PASOŻYTY !!! Pomocy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 28, 2023 22:48 PASOŻYTY !!! Pomocy

kot koleżanki dziś zwymiotował tasiemce ! Siedział u mnie na kolanach i dostawał buziaki w główkę. Czy mogłam się zarazić ??? Co mogę zrobić profilaktycznie ??pomocy jestem wystraszona

edith88

 
Posty: 5
Od: Pon sie 16, 2021 13:18

Post » Nie paź 29, 2023 12:31 Re: PASOŻYTY !!! Pomocy

to już tylko zakup trumny pozostaje .

Wybacz żart, ale nie pojmuję paniki ludzi , tak nieświadomych tego co nas otacza, co znajduje się na nas i w nas, że wpadają w rozpacz kiedy nagle uświadomią to sobie bo zobaczą naocznie pasożyta ;P . Biorąc pod uwagę nawet zagrożenie (nie wiadomo jaki to tasiemiec więc ciężko określić czy jakiekolwiek zarażenie jest możliwe) że się mogłaś zarazić i chcesz podjąć jakieś działania w tym kierunku - to zwyczajnie pójdź do lekarza rodzinnego i poproś o jakiś dobry środek odrobaczający. Po co masz się dręczyć zastanawianiem. Raz na jakiś czas nie zaszkodzi człowiekowi i prewencyjne odrobaczanie, zwłasza, że jak wychodzisz z domu to masz milion sytuacji gdzie możesz się zarazić nie jednym pasożytem. Tak pilnujemy by nasze zwierzęta były "czyste " to i siebie powinniśmy idąc ta drogą dedukcji :)

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 525
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Nie paź 29, 2023 14:30 Re: PASOŻYTY !!! Pomocy

jeśli kot zwymiotował widocznego robala, to raczej był to pospolity nicień, który w układzie pokarmowym człowieka nie ma szans na przeżycie, ze względu na zupełnie inne ph. Tasiemiec objawia się takimi jakby ziarenkami ryżu przy odbycie.

Ita79 - to profilaktyczne odrobaczenie, zarówno zwierząt, jak i ludzi, nie do końca ma sens. Wszystkie środki odrobaczające są silną trucizną. A zdrowy organizm z robalami daje sobie radę, nie dając negatywnych objawów. Bo - czy nam się to podoba czy nie - zarówno w nas, jak i w naszych zwierzętach, żyją "obcy" i zdrowy organizm ogranicza ich populację do ilości niezagrażających zdrowiu żywiciela.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15073
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie paź 29, 2023 23:54 Re: PASOŻYTY !!! Pomocy

izka53 - zgadzam się z Tobą całkowicie. Ja też jestem przeciwniczką odrobaczania profilaktycznego - z dwóch względów. Jeden podałaś- skutki uboczne leków (których nie zauważy się ot tak a trucie tabletkami regularne może szybko kota /psa/człowieka zabić - bezpośrednio i pośrednio) . Drugi powód - klasyczne odrobaczanie coraz częściej nie działa jak powinno. Ostatni przykład u mnie. Trzy maluchy przyciągnięte z ulicy w stanie bardzo złym , wychudzenie , koci katar, niedobory, odwodnienie a do tego świerzbowiec i masa pcheł, a warunkiem by przejął je dom tymczasowy (inny, bo u mnie zostać nie powinny były) było "ogarnięcie" - zatem postarałam się zadziałać klasycznie. Pchły i świerzbowiec były faktem (a robale u kotów z ulicy i w takim stanie można zakładać w ciemno) -użyłam zatem tego co uznałam za najlepsze w tym wypadku - Nexgard Combo, krople na kark. Pchły oczywiście natychmiast wyginęły bezpowrotnie, świerzb - bo był silny doleczałam jeszcze czyszcząc uszy (mechanicznie i tak musiałam- bo były aż zatkane) przez dłuższy czas Oridermylem, robali nie widziałam ani wyłażących z kotów , ani nic co by na nie wskazywało że są, więc ... Koty ostatecznie zostały miesiąc u mnie (ktoś mnie wystawił zwyczajnie) . Dwa znalazły już dom a trzeci czeka nadal u mnie. Ostatnio dostaję zdjęcie i informacje z domu adopcyjnego Solis: " Edyta , czy to robak w kupie? " Tak to były glisty . Oczywiście odrobaczanie (tym razem aniprazolem 3 + 3 zaczęte) , powiadomiłam też od razu drugi dom, ale kobieta mniej przekonana, mówi mi ze objawów żadnych nie ma.. a dobę później jednak potwierdza- Nisa zwróciła właśnie robaki - też glisty. Automatycznie (chociaż objawów brak) podaję już i aniprazol dla Kostka, który u mnie przebywa.
Mam swoje zwierzęta, koty, psy, no i ja.. narażamy się tak bez przerwy na robale , wirusy itd. Takie życie- bo ja coś jestem światu winna a moje słoneczka są też uratowane , więc to narażanie rozumieją i mnie w nim wspierają po całości. Nie podam im (ani sobie) aktualnie odrobaczania, choć jest szansa na zarażenie. Nie podam ,póki jest to bezobjawowe i większą szkodą wydają mi się tabletki, bo nie mogę ich truć - a i tak robię to częściej niż bym chciała bo z raz na rok muszę (choćby przez znoszone pchły, które roznoszą się migiem) . Kotom które puszczam do adopcji muszę, bo nikt mi nie przyjmie kota który nie dostał kompletu odrobaczającego, chociaż jak widać na podanym przykładzie - to często złudne.

Autorka postu boi się, więc skoro sama świadomie woli strzelić sobie w wątrobę, by przy znikomym ryzyku mieć wolną od robali głowę (w przenośni) , to myślę, że raz na pół życia można ;)

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 525
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Pon paź 30, 2023 6:49 Re: PASOŻYTY !!! Pomocy

po jednorazowym nexgardzie u maluchów wcześniej nigdy nie odrobaczanych chciałaś, żeby robale wewnętrzne były wybite? przecież to nie mogło się udać, a poza tym, to nie jest profilaktyczne odrobaczenie. Nawet takie na kark, które z założenia działają przez określony czas u zwierzaków wcześniej nie odrobaczanych powtarzam co najmniej raz, a w przypadku nicieni płucnych lekarka mi zaleciła 3x ciągiem nexgard.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon paź 30, 2023 8:01 Re: PASOŻYTY !!! Pomocy

Nexgard trzykrotnie ? W jakim odstępie czasu ? Nawet z przerwą miesięczną w życiu bym nie podała, bo to jednak jest silny środek. A po co odpchlać, odświerzbiać i odkleszczać kota , który to już przeszedł ? Jeśli zostają robale wewnętrzne to tylko od nich stosuje się środek, ale przecież chyba nie w odstępie miesiąca czasu, bo jak ma zadziałać skoro jak już się przekonałam nie działa jednorazowo ?
Wyszło mi na to , że nexgard się nie nadaje do odrobaczania od glist. Aniprazol chyba nadal tak, bo wczoraj podałam drugą dawkę Kostkowi i już zwrócił jedną porcję robali (zatem jak sądzę próbują się ewakuować, bo czują się zagrożone, albo umierają)

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 525
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 499 gości