Krew i śluz w kupie, alergia? Karmy monobialkowe

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 18, 2023 17:15 Krew i śluz w kupie, alergia? Karmy monobialkowe

Hej! Metoda prób i błędów w końcu (chyba) trafilismy na karmy dla kitku, które trafiają w jego kubki smakowe i jego brzuszek je toleruje. W tym roku Harry skonczyl 3 lata, od początku mamy z nim różne zawirowania, najpierw zwichnięcie rzepki w jednej nóżce i operacja, za rok powtórka z druga łapka. Kiedy myśleliśmy, ze w końcu wychodzimy na prosta, zaczely się problemy kuwetkowe.


Od zawsze był wybredny, w hodowli dostawał suchego applawsa i mokre Wild freedom, i sporadycznie filetowki shesira, my chcieliśmy przestawić go stopniowo na mokre, wiec przy każdej późniejszej zmianie smaku czy marki, były lekkie rewolucje, czasem lepiej a czasem gorzej.

Po którymś szczepieniu w drodze od weta dostał biegunki i pojawiła się krew, pierwsza mysl to stres albo jakaś reakcja na szczepienie, wróciliśmy do weta, zbadał go, sprawdził ponownie temperaturę i puścił nas do domu, uznał, ze przy mocnym wyciskaniu musiały popękac naczynka i jest podrażnienie. Dostaliśmy od weta mokra karme specific digestive do podawania w domu do czasu az kupa się unormuje i probiotyk zoolac, karme niestety ledwo chciał jeść, wiec wróciliśmy do naszej karmy (wtedy bodajże Wild freedom i Catz finefood).

Później jakiś czas krew się nie pojawiała, bo kupy były jak zawsze luzne ale nie biegunki. W pewnym momencie może po 2-3 miesiącach pojawiły się przewlekłe biegunki- jedna kupa wodnista, potem 2-3 w miarę zwarte ale nadal nie twarde i zwarte. Zaczęła pojawiać się znowu krew, na samym końcu kupy, kropelka zywoczerwonej krwi, wet zlecił od razu odrobaczanie, dostał kropelki na kark, bo wcześniejsze odrobaczenie w paście wypluł całe.

Kupa z 3 dni do badań pod katem pasozytow,czysto. Po przeglądaniu forum i zgłębianiu tematu poprosiłam również o wykonanie badań pod względem bakterii, tez czysto. Zalecenie odstawić zupełnie karmy zawierajace w składzie drob, karma niestety sucha specific digestive. Bardzo tego nie chciałam, nie po to przecież przedstawialiśmy kota na mokre, żeby znowu wrócić do punktu wyjscia. Oczywiście po suchej kupa zrobiła wie bardziej zwarta, zaczął tez dużo pic, jak widziałam ze sytuacja się troche uspokoiła to po 2 tygodniach zaczęłam wracać do kangura Catz finefood, którego po posmakowaniu suchej karmy nie chciał prawie w ogóle jeść, troche skubał raz więcej raz mniej(raczej mniej).

Niestety problem z kropelka krwi powrócił, kupy były zbite (przez suche) wiec wetka zaleciła błonnik, dodawaliśmy mu do mokrej karmy, oraz fortiflore żeby chętniej zjadał mokre.chwile było Dobrze a później znowu co ktoras kupa kropla krwi se śluzem na końcu, czasami kupa obleczona jakimś jakby śluzem i niteczki krwi.


Przez cały czas kot ma apetyt, wręcz bardzo głośno domaga się jedzenia, kupa zawsze w kuwecie(nie licząc idcydentow na jego długich portkach), bawi się, gada, sierść wyglada dobrze.2 miesiące temu na moja prośbę znowu kal z 3 dni do badania i nic- czysto.

Z dnia na dzień uznałam, ze prostu zabrałam sucha karme, schowałam ja w piwnicy żeby nie mógł jej wyczuć i zaczęłam podawać tylko kangura Catz finefood (po nim czuje się chyba najlepiej ale nie jest idealnie bo co ktoras kupa jest kiepska), dziś spróbowałam wprowadzić konine z macs, bo zaczęłam się zastanawiać czy to może nie alergia na jakieś zagęstniki w karmie? Smakowo strzał w 10, kupa tez jakby bardziej zbita.

Na samej mokrej krew od kilku dni juz sie nie pojawia, tylko jedna kupa jednego dnia jest idealna a następnego dnia robi normalna kupe a końcówka jest dość miękka albo przypomina w konsystencji budyń. Macie jakieś pomysły jak moge mu pomoc?

Mieszkam w Norwegii w niezbyt dużym miescie, wysokomiesna karme zamawiam na zooplusie który i tak jest gorzej zaopatrzony niż polski. Wiem, ze bardzo polecany jest barf ale nie ma tu zadnego sklepu mięsnego, żebym mogła przyrządzać mu mieszanki.

Wetka niestety mam wrażenie ze uważa ze jestem przewrażliwiona, ot po prostu kotek ma wrażliwy układ pokarmowy, a ja dramatyzuje, ale nie chce dawać kotu suchej karmy bo wiem jak bardzo jest szkodliwa na dłuższa mete. Zamowilam również glinkę kaolinowa, aby podawać w razie luznuejszych kup. Macie jakieś sugestie, co mogę dla niego zrobić? O co poprosić weta? Jakie badania jeszcze wykonac?
Ostatnio edytowano Sob wrz 23, 2023 5:06 przez Harry1313, łącznie edytowano 1 raz

Harry1313

 
Posty: 3
Od: Pon wrz 18, 2023 16:28

Post » Śro wrz 20, 2023 15:03 Re: Krew i śluz w kupie, alergia? Karmy monobialkowe

Harry1313 pisze:[...] Macie jakieś sugestie, co mogę dla niego zrobić? O co poprosić weta? Jakie badania jeszcze wykonac?

Temat kotów z wrażliwymi jelitami mnie interesuje, ale nie byłam w stanie przebrnąć przez Twój post.
Wejdź w edycję, dodaj jakieś akapity itp. żeby tekst był czytelniejszy. Po prostu tak.
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10128
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

Post » Pt wrz 22, 2023 22:05 Re: Krew i śluz w kupie, alergia? Karmy monobialkowe

Moja kotka też ma problemy z biegunkami, mamy ją od dziewięciu miesięcy i może ze dwa miesiące był spokój z kupami, miała robione badanie kału na pasożyty też nic nie wyszło, zastrzyki pomagały tylko na jakiś czas. Podawałam coloceum, fortiflorę efekty na parę dni albo wcale. Tylko u niej te biegunki były bez krwi, śluzowate albo wodniste. W końcu miała pobrany wymaz na posiew kału, wyszła bakteria clostridium perfringens. Dostała metronidazol dwa razy dziennie przez dwa tygodnie, powinno być cztery tygodnie, ale mała ma koronawirusa i vet skrócił czas podawania. Jutro kończymy podawanie, narazie jest dobrze zobaczymy jak będzie po odstawieniu. Też zmieniłam jej karmę na kangura, tylko mjammjam bo na zooplusie jakoś nie mogę utrafić z dostępnością.

ruda_maupa

 
Posty: 27
Od: Pt sty 13, 2023 23:37

Post » Sob wrz 23, 2023 4:47 Re: Krew i śluz w kupie, alergia? Karmy monobialkowe

Ja mam teraz problem z konina, która bardzo mu podeszła a kupiliśmy 6 puszek na testa. Na zooplusie pusto, nie wiadomo kiedy będzie dostawa, za to wersja dla psow jest dostępna, skład ten sam tylko suplementacja nie zawiera tauryny. Myślicie, ze mogę się ratować ta psia wersja a tauryne dokupić i dodawać do karmy osobno?

Harry1313

 
Posty: 3
Od: Pon wrz 18, 2023 16:28




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: 3 x, kasiek1510 i 495 gości