Zapalenie jelita grubego, chłoniak? Niestety przegraliśmy ☹️

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 09, 2023 20:04 Zapalenie jelita grubego, chłoniak? Niestety przegraliśmy ☹️

Witam Was i błagam o pomoc i dobre rady. W skrócie napiszę co się dzieje. Na początku lipca po powrocie z kotem z działki, kot miał rozwolnienie i przestał jeść. Po dobie pojechaliśmy do weta, badania krwi, kroplówka, leki p/bólowe. Podejrzenie zatrucia czymś na działce.Rozwolnienie minęło, ale kot przestał sikać i kupkać.I tak przez 5 dni. W międzyczasie ponowne badania krwi, bo zaczynały się pogarszać. Dodatkowo usg, które było ok. Dostał antybiotyk i moje spisywanie kiedy kupa kiedy siku. Po 2-3 tygodniach ponowne badania krwi, rozjechały się leukocyty i nie tylko. Konsultacja u innego weta, zbierać kupy na giardię i inne pasożyty. Wreszcie się udało zebrać i mamy giardia. Wprowadzone leczenie Aniprazol 7 dni, 7 dni przerwy i ponownie lek na 7 dni. W tym czasie kot je, pije, załatwia się normalnie i.... 3 dni po kuracji brak apetytu i biegunka. No i się zaczyna mój i kota horror. Z 6kg kota dziś mam tylko 4kg, waga ciągle spada wyniki krwi są tragiczne, kroplówki , leki kot prawie nie je, kupa to kleksy ze śluzem kilkanaście razy dziennie. Prawdopodobnie zapalenie jelita grubego, poprawy nie ma. Dziś wet powiedziała, że chyba chłoniak jelit. Jutro 3 usg aby zobaczyć co się zmieniło przez ten czas.Błagam pomóżcie mi bo już nie wiem co robić.
Ostatnio edytowano Czw paź 19, 2023 0:58 przez Hanekwo, łącznie edytowano 1 raz

Hanekwo

 
Posty: 21
Od: Pon paź 09, 2023 19:30

Post » Wto paź 10, 2023 7:32 Re: Zapalenie jelita grubego, chłoniak?

Jeśli możesz, to zrób usg u renomowanego radiologa. Byłam w trochę podobnej sytuacji i miałam porównanie wyniku badania wykonanego na miernym sprzęcie, oraz na najlepszym, przez najlepszego specjalistę w mieście. Niestety do takich są zapisy i nie zrobią tego od ręki.

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Wto paź 10, 2023 10:50 Re: Zapalenie jelita grubego, chłoniak?

Przepraszam za ten bardzo chaotyczny wczorajszy post, ale informacja od weta mnie załamała. Od niedzieli czytam posty na miau i zapisałam się na czwartek do dr Mostowskiej. Cały czas próbuję zapisać się gdzieś do dr Marcińskiego,polecanego .
po wczorajszym sterydzie, kot chce jeść i je, nawet w nocy mu dawałam, rano też zjadł. O 18 idziemy na to USG kontrolne i zobaczę co ten Pan doktor opisze, poprzednie badania były robione przez Panią doktor . Mimo wszystko co by mi dzisiaj nie powiedzieli to się nie poddam i będę szukała przyczyny dalej. Czytając o chłoniaku wszędzie piszą o wymiotach-brak, biegunce-jest chudnięcie -jest. Może to jednak nie to co najgorsze ? Może to giardia zmasowana tak działa?

Hanekwo

 
Posty: 21
Od: Pon paź 09, 2023 19:30

Post » Wto paź 10, 2023 11:40 Re: Zapalenie jelita grubego, chłoniak?

Polecam też usg u dr Kosiec-Tworus, przyjmuje w całodobowej lecznicy Puławska. Ona specjalizuje sie w chłoniakach, jak twierdzi mój wet. Poczytaj o niej opinie. osiągnięcia imponujące. Jak będę potrzebować usg dla drugiego kota, to tylko u niej.
Z tych co znam to jeszcze dr Inga Wocial w Multivecie przy Gagarina.

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 10, 2023 11:52 Re: Zapalenie jelita grubego, chłoniak?

Może wymioty zależą od tego w jakiej części układu pokarmowego jest zmiana. U mojej kotki to był żołądek i wymioty były. Za to nie było biegunki. Chudnięcie niestety tak.
Lamblie też przerabialiśmy, ale koty nie chudły. Były luźne stolce a w nich śluz i krew. Wyleczone fenbenzadolem w żelu.
Dr Mostowska to najlepszy wybòr.

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Wto paź 10, 2023 12:10 Re: Zapalenie jelita grubego, chłoniak?

Jeśli chcesz, żeby Twoje posty były widoczne natychmiast, to musisz mieć minimum 5 postów. Na razie muszą mieć akceptację moderatoròw a na to się czeka. Pisz cokolwiek gdziekolwiek, żeby zaliczyć te 5 postòw

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Wto paź 10, 2023 14:28 Re: Zapalenie jelita grubego, chłoniak?

Dzięki Shidri.
Mam bardzo dużą nadzieję, że Pani dr Mostowska coś nam pomoże.

Hanekwo

 
Posty: 21
Od: Pon paź 09, 2023 19:30

Post » Wto paź 10, 2023 14:31 Re: Zapalenie jelita grubego, chłoniak?

Alija, dzięki za podpowiedź.
Na pierwsze USG byłam do niej zapisana, ale znalazłam drugą wskazaną przez wetkę i z szybszym terminem. Spróbuję jeszcze ewentualnie do niej się zapisać.

Hanekwo

 
Posty: 21
Od: Pon paź 09, 2023 19:30

Post » Wto paź 10, 2023 19:24 Re: Zapalenie jelita grubego, chłoniak?

Niestety potwierdziło się najgorsze jest chłoniak.

Hanekwo

 
Posty: 21
Od: Pon paź 09, 2023 19:30

Post » Wto paź 10, 2023 19:30 Re: Zapalenie jelita grubego, chłoniak?

Hanekwo pisze:Dzięki Shidri.
Mam bardzo dużą nadzieję, że Pani dr Mostowska coś nam pomoże.

Zdrowia dla koteczka :ok:

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Wto paź 10, 2023 19:37 Re: Zapalenie jelita grubego, chłoniak?

Jestem załamana, nie wiem co mam robić, od 2 godzin ryczę

Hanekwo

 
Posty: 21
Od: Pon paź 09, 2023 19:30

Post » Wto paź 10, 2023 20:14 Re: Zapalenie jelita grubego, chłoniak?

współczuję :cry: . Mojego pierwszego w życiu kotka- Gucia zabrał chłoniak jelit . On był długo bezobjawowy, nagle stracił apetyt , miał problemy z wypróżnianiem i czasami zwracał. Dwa tygodnie diagnozowania- na szczęście bez leków w ciemno - bo szybko świetny wet wyczuł guzy przy badaniu palpacyjnym, potwierdził w USG, następnie otworzył mojego skarba , jeszcze licząc, że może to coś innego. Pokazał mi te guzy (trzy) , i już go nie budził. Serce mi pękło, ale Bogu dziękuję za to, że mój Gucio długo się nie męczył.

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 525
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Wto paź 10, 2023 20:23 Re: Zapalenie jelita grubego, chłoniak?

Obudził się i do kuchni pobiegł abym mu jeść dała. Dostał oczywiście steryd w przychodni. Wczoraj temperatura była 37,6 dziś 38,4.
Troszkę zjadł. Na usg ledwie kreska światła w jelicie grubym.
Weta powiedziała że się zagłodzi.
Jak ja mam podjąć teraz taką decyzję jak eutanazja ?

Hanekwo

 
Posty: 21
Od: Pon paź 09, 2023 19:30

Post » Wto paź 10, 2023 20:43 Re: Zapalenie jelita grubego, chłoniak?

Bardzo, bardzo współczuję. Moje podejście do eutanazji jest takie, że przenigdy żadnemu kotu nie pozwoliłam i nie pozwolę cierpieć.

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 10, 2023 20:48 Re: Zapalenie jelita grubego, chłoniak?

Dopóki je...
Po sterydzie w takich sytuacjach koty "zaskakują", tak było u koteczki mojej mamy, (też chłoniak jelit). Steryd ją pobudził, przez tydzień było ok, za drugim razem już nie zadziałał i wtedy mama podjęła tę najtrudniejszą z decyzji

Tak więc dopóki je, dopóki nie cierpi, dopóki życie sprawia mu radość
a później będziesz musiała dać wyraz największemu aktowi miłości, pozwolić odejść bez cierpienia
Trzymajcie się :(
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4481
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 484 gości