Karma Schmusy - jakieś zmiany?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt gru 01, 2023 21:50 Karma Schmusy - jakieś zmiany?

Kupowałam w charakterze przekąski karmę Schmusy - tuńczyk. wielokrotnie bo moje koty pokochały ją miłością wielką
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... enu/597609

Moje koty jedzą mięso rano i wieczorem, ale w ciągu dnia (i później przed snem) dostają przekąskę. M.in. właśnie taką karmę jak w linku.
Ostatnie zamówienie to jakaś porażka. Już wyjmując na miseczki zorientowałam się, że karma zmieniła wygląd, jest wyraźnie inna. A więc zapewne i skład chociaż na opakowaniu i w opisie słowa o tym nie ma. Oba koty zaczęły jeść, ale Nemi (a to jest kotka żarłoczka, której jedzenie trzeba wydzielać) w połowie porcji odeszła od miseczki i później wyraźnie czuła się kiepsko - kompletny brak apetytu. Była niedziela, na poniedziałek zaplanowałam wizytę u weta. Ponieważ rano zjadła solidne śniadanie doszłam do wniosku, że panikować nie muszę. Może to kłaczek, może jakaś lekka niestrawność. W poniedziałek rano przybiegła do miseczki i kłopoty z jedzeniem już się nie powtórzyły.
Wczoraj (edit. jakoś dni mi się pomyliły) sytuacja się powtórzyła. Znowu niechętne spojrzenie na zawartość miseczki, kilka kęsów i poszła sobie. Zjadła tego cudu mniej niż poprzednio więc przy kolacji nie było już problemów.
Jednak to zachowanie stanowczo kojarzę ze zmienioną karmą Schmusy. Ktoś ma podobne doświadczenia?

Oczywiście napiszę do zooplus i założę się, że nie uzyskam żadnej konstruktywnej odpowiedzi
Ostatnio edytowano Sob gru 02, 2023 14:05 przez Katarzynka01, łącznie edytowano 1 raz
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4481
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Sob gru 02, 2023 0:00 Re: Karma Schmusy - jakieś zmiany?

Generalnie karmy przechodza jakies zmiany, niekoniecznie na lepsze.
Kupilismy Miamory, lubiane, robiace za przerywnik w miesie i sie okazalo, iz ze zmiana wygladu opakowania poszla zmiana jakosciowa.
Ani za bardzo nie smakowala, ani trzustkowiec za dobrze sie nie czul, w efekcie zaliczyla smietnik.

FuterNiemyty

 
Posty: 3648
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Sob gru 02, 2023 14:04 Re: Karma Schmusy - jakieś zmiany?

Futer, oczywiście masz rację, ale pierwszy raz zdarzyło mi sie coś takiego w tak ekstremalnej formie.
Coś jest mocno nie tak z tą nową wersją karmy.
Na tyle nie tak, że raczej nie ośmielę się jej komuś dać tylko ją wyrzucę (w młynek kuchenny pójdzie)
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4481
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Sob gru 02, 2023 19:01 Re: Karma Schmusy - jakieś zmiany?

Katarzynka01 pisze:Oczywiście napiszę do zooplus i założę się, że nie uzyskam żadnej konstruktywnej odpowiedzi

W najlepszym razie zwrócą kasę za nieotwarte - ostatnio tak miałam, że zwracałam zooplus bio, bo w ogóle nie wyglądało jak wcześniej i śmierdziało niemożebnie. Plus jakieś podejrzane białe kulki mialo na powierzchni, które się nie rozpuszczały, więc tłuszcz to nie był. :? Od tamtej pory jestem obrażona na zooplusa.

ziuku

Avatar użytkownika
 
Posty: 610
Od: Nie wrz 11, 2022 11:31

Post » Sob gru 02, 2023 19:25 Re: Karma Schmusy - jakieś zmiany?

ziuku pisze:
Katarzynka01 pisze:Oczywiście napiszę do zooplus i założę się, że nie uzyskam żadnej konstruktywnej odpowiedzi

W najlepszym razie zwrócą kasę za nieotwarte - ostatnio tak miałam, że zwracałam zooplus bio, bo w ogóle nie wyglądało jak wcześniej i śmierdziało niemożebnie. Plus jakieś podejrzane białe kulki mialo na powierzchni, które się nie rozpuszczały, więc tłuszcz to nie był. :? Od tamtej pory jestem obrażona na zooplusa.

Kasę zwrócą albo i nie. Różnie to z nimi bywa. Zresztą bardziej zależy mi na informacji, której zapewne nie uzyskam.
W zasadzie można chyba napisać do producenta, zapewne też bez rezultatu.

Nie wiem, czasem producenci robią takie dziwne wolty, niby wszystko to samo, niby skład identyczny, ale coś jednak innego w zawartości. Nie miałam tak ekstremalnie, jak Ty. To w ogóle skandaliczne, co piszesz.
Ale nowy wygląd zawartości saszetek jest wyraźnie inny i właśnie - ma jakieś dziwne białawe frakcje
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4481
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Sob gru 02, 2023 22:49 Re: Karma Schmusy - jakieś zmiany?

Wiele karm w ostatnim czasie pozmieniało składy - często nie pisząc nic na opakowaniu - bardzo rzadko ma to związek z iściem w dobrą stronę, zwykle kończy się to tym że koty odmawiają jedzenia karmy którą dotychczas bardzo lubiły lub jest to ewidentnie pogorszenie jakości (bardzo dużo tłuszczu, bardzo dużo galaretki, dziwne składniki, niejadalne dodatki typu plastik i to nie jako incydentalne zjawisko, duże kawałki ostrych kości - to są rzeczy widoczne gołym okiem, strach myśleć co jest dokładnie w składzie).
Już pomijam ostatnie jazdy z całymi partiami totalnie ferelnych puszek, po których koty chorują.
Nie wiem jak w praktyce wygląda kontrola kocich karm - czy ktokolwiek rzetelnie sprawdza choć raz na jakiś czas ich skład (czy odpowiada temu co pisze na etykiecie), zawartość szkodliwych substancji, warunki w fabrykach (jak tak naprawdę wygląda produkcja, jakiej jakości i świeżości są produkty). Chciałabym wierzyć że choć w niewielkim zakresie ale się to dzieje. Niestety mam wrażenie że w ostatnim czasie jakość karm wielu producentów leci mocno w dół :(

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob gru 02, 2023 23:17 Re: Karma Schmusy - jakieś zmiany?

Kiedyś, lata temu miałam taki przypadek z suchą karmą Porta21. Zamówiłam nowe opakowanie i nagle koty zaczęły wymiotować jedno przez drugie. Jestem przekonana, że coś się w tajemnicy przed klientami zmieniło.

Bardzo mnie martwi to, o czym piszesz, Blue. Moje koty jedzą mięso - to główny posiłek rano i wieczorem. Ale nie chcę takiej mono diety. Tak się staram, żeby kupować im jakieś wartościowe "przekąski". Ale jak widać moje starania na nic się zdają skoro jakość się pogarsza. Kupowałam kotom też Schmusy w puszkach, sardynki i tuńczyk wyglądały i pachniały tak smakowicie, że sama miałam ochotę im wyjadać z miseczek. I to się niestety zmieniło.
Kiedyś, ponoć, puszki dla kotów, zwłaszcza rybne przechodziły bardzo restrykcyjną kontrolę jakości. Jak jest teraz?
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4481
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Sob gru 02, 2023 23:44 Re: Karma Schmusy - jakieś zmiany?

Mialam całą torbę Etosha, specjalnie kupowanej dla Usi, bo karma, choc sucha, ma niski poziom węglowodanów. I nagle Usi cukier zaczął gwaltownie rosnąć, trochę trwalo, zanim skojarzyłam ten wzeost z nowym opakowaniem karmy. Zmieniłam na thrive (na szczęście miałam) i cukry wrócily do normy. Na szczęście kolejne partie Etoshy juz takich problemów nie sprawiały. :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60415
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie gru 03, 2023 0:17 Re: Karma Schmusy - jakieś zmiany?

Pamiętam, że polecałaś Etoshę, a później miałaś o niej kiepską opinię.
Skoro wróciła do dobrego standardu, to fajnie. Może jednak jest jakieś światełko w tunelu.
Niestety, mnie się wydaje, że to szerszy problem. Tak to jest gdy rynek konsumenta przekształca się w rynek producenta, który dyktuje nam co mamy jeść. I my, i nasze koty :evil:
Straszliwie mnie to wkurza.
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4481
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Nie gru 03, 2023 0:31 Re: Karma Schmusy - jakieś zmiany?

Ogólny trend na pewno jest taki, jak piszesz i mnie też to się nie podoba.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60415
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie gru 03, 2023 0:49 Re: Karma Schmusy - jakieś zmiany?

Katarzynka01 pisze:Pamiętam, że polecałaś Etoshę, a później miałaś o niej kiepską opinię.
Skoro wróciła do dobrego standardu, to fajnie. Może jednak jest jakieś światełko w tunelu.
Niestety, mnie się wydaje, że to szerszy problem. Tak to jest gdy rynek konsumenta przekształca się w rynek producenta, który dyktuje nam co mamy jeść. I my, i nasze koty :evil:
Straszliwie mnie to wkurza.

A mnie wkurza dodatkowo, że kiedy pytasz googla o jakiś problem weterynaryjny, to w pierwszej kolejności wyskakują producenci karm ze swoimi dobrymi radami.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14699
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie gru 03, 2023 15:43 Re: Karma Schmusy - jakieś zmiany?

mziel52 pisze:
Katarzynka01 pisze:Pamiętam, że polecałaś Etoshę, a później miałaś o niej kiepską opinię.
Skoro wróciła do dobrego standardu, to fajnie. Może jednak jest jakieś światełko w tunelu.
Niestety, mnie się wydaje, że to szerszy problem. Tak to jest gdy rynek konsumenta przekształca się w rynek producenta, który dyktuje nam co mamy jeść. I my, i nasze koty :evil:
Straszliwie mnie to wkurza.

A mnie wkurza dodatkowo, że kiedy pytasz googla o jakiś problem weterynaryjny, to w pierwszej kolejności wyskakują producenci karm ze swoimi dobrymi radami.

Też to zauważyłam i też mnie to wkurza. Ostatnio chciałam coś sprawdzić i było dokładnie tak, jak piszesz. No cóż pozycjonowanie :roll:
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4481
Od: Śro gru 28, 2022 17:36




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Myszorek i 474 gości