną, jutro kupię jeszcze tuszę z królika żeby coś jadła zanim przyjdą karmy zamówione w sieci.
Kot źle reaguje na karmy zawierające składniki które wymieniłem w pierwszym poście. Najczęściej wpada w szał , biega i drapie się do ran, innym razem robi się apatyczny i gromadzą się gazy w żółądku. wymiotuje, traci sierść.
Nie wiem co to są karmy przemysłowe - domyślam się, że chodzi o te popularne sprzedawane w marketach? Z takich dostawał tylko chwilę u Nas royala (bo tak nam popowiedziała Pani od której kota adoptowaliśmy). Po niedalej jak miesiącu po konsulatacji z weterynarzem przeszliśmy na karmy mięsne i tylko mokre i stopniowo wykluczamy to co szkodzi, lub to czego jeść nie chce.Jakiś czas jagnięcina była wybawieniem, ale kilka dni temu zaczęła źle reagować również na to.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
R.

radomir

 
Posty: 3
Od: Sob sty 06, 2024 19:11

Post » Nie sty 07, 2024 18:34 Re: Karma dla kota z szerokim spektrum nietolarancji pokarmo

Moja kotka ma podobne alegie do podanych przez ciebie i zajadała się królikiem z Feringi (choć po 2 miesiącach jej się znudził więc szukamy dalej). Dostępna na zooplusie.

kicalka

 
Posty: 11
Od: Pon gru 25, 2023 19:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 07, 2024 19:32 Re: Karma dla kota z szerokim spektrum nietolarancji pokarmo

karmy przemysłowe/komercyjne to gotowce robione dla zwierząt -czyli tzw. pasze dla zwierząt. Nie muszą spełniać norm.

nie prościej zwyczajnie przejść na karmienie mięsem?
ale takim human-grade - czyli sprzedawanym np w mięsnym dla ludzi ( nie na mieso z odpadów typowo sprzedawane dla zwierząt, bo ono tez nie spełnia/nie musi spełniać żadnych norm)

dokupić do tego np felini complete https://www.zooplus.pl/shop/koty/karmy_ ... owe/151648

wielu producentów pasz dla kotów/ czyli karm dla kotów /co innego pisze w opisie, a co innego daje do karmy.
nigdy nie zgadniesz co jest naprawdę w karmie, którą kupisz.

np tutaj przeczytaj
https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/uokik-c ... -ls4509062

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27203
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie sty 07, 2024 20:13 Re: Karma dla kota z szerokim spektrum nietolarancji pokarmo

Jak wyzej, od lat jedziemy na miesie (surowe parzone/gotowane/pieczone), suplementacji i dodatkach (twarog, smietana, mleko, kozie, oliwa, maslo, cos z warzyw itp.).
Wiadomo, co koty dostaja, taniej wychodzi, odpada problem dodatkowych zakupow (mieso kupuje w ilosci i dla futer i dla rodziny).

FuterNiemyty

 
Posty: 3748
Od: Pt gru 01, 2017 11:58




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 309 gości