Wielki problem z kotem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 04, 2023 19:26 Wielki problem z kotem

Tak wyglądają wyniki mojego 15 letniego kota
https://ibb.co/hgmHp66
6 dni temu przestał jeść , stał się gorący. Poszedłem do weta. Dostał antybiotyk oraZ kroplówkę.
Na drugi dzień gorączka spadła i poszedłem do weta . Diagnoza że coś schudł ( nie jadł 3 dni)
Niby lekko żółtawe wokół oczu i kroplówka na podtrzymanie , był to piątek. W sobotę tak samo ver zapytał
Czy robimy krew odparłem że nie .. w poniedziałek kroplówka ..i jednak badanie krwi...wyniki były we wtorek
Vet jak zobaczył wyniki badania krwi powiedział że tam już wątroby nie ma....i że jak nie zacznie jeść teraz
Po Królówce to za dwa dni do uśpienia bo się męczy....przez ten czas lekko je czasem więcej czasem nie.
Dziś nic nie wyrzygal wogole a zjadł około ,6 łyżeczek kurczaka karmy dla kotów
Z chorą wątroba. Dostaje też paste na trawienie. Proszę o pomoc bo nie chce go usypiać ale ...
???

tomsend212

 
Posty: 2
Od: Śro paź 04, 2023 18:34

Post » Śro paź 04, 2023 21:55 Re: Wielki problem z kotem

Miałam sama podobne poziomy AspAt i AlAt, jak się zaraziłam zóltaczką zakaźną (wirus B).
Nie ma oznaczonej bilirubiny, a chyba powinna być. Nie wiem, co u kota może tak zaatakować wątrobę.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60414
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw paź 05, 2023 5:16 Re: Wielki problem z kotem

Nie wiem co robić . Dziś jadę na USG z nim . Lekarze mówią że same wyniki takie nic nie mówią.
Oddaje mocz normalnie w miarę wczoraj zjadł 5 łyżeczek od herbaty karmy

tomsend212

 
Posty: 2
Od: Śro paź 04, 2023 18:34

Post » Czw paź 05, 2023 5:24 Re: Wielki problem z kotem

Co to znaczy że wątroby już nie ma?
Nie ocenia się tego na podstawie poziomu enzymów. Tak wysokie oznaczają że coś wątrobie bardzo daje w kość, coś uszkodziło wiele komórek wątroby - ale nijak się to ma do jasnowidzących opinii na temat posiadania lub nie przez kota wątroby. Można mieć takie wyniki po jednorazowym zatruciu. Odpowiednio zaopiekowana wątroba, przy pewnej dozie szczęścia - bardzo skutecznie się regeneruje.
Czasem znacznie gorsza jest wątroba przy enzymach w normie - bo nie ma w niej się już co rozpadać, jest marska.
Kot powinien być teraz nawadniany (pomaga to pozbywać się toksyn), żywiony(!!!) kroplówkami jeśli sam nie je (głodzenie u kotów niszczy wątrobę w tempie błyskawicznym, niezależnie od tego co się z nią dzieje - może być najzdrowsza pod słońcem), trzeba mu szybko zrobić usg żeby ocenić faktyczny stan wątroby (wyeliminować ryzyko guza np.) - zastanowić się czym kot mógł się ewentualnie zatruć jeśli usg nie pokaże zmiany w wątrobie albo uciskającej jej. Czy masz w domu kwiatki które mogą być dla kota trujące? Kot wychodzi? Używasz jakichś środków ochrony przed szkodnikami/chwastami w otoczeniu kota? Lub kot mógł mieć z tym kontakt? Mógł zjeść jakiś lek?
Jaki antybiotyk kot dostał?

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 502 gości