Przepuklina po sterylizacji

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 02, 2023 1:43 Przepuklina po sterylizacji

Cześć wszystkim,
Już sama nie wiem co myśleć dlatego piszę tutaj. Mialam dwie kotki (siostry) z tego samego miotu. Obie byly wysterylizowane w tym samym czasie, ok 6msc zycia. Jedna kotka odeszla w wieku 5lat, natomiast ta druga ma już prawie 10 lat. Obie byly sterylizowane w tym samym czasie, i ta, ktora jeszcze zyje ma na brzuchu gule. Gula pojawila sie dopiero po sterylizacji. Przy kazdej wizycie u weta, kazdy ją po tej guli maca i każdy mówi to samo - przepuklina. No ale co dalej? Ostatni weterynarz powiedział żeby kotke obserwować i patrzeć czy ją nie boli. Kotka zachowuje sie cały czas mniej więcej tak samo. Jak mocno śpi to można ją po tej guli macać, ale jak już nie śpi, to nie lubi jak się ją maca po brzuchu. Mam wrażenie, że z mijającymi latami ta gula jej urosła. Nie wiem co powinnam w tej sytuacji zrobić? Czy w ogóle coś szczególnego robić?

akiko

 
Posty: 9
Od: Śro mar 30, 2022 14:02

Post » Nie lis 26, 2023 12:23 Re: Przepuklina po sterylizacji

Do weta.Dobrego. Który podejmie decyzję.
Minęło już sporo czasu.
Dlaczego tak długo czekałaś z ew usunięciem przepukliny? Jeśli rośnie to stwarza zagrożenie dla zdrowia kota.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie lis 26, 2023 16:22 Re: Przepuklina po sterylizacji

Istnieje możliwość np. utknięcia jelita w otworze przepuklinowym i jeśli pasaż jelitowy zostanie w ten sposób zablokowany, to jest to bezpośrednie zagrożenie życia, wymagające natychmiastowej interwencji chirurgicznej. W tym momencie jeśli z kotką nic się nie dzieje, to pewnie przepuklina jest wypełniona tłuszczem trzewnym, ale nie ma gwarancji, że jelito się nie przemieści. To takie troszkę siedzenie na niewypale i zastanawianie się, czy wybuchnie, czy nie.
Moja kotka też miała przepuklinę przez lata i z niewiedzy nic z tym nie robiłam, dopiero nowa wetka poinformowała mnie o takim ryzyku.
Na pewno warto skonsultować się z jakimś porządnym wetem.

imatotachi

 
Posty: 124
Od: Śro maja 17, 2017 19:35

Post » Nie lis 26, 2023 17:03 Re: Przepuklina po sterylizacji

Moja suczka ma taką. Konsultowaliśmy z wetem, już nie pamiętam jakiego słownictwa użył (wrośnięta / zrośnięta?), chodzilo o to, że organy nie wypadają i powiedział, że nie trzeba nic z tym robić.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 6048
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Śro lis 29, 2023 3:55 Re: Przepuklina po sterylizacji

Cześć,
Możesz pomóc jej uniknąć nacisku na guzek, pościeląc miękkie łóżko. Jeśli guzek stanie się większy, twardszy lub bardziej bolesny, należy natychmiast zabrać kota do lekarza weterynarii.

tonyadams

 
Posty: 4
Od: Pon kwi 24, 2023 5:14




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, marta_kociara, Zeeni i 507 gości