Zostawienie kotki samej na kilka dni. Jak się przygotować?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 06, 2023 15:22 Zostawienie kotki samej na kilka dni. Jak się przygotować?

Cześć,
Mam od niedawna 6-miesięczną kotkę. Kotka została znaleziona na podwórku, przygarnąłem ją do mieszkania. Mieszkam sam, co jakiś czas muszę opuszczać mieszkanie na 2-3, czasami i więcej dni. Dotychczas podczas mojej nieobecności kotką zajmowała się siostra, ale rozważam przeprowadzkę do innego miasta w przyszłym roku i tam już nie będzie możliwości, żeby ktoś inny zajmował się kotką.
Wobec tego pytanie jak się przygotować do takiej 3-5 dniowej nieobeności?

Po pierwsze karma. Kotka dostaje na co dzień mokrą karmę. Mam automatyczny podajnik z wkładami chłodzącymi , więc mogę przygotować jej jedzenie na całą dobę, ale nie dłużej. Mógłbym nasypać jej obok podajnika suchą karmę do miski, ale ona to zje od razu, będzie pewnie najedzona i jak wjedzie kolejna porcja z podajnika z mokrą karmą to się zmarnuje. Zastanawiam się czy istnieją jakieś podajniki na suchą karmę, które da się zdalnie otwierać przez telefon, ale nie przez bluetooth, tylko przez internet, z każdego miejsca na Ziemi i czy jakiś możecie polecic? To byłoby przydatne, bo mógłbym jej pierwszego dnia nastawić taki podajnik z morką, drugiego dnia otworzyć zdalnie podajnik z suchą na 2 dni i potem kolejny.

Po drugie zabawki. Co zrobić, żeby kotka się przez ten czas nie nudziła za bardzo?

masseur

 
Posty: 2
Od: Śro gru 06, 2023 15:07

Post » Śro gru 06, 2023 16:55 Re: Zostawienie kotki samej na kilka dni. Jak się przygotowa

NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14699
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro gru 06, 2023 17:41 Re: Zostawienie kotki samej na kilka dni. Jak się przygotowa

masseur pisze:Po drugie zabawki. Co zrobić, żeby kotka się przez ten czas nie nudziła za bardzo?

Zostawić jej zabawki, np. taki tor:
https://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawk ... &i=2&ro=20
https://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawk ... tit/233128
wtedy kot może bawić się sam.
Ale uwaga :!: nie może to być zabawka którą kot, zwłaszcza młody, zrobi sobie krzywdę, np. wędka w którą może się zaplątać.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34277
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro gru 06, 2023 17:44 Re: Zostawienie kotki samej na kilka dni. Jak się przygotowa

a nie znajdziesz w nowym miejscu petsittera? żeby raz dziennie podszedł ktoś do kotki, a nawet raz na dwa dni?
Karmniki automatyczne są rózne, są takie, które umożliwiają rozstawienie na dobę, niektóre na 48h, ale w praktyce też wszystko zalezy od pory roku i temperatury w pomieszczeniu. Moje koty jedzą surowe mięso i ostatnio wypraktykowałam mrożenie dużych porcji pokrojonego mięsa w miseczkach, jak wyjezdzam, zostawiam koty nakarmione, zostawiam świeżo wyłożoną karmę na kolejny posiłek i 2-3 miski takiego surowego mięsa, które zwykle rozmraża się kilkanascie godzin i mają na następny dzien. No i mogą zjadać od góry, stosownie do kolejnosci rozmrażania sie warstw. Bardzo fajnie mi się to sprawdza, zawsze wszystko jest zjedzone, koty najedzone. No,ale to wszystko to kwestia 2 dób, na dłużej już sporo trudniej samodziałającego ustawić. Ja mam przy dłuższych wyjazdach dochodzącą opiekunkę
Ostatnio edytowano Śro gru 06, 2023 19:41 przez maczkowa, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro gru 06, 2023 18:14 Re: Zostawienie kotki samej na kilka dni. Jak się przygotowa

Nie odważyłabym się zostawiać kota samego na 3-5 dni.
Jeden dzień tak, ewentualnie dwa. Można zostawić jedzenie i wodę, i w razie awarii w miarę szybko się wraca.

Kot sie może wystraszyć, wylac wodę , podajnik na karmę sie zatnie.
Albo trzeba szukać opiekuna dla kota żeby raz dziennie zajrzał czy wszystko ok, sprzątnął kuwetę, albo szukać dobrego kociego hotelu.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 06, 2023 19:47 Re: Zostawienie kotki samej na kilka dni. Jak się przygotowa

Patmol pisze:Nie odważyłabym się zostawiać kota samego na 3-5 dni.
Jeden dzień tak, ewentualnie dwa. Można zostawić jedzenie i wodę, i w razie awarii w miarę szybko się wraca.

Kot sie może wystraszyć, wylac wodę , podajnik na karmę sie zatnie.
Albo trzeba szukać opiekuna dla kota żeby raz dziennie zajrzał czy wszystko ok, sprzątnął kuwetę, albo szukać dobrego kociego hotelu.

Tak.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34277
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro gru 06, 2023 20:04 Re: Zostawienie kotki samej na kilka dni. Jak się przygotowa

Dokładnie. Kot też może źle się poczuć tuż po wyjściu opiekuna, mieć uraz tym bardziej że z nudów i tęsknoty może kombinować bardziej niż zwykle, zaklaczyc się i stracić apetyt.
Zostawienie kota na dłużej niż dwie doby to bardzo ryzykowna sprawa.

Blue

 
Posty: 23499
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro gru 06, 2023 20:17 Re: Zostawienie kotki samej na kilka dni. Jak się przygotowa

Polecam stronę petsitter.pl
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10932
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro gru 06, 2023 20:18 Re: Zostawienie kotki samej na kilka dni. Jak się przygotowa

Jak wyzej, ktos zaufany, kto zajrzy do kota codziennie, nakarmi, a przy okazji rzuci okiem, czy wszystko gra w domu.
Wystarczy dluzsza przerwa w dostawie pradu, by z lodowki, zamrazarki zaczelo sie lac, awaria ogrzewania w zimie, zalanie itp.
A kot sam napraw nie ogarnie.

FuterNiemyty

 
Posty: 3652
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw gru 07, 2023 6:22 Re: Zostawienie kotki samej na kilka dni. Jak się przygotowa

Jako catsitterka mam pełna listę rzeczy, które kot potrafi wykonać podczas nieobecności ludzi (a mam koty, które odwiedzam 2xdziennie). Z uwagi na bezpieczeństwo kota odmawiam zajmowaniem się koteczkiem/ami jeśli wizyty są rzadsze niż 1xdziennie.

gusiek1

 
Posty: 1662
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw gru 07, 2023 8:48 Re: Zostawienie kotki samej na kilka dni. Jak się przygotowa

Zdarzało mi się zostawiać kota na 2 dni i dawałam dwie pełne miski wody jakby jedną wylała, podwójne żarełko , zabawek akurat nie trzeba było bo tamta kotka była od małego piecuchem. jak dłużej to ktoś wpadł , ale dwa dni to nie było problemu.
[*] Mela - czarna kotka, żyła lat 15. Lubiła gadać po kociemu, sznurki i tulenie. Była uczuciową dzikuską.
Frania - ruda kotka, kocha swój drapak i ma ADHD

Hanik

Avatar użytkownika
 
Posty: 32
Od: Sob lip 23, 2022 18:55
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw gru 07, 2023 9:58 Re: Zostawienie kotki samej na kilka dni. Jak się przygotowa

Zdarzało się zostawiać kota/koty bez opieki.

Zdrowe.

Co najmniej kilka razy (2-4) w roku.

Wyjazd w piątek, powrót niedziela.
Kuwety dodatkowo trzy, po prostu miski że żwirkiem.

Sucha karma,( moje koty nie rzucają się na jedzenie) w stałych miejscach, tylko ilość znacznie większa.
Mam dwa duże 3l poidełka, a niezależnie dostawiałam miseczki (ciężkie) z wodą.
Trochę wyobraźni, przygotowania do dodatkowego sprzątania po powrocie.

Dłużej tylko z dochodzącą opieką (jak nikt z bliskich nie mógł na ten czas zamieszkać z kotyma) :D .

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3598
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 532 gości