Brak diagnozy i pomysłu - śluz.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 17, 2023 20:30 Re: Brak diagnozy - ciągły śluz.. (e.coli?)

Uproscilam temat oleju, tran jest jednym z popularniejszych dodatkow i zrodelkiem, mea culpa.
Nie zmienia to jednak faktu, ze przemarsz roznych pomyslow, karm, dodatkow w krotkim zyciu kocim sie zdarzyl.
Nalozylo sie zapewne pare powodow, by zadziala sie cala historia.
Temat witaminy B12 juz przerobiony w poprzednim watku.

FuterNiemyty

 
Posty: 3743
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pt lis 17, 2023 20:57 Re: Brak diagnozy - ciągły śluz.. (e.coli?)

FuterNiemyty pisze:Uproscilam temat oleju, tran jest jednym z popularniejszych dodatkow i zrodelkiem, mea culpa.
Nie zmienia to jednak faktu, ze przemarsz roznych pomyslow, karm, dodatkow w krotkim zyciu kocim sie zdarzyl.
Nalozylo sie zapewne pare powodow, by zadziala sie cala historia.
Temat witaminy B12 juz przerobiony w poprzednim watku.


Jasne, że tak, jak najbardziej się zgadzam, że trochę tego przerobiła. Jednak wydaje mi się, że przez braki w witaminie B12 w wieku zaledwie 4 miesięcy nie przyswajała składników odżywczych i się dziwne rzeczy zadziały u niej :(
Przez to, że było podejrzenie alergii pokarmowej lawirowałam z białkami/karmami (chociaż wydaje mi się, że 4 karmy to też nie jakoś dużo, szczególnie, że często maluchy jedzą i uczy się je jeść 3 firmy naraz?), ale zawsze starałam się to robić racjonalnie. Ona nigdy nie miała biegunki, jakichś problemów z wymiotami itd. Od samych początków jej ze mną towarzyszy jej śluz :kotek: Po prostu fakt tego, że ciągle mi ktoś mówi coś innego sprawia, że się czuje jak w jakimś innym wymiarze i się głowa już gubi. Dlatego dobrze posłuchać rad kociarzy :) Zawsze słucham i czytam wszystkie rady na tym forum. Wszystko co dla niej robię to po prostu z troski o tego dziada i chce dla niej jak najlepiej :1luvu: Zobaczymy jak się będzie czuła po czasie, może rzeczywiście warto jej odstawić te probiotyki.

A oto winowajca :)

Obrazek Obrazek

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 279
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lis 17, 2023 21:21 Re: Brak diagnozy - ciągły śluz.. (e.coli?)

Piekny kot.
Z tym liczeniem mi wychodzi nieco inaczej: 4 rodzaje probiotytkow, z 7-8 (co najmniej) rodzajow karm/mies, do tego dodatki, wet, leczenie w ciagu 5-6m-cy?

FuterNiemyty

 
Posty: 3743
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pt lis 17, 2023 21:40 Re: Brak diagnozy - ciągły śluz.. (e.coli?)

Wydaje mi się, że liczysz smaki karm, a nie karmy same w sobie. Myślę że to nic nadzwyczajnego że skoro kot był diagnozowany pod kątem alergii pokarmowej to była dieta eliminacyjna. Probiotyków było 3, Petbiom nie zaczęłam podawać. Większa długość czasu jadła karmę power of nature a jeszcze dłużej cats plate, po prostu zmieniałam białka. Na cats plate jej węzły chłonne wróciły praktycznie do normy.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 279
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lis 17, 2023 21:48 Re: Brak diagnozy - ciągły śluz.. (e.coli?)

Licze zmiany :).
Nie nazwa karmy, ale jej sklad jest istotny dla takiej interpretacji.
Dieta eliminacyjna polega na przejsciu na mozliwe bezproblemowe mieso i nic poza nim. Z pewnego powodu pierwsze miesne posilki dla dzieci, to indyk/cielecina.
Gdy nadal dzieje sie cos z zoladkiem, zmienia sie rodzaj miesa, bez wprowadzania innych skladnikow. W gotowej karmie uczulac moze wiele i trudno znalezc przyczyne.

FuterNiemyty

 
Posty: 3743
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pt lis 17, 2023 21:59 Re: Brak diagnozy - ciągły śluz.. (e.coli?)

Patrzyłam na to pod tym kątem, aby zminimalizować ryzyko. Cats plate to taki mini barf, jedna z najlepszych karm. Skład bardzo krótki. Ale ze właśnie mogło ją uczulać cokolwiek, to z dietetykiem przeszliśmy na barf. Początkowo jadła samo mięso wprowadzająco o czym zapomniałam wspomnieć, ale jej się to po prostu szybko zaczęło nudzić. Nie chciałam jej męczyć więc wróciliśmy na puchy i sobie kicia ładnie je (oczywiście stopniowo). Daje jej czas jako że to jelita i mam nadzieję że kiedyś kuweta mnie pozytywnie zaskoczy :D Jedynie tak jak wspominałam wielokrotnie jestem trochę zagubiona przez brak takiej serio diagnozy, a 3/4 rzeczy była pod okiem weterynarza i dietetyka… Może z tego wyrośnie ten diabeł :)

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 279
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw gru 21, 2023 17:39 Re: Brak diagnozy - ciągły śluz.. (e.coli?)

Hej wszystkim.

Za radą wielu z Was w tym wątku odstawiłam jej probiotyk, ale po odstawieniu Simi zaczęła robić bardzo brzydkie luźne kupy i zaczęła się brudzić co nie miało miejsca od dawna :(

Co to może być że po odstawieniu probiotyku kupa się od razu zepsuła?
W styczniu będzie miała badania kontrolne i myślę że wybierzemy się do gastroenterologa żeby na nią spojrzała, śluz nadal jest. Za dwa tygodnie skończy swój pierwszy rok. :201461

Ehh z tym wszystkim..

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 279
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sty 22, 2024 13:32 Dalszy brak diagnozy + badania krwi

Hej wszystkim ponownie,

Jako, że Simi niedawno skończyła rok to zrobiłam jej badania krwi. Czeka nas jeszcze echo serca.

Niemniej jednak chciałabym Was zapytać - czy lekka lipemia i hemoliza w próbce może wynikać ze stresu? Była na czczo. Bardzo się wszystkiego boi, przy pobieraniu krwi nawet wyszło coś tyłem, ona ogólnie jest strachliwym kotem, a nie dawałam jej gabapentyny tym razem.
Dodatkowo - czy hemoliza/lipemia w próbce mogłaby aż tak zafałszować te trójglicerydy...? Są podniesione kosmicznie i mnie to bardzo zmartwiło :( Karmię ją karmą MAC's i Mjamjam Konina.

No i śluz w kale nadal występuje, już pół roku, widzę, że witamina B12 znowu u niej spadła... Poluję na termin do gastrologa i ją zabiorę.

Wyniki badań:

Obrazek
Obrazek

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 279
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sty 22, 2024 16:05 Re: Brak diagnozy - ciągły śluz.. (e.coli?)

Czy te trojglicerydy pierwszy raz były oznaczane, czy wcześniej były w normie?
Przy badaniu przemiany tłuszczowej kotek powinien być 12 godzin na czczo.
Po takiej przerwie w jedzeniu surowica nie powinna być lipemiczna. Cholesterol jest niski, ale jesli to nie był jakis bład laboratoryjny, to czy te wysokie trójglicerydy nie łaczą się jakoś ze śluzem w kale, wskazując na zaburzenie przemiany lipidowej?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60741
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 22, 2024 16:13 Re: Brak diagnozy - ciągły śluz.. (e.coli?)

jolabuk5 pisze:Czy te trojglicerydy pierwszy raz były oznaczane, czy wcześniej były w normie?
Przy badaniu przemiany tłuszczowej kotek powinien być 12 godzin na czczo.
Po takiej przerwie w jedzeniu surowica nie powinna być lipemiczna. Cholesterol jest niski, ale jesli to nie był jakis bład laboratoryjny, to czy te wysokie trójglicerydy nie łaczą się jakoś ze śluzem w kale, wskazując na zaburzenie przemiany lipidowej?


Dziękuję za odpowiedź. Ostatnie badania krwi miała bodajże we wrześniu albo w październiku i wtedy trójglicerydy były jak najbardziej w normie. Ostatni posiłek jadła około godziny 23, a o 9 była na pobieraniu krwi. Raczej nie miała co podjeść w nocy. Śluz w kale jest od kiedy ją mam, czyli od pół roku ponad, wcześniej te trójglicerydy były w normie, więc nie wiem czy to ma jakieś powiązanie :( Zmartwiła mnie ta ilość. Hemoliza też jest w próbce, więc sama nie wiem. Powtórzę badania krwi za tydzień bo z tego co widzę i tak muszę z nią ponownie jeździć na zastrzyki z B12, niemniej jednak się troszkę przestraszyłam co to się podziało.

Mały edit - badane trójglicerydy jednak miała w sierpniu, mała pomyłka, ale były w normie.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 279
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sty 22, 2024 16:43 Re: Brak diagnozy - ciągły śluz.. (e.coli?)

To koniecznie powtórz badanie, bo moze wystąpił jakiś błąd. Rzeczywiście, jesli wczesniej TG byly w normie, to trudno je łączyć ze śluzem. Przerwa w posiłkach 23-9 oowinna wystarczyć, zeby surowica nie była lipemiczna.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60741
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 22, 2024 16:52 Re: Brak diagnozy - ciągły śluz.. (e.coli?)

Powtórzę jak najbardziej - spróbuję ją nawet przetrzymać 12-14h na czczo żeby mieć pewność. Mogę w innym labie również.
A czy stres może zwiększyć w tak znacznej ilości trójglicerydy?

Co w ogóle może być powodem ich tak wysokich przy innych parametrach w normie? W sierpniu robiłam jej również badanie TLI - było w normie. Norma od 12, ona miała 24,7. Badanie na strawność też było wzorcowe.
Mam nadzieję, że to jakiś błąd mimo wszystko - nie karmię jej też tlusto ani nic takiego, staram się robić jej dietę eliminacyjną i dobierać karmy tak, żeby było to 25-30% tłuszczu max.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 279
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sty 22, 2024 19:14 Re: Brak diagnozy - ciągły śluz.. (e.coli?)

Dodam, że jak od ponad miesiąca kał jest raz dziennie, to dzisiaj już zrobiła kupkę 3 razy, z czego przed chwilą widziałam u niej pierwszy raz kropelkę z krwią :( na kale nie widziałam. Wcześniej też nigdy krwi nie zauważyłam. Eh.. te trójglicerydy i jeszcze teraz to :( wizyta dopiero w sobotę, będę ją obserwować, na razie zmian w zachowaniu i samopoczucie nie widzę, zrobimy jeszcze usg.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 279
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sty 22, 2024 20:14 Re: Brak diagnozy i pomysłu - śluz, badania krwi.

Jeśli wysoki poziom TG się powtórzy, pewnie trzeba będzie wdrozyć leczenie. Tu masz artykuł o takich wysokich TG.
https://onkolmed.pl/wpis/91,ciezka-hipe ... e-leczenie
Ale najpierw trzeba potwierdzić wynik.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60741
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sty 23, 2024 8:02 Re: Brak diagnozy i pomysłu - śluz, badania krwi.

jolabuk5 pisze:Jeśli wysoki poziom TG się powtórzy, pewnie trzeba będzie wdrozyć leczenie. Tu masz artykuł o takich wysokich TG.
https://onkolmed.pl/wpis/91,ciezka-hipe ... e-leczenie
Ale najpierw trzeba potwierdzić wynik.


Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku :( Dziękuję.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 279
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 203 gości