dobra karma odchudzająca

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 18, 2023 11:37 dobra karma odchudzająca

Cześć,

Piszę tutaj, bo chciałabym poprosić o radę. Kot, którego mam ma nadwagę i potrzebuję dobrego rozwiązania jeżeli chodzi o mokrą karmę na odchudzanie. Jako suchą kontynuuję podawanie mu Wiejskiej Zagrody, oczywiście, jeżeli to zła opcja to też proszę o informacje, po prostu z tego co patrzyłam to w cenie Wiejskiej Zagrody niestety lepszej karmy nie znajdę, a na karmy 86 zł/kg takie jak Feringa, Wild Freedom czy John Dog for Cats niestety mnie nie stać w mojej obecnej sytuacji finansowej. Z mokrych do tej pory podawałam mu Dolinę Noteci, ale z tego co widziałam to skład tej karmy w ostatnich czasach się popsuł. Mój kot to kot brytyjski, duży kot, ale przyjechał do nas ważąc 9kg, a obecnie waży już 11kg, byliśmy dzisiaj u weterynarza na szczepieniu i na kontroli dano nam do zrozumienia, że sytuacja musi się zmienić, bo mogą wyniknąć problemy. Stąd moje pytanie, czy Wiejska Zagroda jako sucha może być podawana, jeżeli zwyczajnie ograniczę ilość, czy wymienić na coś też z kategorii "light? I jaką suchą karmę polecacie dla kotów, które muszą się odchudzić?

Borysek.

Avatar użytkownika
 
Posty: 17
Od: Sob sie 13, 2022 21:29

Post » Pon wrz 18, 2023 12:12 Re: dobra karma odchudzająca

Odstaw zupełnie suchą, najczęściej to ona powoduje tycie.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10932
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon wrz 18, 2023 16:01 Re: dobra karma odchudzająca

zero suchej, wyłącznie mokra wysokiej jakości, z niskimi węglowodanami - to one odpowiadają za "tuczenie" kotecka. Karmy light to taka sama ściema, jak w ludzkim żarciu. No i jak u ludzi - najlepsza dieta to ta MŻ :mrgreen:

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15076
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon wrz 18, 2023 16:11 Re: dobra karma odchudzająca

izka53 pisze:zero suchej, wyłącznie mokra wysokiej jakości, z niskimi węglowodanami - to one odpowiadają za "tuczenie" kotecka. Karmy light to taka sama ściema, jak w ludzkim żarciu. No i jak u ludzi - najlepsza dieta to ta MŻ :mrgreen:



Dziękuję bardzo za pomoc. Używałam do tej pory suchej jako uzupełniającej dla niego, ale spróbuje rozwiązania z samą mokrą i zobaczymy jak to wyjdzie. Na razie mam jeszcze parę puszek Doliny Noteci, to będę mu podawać, ale zamówiłam mu już Feringa, a ponoć to jedna z lepszych jak słyszałam, więc No zobaczymy, co będzie.

Borysek.

Avatar użytkownika
 
Posty: 17
Od: Sob sie 13, 2022 21:29

Post » Pon wrz 18, 2023 19:15 Re: dobra karma odchudzająca

I żadnych smaczków, małych przekąsek itp
Jeśli możesz podziel porcję dzienną na kilka posiłków
Obrazek

andorka

 
Posty: 13131
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Śro wrz 20, 2023 7:02 Re: dobra karma odchudzająca

Ja próbowałam odchudzic hipopotama. Nie jadł suchej, jednak był wciąż hipcio ;)
Przestawienie na mokrą nie pomogło. Zaczęłam pilnować ilości żarcia - wyliczyłam, że powinien chcąc osiągnąć docelową wagę zjadać 170gr mokrego dziennie (te puszki co dawałam miały podobne parametry - granatapet, mjamjam, gussto). Ostatecznie przez przypadek sie udało zjechac z wagą - musiałam go przestawić na kilka tygodni na mokre z mniejszą zawartością tłuszczu i moim wyborem były puszki Gussto Gastro. I na tym się udało zjechać z 8 do 6kg :D

Teraz jest na "normalnych" mięsnych puchach zamiennie z barfem i trzyma wagę. Dostaje 4 posiłki dziennie po 40 gramów, ma 6,5kg. mógłby zjechac do 6kg, bo wg mnie lepiej funkcjonował przy takiej wadze, ale wyglądał chudo :lol: To duży kot.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: luty-1, Victoresb i 526 gości