Problem z higieną po zmianie jedzenia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 08, 2023 19:56 Problem z higieną po zmianie jedzenia

Witam, moje koty dostawały do jedzenia karmę suchą royal dla sterylizowanych, ale uświadomiłem sobie jak syfiasty ma ona skład i postanowiłem ją zmienić. Starałem się wybierać te z wysoką zawartością mięsa, bezzbożowe itp. Jeden kot je wszystko jak leci i nie ma żadnych problemów, natomiast brytyjczyk zaczął robić kupę, która mu klei i brudzi futro wkoło tyłka. Próbowałem dwóch karm i po obu efekt jest ten sam. Między dwoma karmami jadły royala i przy tej problemu nie ma. W kuwecie nie zauważyłem "problemów". Z czym to może być związane?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

PS.
Wiem, że zaraz ktoś napisze, że powinienem karmić koty karmą mokrą. Niestety kupowałem wiele mokrych karm i starałem się wybierać jak najlepsze i podziubią i zostawią. Wolą suche.

Vadarel

 
Posty: 7
Od: Sob sie 07, 2021 18:04

Post » Pt wrz 08, 2023 20:30 Re: Problem z higieną po zmianie jedzenia

A karmę zmieniłeś od razu czy na początku mieszaleś ? Przy chrupkach karmy na początku należy mieszac i stopniowo zmniejszać proporcje. W takim układzie od razu możesz zobaczyć czy żarcie podchodzi czy nie. To może być kwestia przejściowa, bo zmiana karmy lub kotu po prostu nie służą te marki.

Chikita

 
Posty: 6447
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt wrz 08, 2023 20:37 Re: Problem z higieną po zmianie jedzenia

Zmieniłem od razu. Nie ma żadnych innych niepokojących objawów. Jest tak samo żywy i durny jak dotychczas. Jedynie ten tyłek mnie zastanawia.

Vadarel

 
Posty: 7
Od: Sob sie 07, 2021 18:04

Post » Wto wrz 12, 2023 2:02 Re: Problem z higieną po zmianie jedzenia

Może być tak ,ze chodzi o szybka zmianę karmy
Ale tez coś w tych karmach mu nie odpowiada i reaguje gorsza kupa
Przyjrzyj się temu
Jak dłużej będzie się to ciągnąć to sobie rozreguluje brzuszek i dłużej trzeba będzie to leczyć

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: 3 x i 511 gości