Alergia- koszmarny świąd, drapanie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 08, 2023 20:30 Alergia- koszmarny świąd, drapanie

Witam wszystkich, jestem już bardzo zdesperowana i błagam o pomoc... Mam kotkę około 3 letnią, przygarniętą z fundacji. Kotka od około roku z powodu koszmarnego świądu drapie się w zasadzie bez przerwy. Byłam u łącznie 4 weterynarzy, każdy rozpoczynał od pobrania skrobin, mikroskopu, sterydu, czasem antybiotyku. Pasożyty, pchły, grzyby zostały ponad 3krotnie wykluczone. Zostały pobrane również testy z krwi na alergie - pokarmowe i środowiskowe. Wyniki alergii środowiskowej: uczulenie na pyłki krzewów, grzyby, roztocza kurzu domowego i pokarmy; wyniki alergii pokarmowej: owies, soja, pszenica, ryż, ziemniaki. konina. Karmiona jest tylko i wyłącznie karmą mokrą Gussto - bez żadnych dodatków. Próbowaliśmy diety eliminacyjnej - różne rodzaje monobiałek - bez żadnego efektu. Dom pryskany jest preparatem antyroztoczowym. Używamy środków ekologicznych, cała chemia w domu została wymieniona na naturalną.
Z leczenia stosowane były: Apoquel, Advocate, Prednicortone, Calmvet, Kąpiele w chlorheksydynie, leki przeciwhistaminowe: hydroksyzyna, klemastyna, cetyryzyna, chlorfeniramina, Hot Spot Spray, olejek włoski z CBD specjalny dla kotów kupiony u veta.... Były próby z cyklosporyną - 4 razy podchodziliśmy do tego ale wymioty były tak obfite że po kliku dniach nie miałam serca dalej jej to podawać ... Wiem, że wiele kotów cierpi na alergie, ale zazwyczaj sterydy pomagają. U NAS PRAKTYCZNIE W OGÓLE.
Podsumowując, kot drapie się BEZ PRZERWY cały czas, w zasadzie nie ma momentu poza tym jak śpi żeby się nie drapała. Ma rany na całym ciele, które czasami przysychają. Jestem już wykończona, nie mówiąc o tym ile pieniędzy zostało wydane. Błagam Was o pomoc, może ktoś miał podobną sytuację, może jesteście w stanie cokolwiek podpowiedzieć...

alexiaq

 
Posty: 3
Od: Śro lis 08, 2023 18:48

Post » Czw lis 09, 2023 23:36 Re: Alergia- koszmarny świąd, drapanie

Czy poza alergią inne przyczyny brane były pod uwagę? Np. stres?
Inne wątki
viewtopic.php?p=12043869
viewtopic.php?f=1&t=203762
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14699
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob lis 11, 2023 10:37 Re: Alergia- koszmarny świąd, drapanie

Dziękuje za odpowiedź, właśnie zamówiłam obrożę z feromonami i chyba włączymy fluoksetyne po konsultacji z weterynarzem- jest w wytycznych do psychodermatoz i leczenia OCD.
Czy coś jeszcze moglibyśmy włączyć?

alexiaq

 
Posty: 3
Od: Śro lis 08, 2023 18:48

Post » Sob lis 11, 2023 14:55 Re: Alergia- koszmarny świąd, drapanie

Jak wygladaly proby monobialkowe, ile trwaly?

FuterNiemyty

 
Posty: 3652
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Sob lis 11, 2023 15:14 Re: Alergia- koszmarny świąd, drapanie

Tez walczę z alergia u kotki. Podejrzenie o APZS ewentualnie alergia pokarmowa. Moja Bibi zareagowała bardzo dobrze na apoquel, lek przeciwświądowy, to pozwoliło wyeliminować tło psychogenne. Ponieważ twoja nie reaguje na żadne leki w tym przeciwświądowe, jest duże prawdopodobieństwo psychodermatozy, której świąd nie towarzyszy. Wtedy Fluoksetyna jak najbardziej ale też bywaja pomocne preparaty z tryptofanem prekursorem serotoniny np.dolvit calm, tylko czy na tym etapie to nie za słaby?. Feliwey optimum do kontaktu. Tak przy okazji wg dr Karaś -Tęczy ( guru w dermatologii) wszelkie testy na alergie nie maja sensu u kotów. Jesli jesteś z Warszawy to warto skorzystać z jej porady w Dermawecie, nie ma kolejek.

raksa

 
Posty: 39
Od: Czw mar 16, 2017 22:47
Lokalizacja: warszawa

Post » Sob lis 11, 2023 15:25 Re: Alergia- koszmarny świąd, drapanie

alexiaq - tylko nie obroża. Po pierwsze obroże są niebezpieczne dla kotów , po drugie kot który ma wymienionych tyle alergenów, czyli ewidentnie jest nadwrażliwy, zapewne źle też zareaguje na substancje zawarte w obroży. Skoro CBD kota nie wyciszyło (zakładając stres) to i żadna obróżka nic tu nie da (poza wkurzeniem kota,że coś ma na szyi i nie może odczepić, oraz ewentualnym dołożeniem kolejnego alergenu)

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 526
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Pon sty 29, 2024 9:55 Re: Alergia- koszmarny świąd, drapanie

alexiaq pisze:Dziękuje za odpowiedź, właśnie zamówiłam obrożę z feromonami i chyba włączymy fluoksetyne po konsultacji z weterynarzem- jest w wytycznych do psychodermatoz i leczenia OCD.
Czy coś jeszcze moglibyśmy włączyć?

Witaj :)
Chciałam się zapytać jak leczenie ? coś pomogło Twojemu kotu?

ezynka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2382
Od: Pon sie 22, 2005 18:18
Lokalizacja: Świecie, kujawsko-pomorskie

Post » Pon sty 29, 2024 11:55 Re: Alergia- koszmarny świąd, drapanie

Witam wszystkich, dziekuje za Wasze rady i spostrzeżenia. Kotka duża poprawa! Zastosowałam karme z Kangura Catz Finefood, z tygodnia na tydzien jest coraz lepsza, futra ma coraz wiecej. Dodatkowo w domu pojawil sie drugi kot- tym razem kocur, byl wziety do nas na dom tymczasowy po wypadku- potracenie przez samochod. I teraz ciekawostka- kotka tak go polubila, ze zamiast sie drapac, to liże kolege, jest o niebo bardziej behawioralnie spokojna, śpią razem, wszedzie chodzą razem, milosc od pierwszego wejrzenia! Odnosimy wrazenie ze dziala to bardzo antystresowo na nią i naprawde inaczej sie zachowuje, dlatego kocur zostaje na zawsze z nami. Przezylismy szok :-)

Fluoksetyna- tu byl brak poprawy, zero efektu

Pozdrawiam!

alexiaq

 
Posty: 3
Od: Śro lis 08, 2023 18:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 558 gości