WAWA Stado dzików do kastracji-klatka łapka/kenel potrzebne

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 06, 2023 20:42 WAWA Stado dzików do kastracji-klatka łapka/kenel potrzebne

Dzień dobry,

dostałam informację, że na terenie jednego z zakładów produkcyjnych pod Warszawą przebywa i jest dokarmiane spore stadko raczej bezdomnych kotów. Informator nie wie dokładnie ile kotów jest - może nawet do 10 szt, w tym 4 młode z letniego miotu. Koty są dokarmiane przez pracowników firmy w jakimś zakresie. Dorosłe koty (i młode pewnie też) to raczej zadeklarowane dziki. Chciałabym się podjąć wykastrowania/wysterylizowania jak największej liczby osobników tej kolonii, żeby się nie mnożyły. Proszę o poradę i wsparcie w postaci:


-wypożyczenia klatki łapki na okres ok. 8 tygodni (potem wyjeżdżam z kraju na pewien okres)
- klatki kenelowej do trzymania dzika po kastracji/sterylce na okres ok 8 tygodni
- porady czy na terenie Warszawy nadal można korzystać z bonów na kastrację/sterylkę bezdomniaka/dzika
-wszelkie inne porady jak podejść do tego organizacyjnie (np. czy ktoś zna lecznicę w Wawie, która robi sterylki/kastracje dzikim kotom w dobrych cenach-w cenach do negocjacji?czy sterylki/kastracje mogą być robione ad hoc

Koty_Na_F

 
Posty: 2
Od: Śro wrz 06, 2023 20:27

Post » Czw wrz 07, 2023 21:27 Re: WAWA Stado dzików do kastracji-klatka łapka/kenel potrze

Klatkę łapkę można wypożyczyć w Koterii na Chrzanowskiego.
Można tam też kastrować koty wolno żyjące bezpłatnie, z terenu Warszawy i spod Warszawy.
Trzeba się wcześniej umawiać, że się przywiezie kota/koty.
Z tego, co wiem w dzielnicach talony na kastracje dostają karmiciele, człowiek z ulicy nie dostanie.

Klatkę wystawową do przetrzymywania po sterylce mogę ja wypożyczyć, niestety nie mam samochodu, więc nie dowiozę, odbiór z Woli.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14233
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie wrz 10, 2023 10:34 Re: WAWA Stado dzików do kastracji-klatka łapka/kenel potrze

Dziękuję bardzo za poradę Mimbla64 - skontaktowałam się z koterią i z życzliwością wypożyczono mi klatkę łapkę (dla zainteresowanych: kaucja zwrotna 500zł). Kenel na razie nie będzie potrzebny, bo zakładam, że wszystkie to dzikusy, więc mogą zostać w koterii na czas rekonwalescencji po zabiegu.
W poniedziałek rano zaczynam pierwszą turę łapania - jesteśmy na wszelki wypadek zabukowani też w poniedziałek na sterylkę/kastrację, jeśli się uda.

Trzymajcie kciuki :) Jeśli ktoś ma porady jak łapać skutecznie i bezpiecznie to proszę o podzielenie się doświadczeniami.

Koty_Na_F

 
Posty: 2
Od: Śro wrz 06, 2023 20:27

Post » Nie wrz 10, 2023 18:41 Re: WAWA Stado dzików do kastracji-klatka łapka/kenel potrze

Jako zanęta dobrze się sprawdza coś pachnącego: wędzona ryba, tuńczyk, wędzony kurczak.
Masz kogoś kto przekładał koty z łapki do transportera?
Trzeba mieć trochę wprawy, warto by ktoś pokazał Ci "na żywym organizmie"
Kota w łapce warto przykryć jakąś materią by się uspokoił i dopiero przekładać.

To tak na szybko co mi do głowy przyszło
Obrazek

andorka

 
Posty: 13131
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Nie wrz 10, 2023 18:43 Re: WAWA Stado dzików do kastracji-klatka łapka/kenel potrze

Zgodnie z moimi doświadczeniami podstawą skutecznego łapania jest przegłodzenie kotów.
Czyli dzień przed łapanką nie dostają jeść.
Jesli więcej osób tam karmi, to trzeba do nich dotrzeć z informacją o łapance i prośbą o niekarmienie.
Żeby było bezpiecznie, to nigdy nie zostawiałam klatki, żeby złapany kot siedział sam kilka godzin.
Pilnowałam klatki i jak kot się złapał, to zabezpieczałam.
Czyli klatka nakryta jakąś płachtą, to dla komfortu kota. Drzwiczki zabezpieczone trytytkami, zeby w czasie transportu kot się nie wydostał.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14233
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon wrz 11, 2023 12:14 Re: WAWA Stado dzików do kastracji-klatka łapka/kenel potrze

ja dodam jeszcze, że na dno klatki (jeśli się w niech zechce przenosić kota), ale nie tylko warto zawsze włożyć kawałek zwykłego przyciętego na wymiar kartonu- by zapobiec połamaniu łap kota, jeśli któraś utknie podczas szarpaniny pomiędzy prętami. Wystarczy, że może się to zdarzyć i na bocznych ściankach.

Druga rzecz. Czasami pojawiamy się na miejscu a kotów brak i nawet nie wiemy czy gdzieś są w pobliżu, czy jest na co czekać. Wtedy warto włączyć na chwilę na telefonie kocie nawoływania, żeby chociaż wychyliły się z kryjówek i pokazały że czekają na jedzenie.
Ten konkretny dźwięk : https://www.youtube.com/watch?v=BFFP5qPuMKY perfekcyjnie wywabia małe dzikie kociaki (tylko nie można przesadzić z głośnością, jak już usłyszą pierwsze miau i odpowiedzą, trzeba przyciszać stopniowo , by szły za oddalającym się głosem) , ale często też ciekawskie samice. Na samcach nie próbowałam jeszcze.

aha.. i jeszcze coś. Zapewne w koterni używają jakichś bardziej zaawansowanych klatek, stad taka wysoka kaucja. Jednak jeśli nie mamy pewności ,że ktoś klatki nie ukradnie a zostawiamy np. na godzinę, dwie- przy łapaniu niektórych kotów to wręcz konieczne, to polecam podstawową, najtańszą, a świetnie się spisującą. Może nie idealna, trochę trzeba poprawić tu i ówdzie (jak właśnie karton na dno- nie całe) i kawałek kartonu na tył i kawałek boków by kot łapką nie wyciągał przynęty przez kratkę. Przynętę też najlepiej odrobinę wrzucić bezpośrednio na tackę- z tyłu. , ale sprawdza się znakomicie. https://abczwierzaka.com/942,profesjona ... 31-cm.html

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 525
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], marta_kociara i 526 gości