Znowu Gabryś ? ZNĘCANIE SIĘ NAD ZWIERZETAMI !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt gru 08, 2023 8:42 Znowu Gabryś ? ZNĘCANIE SIĘ NAD ZWIERZETAMI !

Boje się i nie wiem co zrobić. Gabryś nie je już drugi dzień a u niego odmowa posiłku (on tych co jedzenia nie odmawia ) , to trzeba na cito do weta. Tak też zrobiłam.
W środę coś mało jadł, ale jadł. ostatni posiłek zjadł o 22 i w zasadzie od tej pory już nic nie ruszył. Byłam z nim wczoraj o 20 u weterynarza na Gagarina i nic poważnego nie wykryli poza lekkim stanem zapalnym z morfologii , tylko nie wiadomo czego? I siusiak się nie podobał ,bo coś lekko sinawy ? Gabryś jest osowiały i nie sika już na pewno od 20 godzin ,ale tez nie je i nie pije .Nie chodzi do kuwety ,nie wykazuje też typowych objawów zapalenia dróg moczowych.
U weta dostał tylko lek przeciw zapalny ,przeciw bólowy i rozkurczowy i kazali obserwować . Dziś mam się zgłosić na powtórzenie leków lub wcześniej jakby się stan pogorszył . Stan ani się nie pogorszył ani nie polepszył .Tylko tyle ,że po wizycie zjadł może ze 30 gram karmy . Nie wiem czego mogę się spodziewać ,mówili coś o cewnikowaniu ,czy to jest bezpieczny zabieg ? Do tej pory nie miał żadnych problemów z drogami moczowymi. Badanie siku miał co prawda rok temu i było ok. Miałam właśnie zrobić obydwóm kotom badani kompleksowe pod koniec stycznia ,a tu się porobiło.
Na pewno będę domagać się dziś ogólnego przeswietlenia i nie wiem czego jeszcze ?Czy podawanie kroplówki w celu wzmocnienia kota gdy on nie sika jest bezpieczne ? Czy zgodzić sie na cewnikowanie?
Pewnie trochę chaotycznie pisze ale jestem zdenerwowana i zmęczona po nieprzespanej nocy ,a za godzinę musze iść do pracy i boje się Gabrysia zostawić bez opieki :cry:

viewtopic.php?f=46&t=203806&p=12460070#p12460070
viewtopic.php?f=1&t=203447&start=135
Ostatnio edytowano Sob gru 09, 2023 23:30 przez alinkaka, łącznie edytowano 1 raz

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 08, 2023 9:36 Re: Znowu Gabryś ?

W gruncie rzeczy nie wiadomo, co kotu jest. U mnie ostatnio niechęcią do jedzenia objawił się po paru dniach herpes. A częściej bywa tak przy zakłaczeniu. Wet obejrzał starannie pyszczek i zęby? Mierzył gorączkę? Badał palpacyjnie czy jelita puste czy pełne?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14699
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt gru 08, 2023 11:35 Re: Znowu Gabryś ?

Może jakieś usg żeby zobaczyć co w pęcherzu
Bo to tak cewnikowac ?
Na rtg powinno wykazać czy pęcherz pełny

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt gru 08, 2023 13:03 Re: Znowu Gabryś ?

Gabryś jest w szpitalu :( USG było robione wczoraj i dziś .Wczoraj nic nie wykazało a dziś ,że pęcherz jest ful wypełniony a on nie chce sikać i będzie cewnikowany . Mam go odebrać o 20 wtedy będę wiedziała cos więcej .
Nie dawał wcześniej żadnych objawów ze strony układu moczowego .Poza apatią ,brakiem apetytu i nie sikaniem innych objawów brak .
Martwię się tez o Luka ,bo strasznie płacze za Gabrysiem i go szuka :cry:

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 08, 2023 13:14 Re: Znowu Gabryś ?

Trzymajcie się. Dużo kciuków za zdrowie Gabrysia :ok: :ok: :ok:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25562
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob gru 09, 2023 0:13 Re: Znowu Gabryś ?

I co z Gabrysiem, jak się czuje?
Kciuki za zdrowie i za jakąś diagnozę, bo jak leczyć, kiedy nie wiadomo, co kotu jest! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60422
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob gru 09, 2023 1:28 Re: Znowu Gabryś ?

Mocno trzymam kciuki za Gabrysia!
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4250
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob gru 09, 2023 2:52 Re: Znowu Gabryś ?

Te objawy wystarczyły ze coś się złe działo
Dobrze ze mocz zszedł do pęcherza
Może chodzi o siusiaka go boli
No nic ślemy dobre myśli i kciuki za was

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob gru 09, 2023 8:35 Re: Znowu Gabryś ?

A może coś w pęcherzu? Piasek? Mój Bambek tak miał i nie siusiał. Dostał Convenię i rozkurczowe i przeciwbólowe i na razie od roku, tfu, tfu jest dobrze. Gabrysiu, trzymaj się kochany.

aga66

 
Posty: 6138
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Sob gru 09, 2023 19:40 Re: Znowu Gabryś ?

Dziękuje za słowne wsparcie w imieniu Gabrysia :1luvu:
Gabryś był cała dobę w szpitalu zacewnikowany .Diagnoza zapalenie cewki moczowej i ostre zapalenie gardła. Najprawdopodobniej się przeziębił i to moja wina :( Puszczałam gówniarzy na balkon ,bo Luki strasznie się tego domagał ,a jak mu się cos odmawia , to robi strajk głodowy :evil: Lukiemu nic nie jest a Gabryś delikatniejszy i się dorobił na zimnie. Tak mi się wydaje ,że to może być przyczyna ,bo nic innego nie przychodzi mi do głowy jak inaczej mógł przeziębić siusiaka i gardło .
Na razie nie chce jeść co w jego wypadku ,to już alarm ,bo to kot który kocha jeść. Podałam mu mirton i czekam na działanie ,bo nie je już 12 godzin ,a musze mu podać lek przeciw zapalny ,który mogę podać tylko po lub z jedzeniem. Kanalizacja na szczęście już działa ,nie ma stuwitów ale ph moczu jest za wysokie i kazali obserwować.
Mam nadzieję ,że już najgorsze za nami i z każdym dniem będzie lepiej .Weterynarz powiedział ,że w ostatniej chwili trafiliśmy do lecznicy . Pęcherz już był bardzo powiększony i wypełniony na ful ,jeszcze parę godzin wstrzymywania moczu i mogło się to źle skończyć .

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob gru 09, 2023 22:02 Re: Znowu Gabryś ?

Strzykawką nakarm przetartym niezbyt rzadkim pasztecikiem z puszki, można dodać trochę kleju z zaparzonych ziarenek siemienia lnianego, wszystko lekko ciepłe, powinno mu wejść bez bólu.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14699
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob gru 09, 2023 22:06 Re: Znowu Gabryś ?

Zdrówka :ok:

aga66

 
Posty: 6138
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Sob gru 09, 2023 22:55 Re: Znowu Gabryś ? ZNECANIE SIE NAD ZWIERZETAMI

Czy mogę podać kotu nospe w tabletkach ? Jeżeli tak to ile ? Biedak chodzi co chwilę do kuwety i siusia po kropelce.
Mirton zadziałał i troszkę je .
Czy mogę zgłosić sąsiada za znęcanie się nad zwierzętami ? Mam nad sobą patologie ,która notorycznie ćpa i słucha bardzo głośno muzyki .Właśnie w tej chwili tez jest impreza i policja dostała już zgłoszenie. Na dodatek maja dwa pieski i dwa kotki ,strasznie żal mi tych zwierzaków ,bo przecież takie decybele to dla nich katorga. Jako wspólnota mieszkaniowa już działamy ale to trwa .Zresztą jak ich wywalą to zwierzęta zabiorą ze sobą :cry:
Dodam ,ze chce to zrobić raczej anonimowo ,bo i tak mam już z nimi ostro na pieńku :evil:

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob gru 09, 2023 23:24 Re: Znowu Gabryś ?

No-spa jest bardzo gorzka. Ale można podać, pół normalniej(nie forte czy max).
Ja wkładam do żelowej kapsułki, i jeszcze smaruję masłem dla poślizgu.

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3598
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Sob gru 09, 2023 23:25 Re: Znowu Gabryś ?

Jaką masz no-spe? Od tego zalezy dawka.
Ja rozcinam nie do końca kuleczkę z witaminą A+E albo E, wciskam tam no-spe (połówkę ) i to wkładam do pyszczka. A co on bierze na pęcherz? Furaginę? Zakwaszasz czymś mocz? On po zabiegu ma tam podrażnione i stąd parcie.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14699
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, Blue, Szymkowa, WendellPlalt, Zeeni i 504 gości