Gabapentyna - skutki uboczne, ślinotok?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 29, 2023 10:39 Gabapentyna - skutki uboczne, ślinotok?

Cześć, mój kotek od 2 tyg miał problemy z sikaniem. Pierwsza wet powiedziała, że możliwe na tle stresowym (jest bardzo neurotyczny). Objaw częstego korzystania z kuwety wracał oraz pojawił się krwiomocz. Wczoraj mieliśmy dwie wizyty min na USG wyszły kryształy w bardzo dużej ilości. Podano wcześniej Gabapentynę, bo on zestresowany… oraz jakieś trzy zastrzyki (stered, witaminy) i kroplówkę dodatkowo. Kot z żywotnego stał się po tym osowiały i poszedł spać w ciasny ukryty kąt. Dzis o 5 nad ranem obudził mnie jego ślinotok. Wpadłam w panikę, tel na nocny dyżur mnie uspokoił. Później ślinotok nawracał, chyba jak się zestresował. Zwymiotował żółcią około 9, więc wet kazała mi wrócić i dała mu ponownie kroplówkę oraz jakiś mix w zastrzyku. Stwierdziła, że te objawy poranne to może być ta Gabapentyna. Dodatkowo ma obniżoną temp ciała.

Czy Wasze koty miewały podobne problemy?
Kot jest tak zestresowany, że muszę odwołać wizytę, która jest wieczorem. Po porannej wizycie jest jeszcze gorzej :(((

Ewaewaewa

 
Posty: 2
Od: Śro lis 29, 2023 9:36

Post » Śro lis 29, 2023 21:30 Re: Gabapentyna - skutki uboczne, ślinotok?

Nie sądzę by objawy utrzymujące się tyle czasu były spowodowane jednorazowym podaniem Gaby tym bardziej że pojawiła się obniżona temperatura (chyba że jest poważniej chory i ją źle metabolizuje z tego powodu). Ile on jej dostał? Sika? Chodzi często do kuwety ale oddaje po trochę moczu? Zrobiono mu badania krwi? Badania moczu przez te dwa tygodnie?
Duża ilość kryształów, osadów widoczna w badaniu usg pęcherza to poważna sprawa, może to doprowadzić do niedrożności cewki moczowej i uszkodzenia nerek. Jak wyglądały wczoraj nerki w usg?
Kot może czuć się źle po podanych lekach, np. sterydzie - ale może też dziać się coś więcej.
Koniecznie trzeba mu zrobić badania krwi.

Blue

 
Posty: 23499
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro lis 29, 2023 22:58 Re: Gabapentyna - skutki uboczne, ślinotok?

Dostał w ciągu jednego dnia w sumie to 1,5 tabletki. Najpierw o 12, a o 16.30 miałam mu wstrzyknąć do pyszczka, ale udało się tylko z około połówki. Zaczął siusiac (dzis 3-4 razy) zdrowa objętość, bez widocznych zabarwień. Badania krwi wg wet wyglądają w porządku, nieco obniżone leukocyty, niska glukoza i wysoki cholesterol.Jestesmy jeszcze przed badaniem moczu ponieważ dopiero przed wczoraj poszliśmy do weta, wcześniej usłyszałam, że częste wycieczki do kuwety mogą być przez stres. Nerki prawidłowe, niepowiększone. Pozostałe organy jak wątroba, trzustka, żołądek, itp bez zmiany. Ślinotok glw na mój widok, bardzo przeżył te wizyty u weta i zaczęłam mu się źle kojarzyć. Ogólnie kot jest bardzo wrażliwy

Ewaewaewa

 
Posty: 2
Od: Śro lis 29, 2023 9:36

Post » Sob gru 02, 2023 23:31 Re: Gabapentyna - skutki uboczne, ślinotok?

Tylko trzy razy podawałam gaba, żadnych takich efektów, jak opisujesz, u nas nie było…
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11246
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar i 493 gości