Poszukuję karmy dla kota z podwyższoną Amylazą

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 27, 2023 21:32 Poszukuję karmy dla kota z podwyższoną Amylazą

Dzień dobry, ponieważ piszę swój pierwszy post chciałam się przywitać z całą grupą.
Jeżeli zamieściłam post w złym miejscu, proszę moderatora o przeniesienie go.☺️
Przechodząc do rzeczy, mam prawie 2 letniego Ragdolla o imieniu Monte, gdy miał pół roku dostał młodzieńczego zapalenia dziąseł z które leczyliśmy z marnym skutkiem, ponieważ przeszło w nawracające.
Skutek tego zapalenia jest taki, że kot nie miał wyrobionego nawyku gryzenia pokarmu. Po prostu łykał kawałki. Od małego był na puszkach Dolina Noteci premium.
We wrześniu znowu pojawiło się zapalenie dziąseł więc, zmieniliśmy Weta.
Pani doktor zaleciła badania krwi i wyszła podwyższoną Amelaze1261,413. Tak wiem, że podwyższone jest nieznacznie ale weterynarz zaleciła podawać kotu Royal Canin gastroitestinal suchą i w saszetkach. Karma sucha ma wyrobić nawyk rzuciła a mokra ma poprawić wyniki badań.
Oczywiście kupiłam tą karmę ale mam duże wątpliwości co do jej składu.
Teraz szukam dla Montego odpowiedniej karmy z dobrym składem ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia na co mam zwracać uwagę. Kompletnie się pogubiłam i może ktoś z Państwa doradzi mi dobrą karmę suchą i mokrą najlepiej nie za milion monet.

MonteiRuda

 
Posty: 2
Od: Pt paź 27, 2023 20:43

Post » Nie paź 29, 2023 18:08 Re: Poszukuję karmy dla kota z podwyższoną Amylazą

royal canin to syf, z dobrych karm to feringa, zooplus bio

jacek1982

 
Posty: 285
Od: Wto mar 08, 2011 22:15

Post » Nie paź 29, 2023 19:33 Re: Poszukuję karmy dla kota z podwyższoną Amylazą

Proszę Cię, co to za zalecenia, nie ocenia się stanu kociej trzustki na podstawie ogólnego oznaczenia amylazy, powinien jeść oczywiście że mokrą karmę bo jest dla kota najzdrowsza, dobrej jakości, bezzbożową.
Jeśli kot łyka (jako on miał ten stan dziąseł? Niektóre koty po prostu tak jedzą) karmę to mokrą niech sobie łyka jeśli nie wymiotuje, przecież to papka, jeśli je za szybko, kup mu miskę spowalniającą jedzenie.

Możesz wkleić jakie mu wyszły wszystkie wyniki?
Co było badane?
W jakim stanie są obecnie jego dziąsła?

Blue

 
Posty: 23501
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt lis 03, 2023 4:14 Re: Poszukuję karmy dla kota z podwyższoną Amylazą

Przepraszam że dopiero teraz odpisuję Monte przy zapaleniu dziąseł jadł w dość nietypowy sposób, dziobał jak kurczak i od razu przełykał. Był na Dolinie Noteci, nie wymiotował, w kuwecie też było wszystko ok Weterynarz zaleciła tego Royala suchą i mokrą. O dziwo, nawet go jadł chodź jest bardzo wybredny. Niestety zauważyłam, że po Royalu ma trudności z wypróżnianiem się. Dostał zatwardzeń. Nie chcę też mi jeść Doliny a ma niedowagę, waży 4.2 kg. Teraz szukam dla niego dobrej jakościowo karmy ponieważ lekarka stwierdziła, że kot ma słabszą trzustkę. Stan zębów na dziś, zapalenie wyleczone, czeka nas teraz usunięcie kamienia nazębnego. Chciałabym zamieścić wyniki ale nie wiem, jak wkleić zdjęcia.

MonteiRuda

 
Posty: 2
Od: Pt paź 27, 2023 20:43




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: 3 x, kasiek1510 i 509 gości