Kuwetowy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 01, 2023 16:17 Kuwetowy

Jakiś czas temu sierściuch zamiast skorzystać z kuwety nalał na kanapę. Akurat zbiegło się to z niedostępnością kuwety z powodu jej czyszczenia i stwierdziłem, że po nocce pęcherz już nie mógł dłużej czekać. Kilka dni temu niestety wydarzyło się to ponownie, a dokładniej dzień po czyszczeniu kuwety. Domniemam, że po czyszczeniu zapach zwierzowi nie przypadł do gustu i postanowił ponownie zaprotestować na kanapie.

Pytanie jak, jak często i czym czyścicie kocie wychodki?

tarlbix

 
Posty: 17
Od: Czw sie 20, 2020 20:30

Post » Śro lis 01, 2023 17:26 Re: Kuwetowy

Ja czyszczę kuwety przy wymianie żwirku (drewnianego), co 5-6 dni.
Wyłącznie wodą.
Zmywam, wycieram do sucha ręcznikiem papierowym, sypię świeży żwirek.
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4581
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Śro lis 01, 2023 17:31 Re: Kuwetowy

Ja zalewam wrzątkiem i czyszczę jakimś proszkiem do mycia kuwet chyba z Trixie.

Chikita

 
Posty: 6447
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro lis 01, 2023 18:54 Re: Kuwetowy

Ja myję gorąca wodą z płynem do naczyń. Reklamacji nie było ;)
Obrazek

andorka

 
Posty: 13131
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Śro lis 01, 2023 19:23 Re: Kuwetowy

Myję gorącą bieżącą wodą z dodatkiem domestosa, a potem dokładnie płuczę i wycieram papierowym ręcznikiem.
Jak często? jak nic się nie dzieje to co 2-3 tyg (przy jednym kocie, a żwirek drewniany Cat's Best).
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10128
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

Post » Czw lis 02, 2023 1:40 Re: Kuwetowy

no niestety, sam sobie jesteś winien. Jak się jest okrutnym wobec zwierzaka to tak się kończy. Jak można zabrać kuwetę, dla tak czystego zwierzaka jak kot i sobie iść spać. Musiał się gdzieś wysikać to to zrobił, a zostawił właśnie tam swój zapach i to raczej on go przyciąga niż odstrasza kuweta. Chyba, że jeszcze dodatkowo ukarałeś go jakoś za to co musiał zrobić i zapamiętał- wtedy powodem może być też stres ( a w stresie koty często omijają kuwetę) .

Jeśli jednak wyszorowałeś kuwetę czymś intensywnym , żrącym czy niebezpiecznym i podejrzewasz ten problem to na co czekasz? Wywal wszystko, wyczyść ponownie kuwetę tylko już czymś delikatnym , a najlepiej gorącą wodą i wsyp żwirek (użyj od razu dla zachęty betonitowego niebieskiego benka- podobno najbardziej przyciąga koty)

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 526
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 483 gości