maluch 8 tyg porady w sprawie oka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 16, 2023 14:16 maluch 8 tyg porady w sprawie oka

witam wszystkich na forum ,prosba do dziewczyn w sprawie pomocy/porad , kociak znaleziony przy poboczu, maluch juz odpchlony, odrobaczony , na lekach, dodatkowo do oczek krople, zel na noc i kwas hialuronowy pomiedzy, oko wygladalo bardzo zle, po 2 dniach jest ogromna poprawa , ale nadal kiepsko, weci chca usuwac, ja chce troche powalczyc, przynajmniej poczekac kilka dni, pewnei i tak na to jedno nie bedzie widziala, ale chcociaz zagoic na tyle , aby nie musiec gmerac w tej malutkiej glowce, prosze o wszelkei mozliwe porady z naturalnyhc metod typu srebro koloidalne a po mozliwosci leczenia, zalacze foto jak juz ogarne jak to sie robi, z gory dziekuje za odpowiedzi.

nowananowo

 
Posty: 11
Od: Sob wrz 16, 2023 14:06

Post » Sob wrz 16, 2023 16:41 Re: maluch 8 tyg porady w sprawei oka

A masz możliwość pokazania go wetowi okuliscie? Z usuwaniem nie należy się spieszyc, chyba że to oko jest uszkodzone mechanicznie, a nie tylko zainfekowane.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14710
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob wrz 16, 2023 17:59 Re: maluch 8 tyg porady w sprawei oka

Postaraj się wstawić zdjęcie, będzie łatwiej coś napisać.

Jeśli nie dotrzesz do informacji jak wstawić,wyślij mi na email aronia26@wp.pl - a wstawię

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 527
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Sob wrz 16, 2023 20:51 Re: maluch 8 tyg porady w sprawei oka

dziekuje za odpowiedz,ogladalo ja 4 wetow, do okulisty sie wybieram , tylko jeden wet kazal wstrzymac sie reszta chciala na juz, zaraz foto wysle ma mail

nowananowo

 
Posty: 11
Od: Sob wrz 16, 2023 14:06

Post » Sob wrz 16, 2023 20:57 Re: maluch 8 tyg porady w sprawei oka

dodam , ze jak jej dotykam w okolicy oczka, myje ciepla woda to nie widac, zeby to ja bolalo, poza tym ma katar?,ale oprocz kichania zadnych objawow,energia zabawa,apetyt, kupy, siku, w moment zalapala kuwete, kulke papierowa i jak wskakiwac na kolana, testy ok, byla bardzo odwodniona i zapchlona, nie wiadomo jaka jej historia...

nowananowo

 
Posty: 11
Od: Sob wrz 16, 2023 14:06

Post » Sob wrz 16, 2023 21:25 Re: maluch 8 tyg porady w sprawei oka

zdjęcia przesłane przez nowananowo

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak dla mnie to rzeczywiście uratować widzenia w tym oku się nie da, ale.. nie zwiększa się ,nie pogarsza a poprawia i jeśli do tego nie widzisz by kot odczuwał ból , jeśli zachowuje się przy tym stanie zwyczajnie, bawi się , je , śpi w pozycji swobodnej, to ja bym się z operacją nie spieszyła. Kiedyś miałam kociaka całkiem niewidomego, oba oczka. Jedni doradzali ,że trzeba usunąć , a mój wet wytłumaczył mi , że póki nie wdają się żadne infekcje, nic się nie pogarsza a kot czuje się świetnie to nie operujemy- dlatego, że nie ma gwarancji iż po operacji w zaszytym oczodole nie pojawią się tragiczne komplikacje, infekcje ropne np. i póżniej trzeba leczyć, nacinać, reoperować- czyścić. Nie zawsze jest tak, że usuwamy i po sprawie.
Oczko- bo tak miał na imię mój tymczasowy niewidomy , łapiący muchy w locie maluszek znalazł przecudowny dom i nadal sobie żyje bez operacji . Co dziwne- ale nie mi w to wnikać..
jak został znaleziony wyglądał tragicznie:
https://www.facebook.com/azylbp/posts/p ... cJqAvRBAsl (dwa zdjęcia - z początku i stan ostateczny - kilka miesięcy później)
a w międzyczasie wyglądał tak : https://www.facebook.com/azylbp/posts/p ... ZcThP1Smol .
Przypuszczenia- ktoś coś po drodze schrzanił i .. no ale cóż.

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 527
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Nie wrz 17, 2023 8:49 Re: maluch 8 tyg porady w sprawei oka

Ja z kolei jestem za tym by to oko w momencie gdy kociak będzie już stabilny, silny - usunąć, po odpowiednim przygotowaniu - osłona antybiotykowa wdrożona jeszcze przed operacją.
Nie zawsze da się zauważyć toczący się w głębi oczodołu stan zapalny - a oczodół od mózgu dzieli bardzo cieniutka kosteczka, niemal jak płatek - z otworem.
Kociaki bardzo późno okazują ból i dyskomfort, to ich metoda na przetrwanie - ileż razy można zobaczyć kocięta z zaropałymi oczami, ledwo widzące, oblezione przez muchy a jeszcze się bawiące, kociaki z ranami, urwanymi łapkami - które nadążają za rodzeństwem, jedzą i się bawią.
Jeden z moich kociaków miał wielkie, głębokie nadżery na wszystkich opuszkach w łapkach po kaliciwirozie - bawił się i szalał - zobaczyłam je przypadkiem gdy chciałam łapeczki wycmokać ;) a tam dziury.
W tak uszkodzonych oczach lubią też rozwijać się nowotwory, głownie czerniak - to już kwestia przyszłości, ale często jest tak że gdy oka nie usunie się od razu, ono sklęśnie po leczeniu etc - to już potem zostaje w takiej szczątkowej formie.

Ważne jest też by oko usuwał wet który wie jak to zrobić bezpiecznie, założył po zabiegu sączki, dokładnie wyczyścił oczodół - by szanse na to aby rana wygoiła się jak trzeba - były jak największe. I znalezienie takiego weta byłoby dla mnie najważniejsze.

Blue

 
Posty: 23502
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto wrz 19, 2023 11:19 Re: maluch 8 tyg porady w sprawei oka

dziekuje za odpowiedzi, kitunke obejrzal okulista, jest dobrze, dostala duzo nowych kropli kontrola za 3 tyg , nie ma mowy o usuwaniu w kazdym razie nie w tym momencie, nie zamykam jeszcze watku, bo za 3 tyg bedzie wiecej wiadomo..a tez moze komus sie to przyda..ja jestem zwolenniczka , zeby dzialac bez emocji i pospiechu , jesli to nie jest "ratowanie zycia " terz i tu, oczko wyglada o niebo lepiej , maluch w bardzo dobrej formie , troszke jeszcze kicha, poznal juz innych czlownkow rodziny, ociupinke zostal opfukany, ale naprawde lajtowo to poki co wyglada,jesli bedzie zainteresowanie tym tematem moge opisac dokladnie co robilam/robie i jakie krople/leki

nowananowo

 
Posty: 11
Od: Sob wrz 16, 2023 14:06

Post » Wto wrz 19, 2023 13:13 Re: maluch 8 tyg porady w sprawei oka

Super że oczko obejrzał okulista, mam nadzieje że uda się to oczko wyprowadzić, może wygląda tak źle tylko na zdjęciach.
Oczywiście - też jestem za działaniem na spokojnie gdy nie ma bezpośredniego zagrożenia życia, dlatego pisałam o robieniu zabiegu gdy maluch będzie stabilny ogólnie zdrowotnie, po przygotowaniu, nie natychmiast.
Niestety widywałam komplikacje jakie może zafundować tak uszkodzone oko - dlatego nie mam wewnętrznej potrzeby walki o takowe jeśli nie ma szans że kot będzie na nie sensownie widział a sama gałka jest mocno uszkodzona.
Co wet, okulista powiedział?
Jakie widzi rokowania dla tego oka?
O co walczycie w jego przypadku?
Na zdjęciach wyglada na bardzo uszkodzone.
Jakie jest faktycznie?

Blue

 
Posty: 23502
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto wrz 19, 2023 13:48 Re: maluch 8 tyg porady w sprawei oka

okulista stwierdzil, przepukline i peknieta rogowke , ktora ladnie sie goi"ziarnieje' i spod spodem czysciutko, ponoc w ciagu kilku dni powinna sie juz jej powieka zamykac calkiem, na drugie trzeba"chuchac, dmuchac " bo widzi na nie , ale tez jest stan zapalny i lekko widac 3 powieke, powiedzial tez , ze usuwanei oczka to zawsze jest ryzyko uszkodzenia nerwu w drugim oczku i ogolnie masa komplikacji, a uniej , ze jest ladne i goi sie , wiec nie ma powodu, no ale widziec na to oczko nie bedzie, podesle foto jak ostatnio do ita79 jak to dzis wyglada

nowananowo

 
Posty: 11
Od: Sob wrz 16, 2023 14:06

Post » Wto wrz 19, 2023 14:45 Re: maluch 8 tyg porady w sprawei oka

przekazuję kolejne zdjęcia od nowananowo :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 527
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Wto wrz 19, 2023 20:05 Re: maluch 8 tyg porady w sprawie oka

Słodki kociak :1luvu:
Mial szczęscie, że na Ciebie trafił :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60451
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro wrz 20, 2023 5:48 Re: maluch 8 tyg porady w sprawie oka

Ostatnie zdjęcie jest boskie :)
A oczko niech się pięknie goi :)

Blue

 
Posty: 23502
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro wrz 20, 2023 13:50 Re: maluch 8 tyg porady w sprawie oka

tak, jest slodka, ostatnie foto to jak spi, taki cudak, triche jak nietoperz wyglada:)

nowananowo

 
Posty: 11
Od: Sob wrz 16, 2023 14:06

Post » Wto paź 03, 2023 13:24 Re: maluch 8 tyg porady w sprawie oka

jolabuk5 pisze:Słodki kociak :1luvu:
Mial szczęscie, że na Ciebie trafił :ok: :ok: :ok:


ja tak sobie mysle, ze to ja mialam szczescie <3
dzis kontrola u okulisty byla, nieco przyspeszylismy, wszystko ok... i nawet cicha ...taka malutka nadzieja, ze moze cos tam bedzie oczko widziec :ryk: zobaczymy...wazne, ze sie goi i malutka rosnie i ma sie dobrze

nowananowo

 
Posty: 11
Od: Sob wrz 16, 2023 14:06

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 637 gości