Oridermyl - brudna sierść, co zrobić?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 04, 2023 18:37 Oridermyl - brudna sierść, co zrobić?

Kochani, potrzebuję pomocy, ponieważ nie wiem już co robić, a nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na mój problem. U mojej 13-tygodniowej koteczki zdiagnozowano świerzb. Wetka zaleciła stosowanie Oridermyl. Tutaj wszystko się zgadza i jest jasne.
Natomiast podczas pierwszej aplikacji zapewne przez moja nieumiejętną aplikację (za płytkie podanie albo wcisnęłam tego za dużo) maść wyleciała trochę z uszek na co mała od razu łapkami rozsmarowała to dookoła ucha.
Czym prędzej przetarłam zarówno łapki jak i okolice uszu najpierw zwilżonym zwykła wodą gazikiem, potem poprawiłam rumiankiem.
Wydaje się, że tej maści na sierści już nie ma, jednak futerko w tym miejscu jest pozlepiane i sprawia wrażenie tłustego, chociaż w dotyku tłuste w sumie nie jest.
Mam pytanie w jaki sposób wyczyścić sierść? Czy przemyć ją czymś (czym?), czy lepiej zostawić? Będę wdzięczna za pomoc!
Ostatnio edytowano Sob lis 04, 2023 21:18 przez SeraMyu, łącznie edytowano 1 raz

SeraMyu

Avatar użytkownika
 
Posty: 2
Od: Sob lis 04, 2023 18:15

Post » Sob lis 04, 2023 20:41 Re: Otifree - brudna sierść, co zrobić?

nie spiesz się z czyszczeniem futerka, przecieraj tylko na sucho na ile się da, a raczej skup się na nie podawaniu nadmiaru maści- bo można tym nieźle kotu zaszkodzić. Jak zamiast albo do świerzbu dołoży się zapalenie ucha od zalanego kanału słuchowego to dopiero będzie poważny problem. Upewniaj się zawsze że masz suche ucho przed kolejną aplikacją (skoro masz rozmach) a jeśli nie suche to wręcz pomiń aplikację. Nie wiem jaką końcówkę ma ta maść, ale jeśli taką długą gumową jak większość to najlepiej poza uchem wycisnąć kroplę i zanim zleci włożyć aplikator wewnątrz i otrzeć o ściankę. Następnie wymasować uszko i oczyścić aplikator. Ostrożnie . A futerko samo się oczyści z czasem. Przy uszach lepiej nie kombinować ani żadnymi środkami, ani nawet samą wodą, by nie nalać do środka przypadkiem.

Tak teraz spojrzałam na informacje o tym produkcie.... to ma świerzbowca zabić 8O . Jakby się go dało nagietkiem wykończyć to by weterynarze nie zapisywali maści z trującą dla kotów permetryną. Coś moim zdaniem nie gra w tym zaleceniu.

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 526
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Sob lis 04, 2023 20:55 Re: Otifree - brudna sierść, co zrobić?

ita79 pisze:nie spiesz się z czyszczeniem futerka, przecieraj tylko na sucho na ile się da, a raczej skup się na nie podawaniu nadmiaru maści- bo można tym nieźle kotu zaszkodzić. Jak zamiast albo do świerzbu dołoży się zapalenie ucha od zalanego kanału słuchowego to dopiero będzie poważny problem. Upewniaj się zawsze że masz suche ucho przed kolejną aplikacją (skoro masz rozmach) a jeśli nie suche to wręcz pomiń aplikację. Nie wiem jaką końcówkę ma ta maść, ale jeśli taką długą gumową jak większość to najlepiej poza uchem wycisnąć kroplę i zanim zleci włożyć aplikator wewnątrz i otrzeć o ściankę. Następnie wymasować uszko i oczyścić aplikator. Ostrożnie . A futerko samo się oczyści z czasem. Przy uszach lepiej nie kombinować ani żadnymi środkami, ani nawet samą wodą, by nie nalać do środka przypadkiem.

Tak teraz spojrzałam na informacje o tym produkcie.... to ma świerzbowca zabić 8O . Jakby się go dało nagietkiem wykończyć to by weterynarze nie zapisywali maści z trującą dla kotów permetryną. Coś moim zdaniem nie gra w tym zaleceniu.


Dziękuję za odpowiedź!
W odpowiedzi na ostatni akapit: koteczka ma przyjmować maść 2 dziennie przez 2 tygodnie, żeby uszy oczyścić najpierw, później będzie wdrożony dalszy ciąg leczenia :? Tak zostało mi to przedstawione podczas wizyty :)

SeraMyu

Avatar użytkownika
 
Posty: 2
Od: Sob lis 04, 2023 18:15




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: 3 x, kasiek1510 i 504 gości