Narośl ma wewnętrznej stronie policzka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 23, 2023 16:13 Narośl ma wewnętrznej stronie policzka

Kotek biały, charakterny, uszu pozbawiony złościł się przy jedzeniu - widać było, że ją boli. W lipcu wzięłam ją do weta, okazało się, że kamienia dużo, żeby się chwieją i ogólnie ma je jakieś dziwaczne, a na prawym policzku, od środka tuż za kącikiem jest narośl.

Była mowa, że jak nie zareaguje na leki to trzeba będzie wycinać. Dostała Dexafort i po 2 tygodniach na szczęście pypeć znacząco się zmniejszył. Usłyszałam wtedy, że najprawdopodobniej ten policzek sobie przygryzla i to spowodowało rozrost błony śluzowej. Dostałam maść do smarowania (nie znam nazwy, bo dostałam w strzykawce), smarowalam o ile się udało.

Myślałam, że już jest lepiej, ale po 2 miesiącach znów zaczęło się wściekanie przy jedzeniu. Zagladnelam do środka gdy ziewała - jest ta gruda. Myślę, że głównym problemem jest umiejscowienie - ona to sobie ciągle przygryza.

Wezmę ją do weta, pewnie znów będzie powtórka z antybiotyku.

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Moze istnieje jakiś jeszcze specyfik którym mogę jej pomóc?


Kotek wesoły, gryzący, towarzyski, czuje się dobrze - tylko jedzenie sprawia jej ból i ją frustruje.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 6048
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Sob wrz 23, 2023 16:20 Re: Narośl ma wewnętrznej stronie policzka

Myślę że obecnie na miejscu byłoby pobranie wycinka do badania histopatologicznego i jeśli nie wyjdzie nic złośliwego czy bardzo podejrzanego - to rozważenie usunięcia zębów które po tym szorują i ew. oszczędzające usunięcie grudki.
Jeśli wyjdzie coś złego - ustalenie planu stosownie do sytuacji.

Blue

 
Posty: 23499
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], jolabuk5, kasiek1510, Zeeni i 485 gości