Cyclonamine

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 24, 2023 13:52 Cyclonamine

Dzień Dobry, czy moglibyście podpowiedzieć dawkowanie cyclonamine dla kota? Moja kotka ok. 3 tyg.temu miała krwawienie z pysia,. Podczas wizyty stwierdzono nadżerka w której poszło naczynko krwionośne i dlatego taki wysiek. A bardzo się lalo, nadżerka na górnym podniebieniu. Dostała antybiotyk i jeszcze jakiś zastrzyk i zalecenie podawania 1/4 tbl. cyclonamine przez 3 dni. Zagoiło się a dzisiaj w niedzielę powtorka. Podałam jej już 1/4 tbl. Cyclonamine, wieczorem podam clavisptin. Trochę ustało. Ale jak wstała i zjadła mokre, zaczela się myć i znowu zaczęło krwawic. Czy macie jakieś sugestie?

Szeska

 
Posty: 96
Od: Pon lis 08, 2004 18:19

Post » Nie wrz 24, 2023 15:13 Re: Cyclonamine

Moim zdaniem to trudno taka nadżerki wygoić
Nie pamietam teraz dawkowania bo kilkunastu kotom podawałam w różnych sytuacjach i przeważnie w inj
Napewno podawałam 3-4 razy na dobę zależności od kota
Był jeszcze witakon i dobra jest wit c
Ale w inj jest bardzo bolesna i u nas ostatnio nie mieli
Podaje w tabl
Zależy co masz i jak możesz podać
Kiedyś w tabl a teraz staruszkowi podaje z kapsułki wysypuje proszę i po trochu zależy jaka mi się uda kupić
Dosypuje do jedzenia
Ale on jest karmiony strzykawka

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie wrz 24, 2023 16:14 Re: Cyclonamine

Dziękuję, znowu się przespała i potem podjadla, podczas mycia futra znowu widzę czerwone plamy na białym futrze. Anka1515 nie pamiętasz dawek cyclonamine? O 9 podałam 1/4 tbl. korka ważyła 3 tyg. temu 5,8 i raczej nie zeszczuplała. I jeszcze pytania cyclonamine można podawać. antybiotykiem?

Szeska

 
Posty: 96
Od: Pon lis 08, 2004 18:19

Post » Nie wrz 24, 2023 18:31 Re: Cyclonamine

Wet dokładnie tą zmianę obejrzał?
Jakie jest podłoże tej nadżerki?
Kotka miała objawy kaliciwirozy?

Zmiana utrzymująca się co najmniej 3 tygodnie (może być o wiele starsza tyle że nie krwawiła tak by kotu lało się z pyska), krwawiąca - moim zdaniem to wskazanie do pilnego udania się do dobrego weta który zmianę dokładnie obejrzy, w razie cienia wątpliwości pobierze próbkę do badania histopatologicznego.

Blue

 
Posty: 23499
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie paź 01, 2023 11:48 Re: Cyclonamine

Kotka dostawała 1/4 tbl. Cyclo aminę 1 x dziennie. Uspokoiło się. Po konsultacji tel. mam ją obserwować. Wet. wspominała podczas wizyty o kalcijowirozie i prep. Vetomune. Kupiłam podaje. Obserwuję. Zaglądnęłam do pysia jest rana. Nie krwawi. Kotka wydziela dużo śliny i się intensywnie wylizuje, kawałkami futerko jest mokre. Ślina nie jest przezroczysta tylko podbarwiona, białe fragmenty futerka pozostają po takim myciu zoltawe. Macie sugestie co można jeszcze zrobić?

Szeska

 
Posty: 96
Od: Pon lis 08, 2004 18:19

Post » Nie paź 01, 2023 20:40 Re: Cyclonamine

Pobrać wycinek do badania histopatologicznego.

Blue

 
Posty: 23499
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 494 gości