Żwirek chłonny zbrylający mocz.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 20, 2023 10:32 Żwirek chłonny zbrylający mocz.

Hej,

od ponad 2 lat kupowałem żwirek - Benek - naturalny (taki błękitny). Sprawdzał się, kocie siuśki zawsze formowały się na nim w bryłę i można wszystko było za jednym razem wyrzucić. Od jakiegoś czasu zauważam, że się skiepścił - mocz nie wysycha w bryłę, przez co ciężko go zebrać w tą dziurawą łopatkę. Kończy się to tym, że po prostu wysycha i tyle. Kotu nie przeszkadza, mi tak, bo zapach.

Czy ktoś zauważył ten sam problem z Benkiem? Ten problem był zauważalny jak raz zamiast naturalnego, kupiłem jakiś zapachowy, ale naturalny zawsze dobrze chłonął i się zbrylał. Teraz jakoś przestał. W ogóle w tym Maxi Zoo zauważam, że coś się zmieniają produkty w stosunku do tych samych, tej samej marki (np. karma Select Gold wydaje się inna, nawet kolor, co niestety pierwszy zauważa kot i żreć nie chce :) ), no ale to problem na inny temat.

Jakie zatem żwirki możecie polecić komuś kto zawsze używał Benka? Chodzi mi o to, żeby się dobrze zbrylał i chłonął płyn i zapach. Kotu chyba wszystko jedno co do żwirku, gorzej z jedzeniem.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Owieczkot

 
Posty: 23
Od: Nie kwi 25, 2021 19:36

Post » Pon lis 20, 2023 12:06 Re: Żwirek chłonny zbrylający mocz.

Polecam żwirek Bazyl AG White. Już dawno zastąpiłam nim paskudnego Benka. Bardzo dobrze się zbryla, jest drobnoziarnisty. Co do pochłaniania zapachu, to jest nieźle, z tym, że ja dosypuję do kuwet co jakiś czas neutralizator zapachów firmy Benek. To jedyny produkt tej firmy, który moge polecić.

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 20, 2023 12:19 Re: Żwirek chłonny zbrylający mocz.

kupuję niebieskiego Benka - normalnie się zbija w bryłki

na zapach -dobra jest soda oczyszczona/taka spożywcza.
mieszam z czystym żwirem przed wsypaniem/ lub na spód kuwety przed nasypaniem. Na allegro do kupienia na kg/wtedy jest tańsza.

przy czym moje koty na surowym mięsie -może to mieć znaczenie. Z kuwety prawie nie ma żadnego zapachu( ale używam sody na to prawie)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon lis 20, 2023 14:40 Re: Żwirek chłonny zbrylający mocz.

Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze jeden Benek nieotwarty czeka w szafce na swoją kolej. Może to jednorazowa wpadka. Jeśli nie, będę rozważał inny, np. ten wspomniany Bazyl. Z zapachem nie jest najgorzej, jak wszystko zbieram zawczasu. Jeśli już, to właśnie z moczem, a nie z dwójką. No ale ciężko zbierać obsikany piach, jeśli się nie zbryli.

Owieczkot

 
Posty: 23
Od: Nie kwi 25, 2021 19:36

Post » Pon lis 20, 2023 15:56 Re: Żwirek chłonny zbrylający mocz.

Premiere Blue Control z MaxiZoo. Jak dla mnie lepszego nie ma. Jest bardzo drobniutki i bardzo wydajny.

Chikita

 
Posty: 6447
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon lis 20, 2023 19:35 Re: Żwirek chłonny zbrylający mocz.

Polecam kukurydziany Benek Corn, zwłaszcza wersję Ultra. Świetnie się zbryla.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10932
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 20, 2023 20:04 Re: Żwirek chłonny zbrylający mocz.

Jakiego Benka używasz? standard, czy compakt?
Jeśli standard, może wypróbuj compaktu?
Ale co do zasady, chyba masz rację, że żwirki Benek skiepścił. Ja używałam canadian cat i do niedawna był super- drogi paskudnie, ale fajny. w jakimś momencie nagle cena potaniała do poziomu sprzed 3 lat, czyli zamiast niemal 40 zł, do 31 za worek 10l. Nakupiłam sporo, jeśc nie woła, a u mnie schodzi tego masa. Ostatnio doszłam do tych worku i jakość masakra nieporównywalnie gorsza, dużo grubszy, mnei zbryla. Nadal stosunkowo drobny, ale właśnie na poziomie gdzie compaktu, a nie poprzedniej jakości. Coś majstrują.
Musze tego bazyla wreszcie spróbować
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon lis 20, 2023 21:24 Re: Żwirek chłonny zbrylający mocz.

Tigerino bezzapachowy, po kilku testach roznych zwirow, najchetniej uzywany przez koty, latwy w obsludze po uzyciu.

FuterNiemyty

 
Posty: 3652
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pon lis 20, 2023 23:14 Re: Żwirek chłonny zbrylający mocz.

Owieczkot pisze:Hej,

od ponad 2 lat kupowałem żwirek - Benek - naturalny (taki błękitny). Sprawdzał się, kocie siuśki zawsze formowały się na nim w bryłę i można wszystko było za jednym razem wyrzucić. Od jakiegoś czasu zauważam, że się skiepścił - mocz nie wysycha w bryłę, przez co ciężko go zebrać w tą dziurawą łopatkę. Kończy się to tym, że po prostu wysycha i tyle. Kotu nie przeszkadza, mi tak, bo zapach.
.


Ja, ja potwierdzam, że Benek błękitny osiągnął dno :evil: ,
Nie pierwszy raz w jego historii (używam z przerwami od blisko 20 lat)
Mam kota, który praktycznie siada na żwirze przy sikaniu i już od jakiegoś czasu Benek przestał wchłaniać na tyle szybko by z kocich portek po wyjściu z kuwety nie kapało.
Teraz kupiłam żółty Benek, ale z niego dla odmiany robią się wielkie bryły trudne do urwania od kuwety (ale kocie portki suche).

Testowałam różne żwirki i w końcu i tak wracam do Benka, ale mogę polecić (choć też już jakość micno "nie ta") https://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek ... &i=1&ro=10
Obrazek

andorka

 
Posty: 13131
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Wto lis 28, 2023 18:14 Re: Żwirek chłonny zbrylający mocz.

To teraz, gwoli sprawiedliwości muszę napisać, że otworzyłem kolejny worek Benka, który już miałem zakupiony (compact naturalny), a wcześniej opróżniłem całą kuwetę ze starego i umyłem ją. I nagle znowu wszystko jest okej. Zbryla jak powinien i w ogóle wszystko spoko. Także sam już nie wiem co o tym myśleć. Różnica jest zauważalna nawet po wyglądzie, bo ten jest jaśniejszy i bardziej sypki (co ma z kolei taki minus, że kot dużo na łapach wynosi z kuwety).

Może poprzednio przypadkiem kupiłem nie compact, a standard. Teraz już nie pamiętam opakowania poprzedniego, ale jest szansa, że mogło tak być. No i ten błękitny Benek spełnia moje wymagania, nie powiem że nie.

Owieczkot

 
Posty: 23
Od: Nie kwi 25, 2021 19:36

Post » Wto lis 28, 2023 18:48 Re: Żwirek chłonny zbrylający mocz.

Standard jest zdecydowanie grubszy, nie da się pomylić.
I to jest właśnie to o czym pisałam - jakość Benka jest bardzo zmienna
Obrazek

andorka

 
Posty: 13131
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar, jolabuk5, kasiek1510 i 484 gości