Impregnat a ocd u kota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 04, 2023 13:57 Impregnat a ocd u kota?

Przychodze z niecodziennym pytaniem. Pare msc temu mielismy remont sciany z ceglowek. Mam kota z zaburzaniami OCD i alergia ktory uporczywie probowal lizac ta sciane. Byl w nia wlany impregnat wiec dla bezpieczenstwa zaslonilam ja przed kotem, bo nie dalabym rady tego upilnowac. Wkoncu jednak trzeba bylo to odslonic, bo od dobrych 3 miesiecy zylismy z folia budowlana na nowej scianie. :) Czy ten impregnat juz sie wchlonal? bo nadal musze go odganiac od tej sciany. Zbieglo sie to z tym ze ma biegunke od 2 dni i pierwsze co pomyslalam to sciana? czy moze mam paranoje, oczywiscie konsultowalam sie juz z wetem, sytuacja pod kontrola ale moje pytanie bardziej o ta sciane. Nawet jesli to nie od tego to co byscie mi radzili z nia zrobic znowu zaslaniac czy nie ma juz tam zadnego zagrozenia?

kochamzwierzaki11

 
Posty: 14
Od: Pt sie 04, 2023 13:50

Post » Pon wrz 04, 2023 15:32 Re: Impregnat a ocd u kota?

A to nie zależy od rodzaju impregnatu ? jakie dokładnie substancje zawiera ?
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 04, 2023 17:31 Re: Impregnat a ocd u kota?

wlasnie nie wiem bo nie pomyslalabym ze kot sie tym w ogole zainteresuje. sciana byla robiona “od zera” wiec tam i tynk byl nakladany i wszystko. ale wyszlam z zalozenia ze jak zakryjemy odczekamy to po kilku miesiacavh juz wszystko powinno byc wchloniete cokolwiek tam bylo robione.

kochamzwierzaki11

 
Posty: 14
Od: Pt sie 04, 2023 13:50

Post » Wto wrz 05, 2023 18:21 Re: Impregnat a ocd u kota?

Lizanie ścian?

Kiedy kot miał ostatnio robione badanie krwi?
Nie ma aby anemii?
Jak parametry nerkowe?
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23811
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Wto wrz 12, 2023 2:05 Re: Impregnat a ocd u kota?

I jak się kot czuje
Znaczę

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto wrz 12, 2023 6:44 Re: Impregnat a ocd u kota?

ana pisze:Lizanie ścian?

Kiedy kot miał ostatnio robione badanie krwi?
Nie ma aby anemii?
Jak parametry nerkowe?


Dokładnie, to pierwsze do sprawdzenia.

Impregnat się nie wchłonął i nie wchłonie w całości w głąb cegieł, jego część i tak pozostaje na powierzchni, w zasięgu kociego języka - bo takie jest jego działanie, zabezpiecza i poprawia wygląd zewnętrznej warstwy cegłówki.
W zależności od składu może być mniej (lub wcale) lub bardziej szkodliwy w sytuacji uporczywego lizania, dlatego ja cegłówki zabezpieczałam olejem przeznaczonym do tego celu - teoretycznie bezpiecznym dla zwierząt (Flexol).
Jesli użyłaś też czegos takiego powinno być ok, ale tak jak napisała ana - wykluczyłabym tło chorobowe tego lizania ścian, bo bywa to pierwszym objawem paru kocich chorób i niedoborów.

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto wrz 12, 2023 21:30 Re: Impregnat a ocd u kota?

czesc, dziekuje za kazda odpowiedz, niestety to nie ja robilam ten remont wiec nie dowiem sie czego uzywali fachowcy,
myslalam zeby spryskac to czyms czego koty nie lubia, ale gorzej jesli go to nie zatrzyma i zlizywalby niepotrzebnie kolejna substancje.. wiec nadal pomyslow brak, a sciane na razie znowu zakrylam..
tak jest to kotek nerkowy wiec to moze wynikac rowniez z tego, mamy regularne kontrole, i wyniki bez zarzutow. od miesiecy dostaje tez paste witaminowa na ewentualne niedobory.
jesli chodzi o biegunke, udalo sie ja pokonac na pare dni ale niestety wrocila, (wyniki tez znowu zrobilismy, sa ok) nie wiemy co jest przyczyna, w klinice dowiedzialam sie ze takich przypadkow jest ostatnio czesciej, podobno panuje “ jakis wirus w powietrzu”. leczymy dalej, ale bardzo dziwny jest fakt ze ta biegunka wrocila.

kochamzwierzaki11

 
Posty: 14
Od: Pt sie 04, 2023 13:50

Post » Śro wrz 13, 2023 8:54 Re: Impregnat a ocd u kota?

Tak na szybko
To kot nerkowy, liże bo są niedobory
U nas badania niejednoznaczne
Z jednej próbki krwi wyniki w 2 lab różnią się bardzo
Żelazo było w normie
A kot liże mi metalowy piec badania kału ok
Kwasochlonne wys
Wet demencja (zatwardzenia i robaki pewne)
Podobnie mam.z psem nie obslugiwalnym
Pies z różnymi problemami podejrzenie serca chorego i robaków
Po leczeniu huśtawka
Po ostatnim odrobaczaniu wyglądało wszystko lepiej
Zaczyna jeść dużo więcej i się brudzić kupa bardzo
Rzucał się na wylizywanie ziemi z szczelin i znów jest nie najlepiej
Oczywiście anemia mocznik stan zapalny
Bo jeżeli macie dobre wyniki a witaminki na anemię to trzeba inaczej działać
I biegunka może być od wielu spraw
Kot nerkowy i wyniki ok?

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro wrz 13, 2023 12:38 Re: Impregnat a ocd u kota?

a co jeszcze badaliscie oprocz zelaza zeby to wykryc? u nas nerki wylapane dosc szybko odkad leczymy jest dobrze. jedynie te sciany. ile taka biegunka moze trwac? dostaje prebiotyk i tabletki przeciwbiegunkowe, odrobaczanie bylo 6msc temu, brak zadnego zapalenia, apetyt ma i pije wiec sie nie odwadnia ale kupe robi wciaz rzadka, dwa razy dziennie. juz nawet podejrzewalam zatruta partie karmy ale to tez chyba nie to.

kochamzwierzaki11

 
Posty: 14
Od: Pt sie 04, 2023 13:50

Post » Śro wrz 13, 2023 13:18 Re: Impregnat a ocd u kota?

Sprawdź, czy morfologia jest prawidłowa. No i konkretnie jakie są parametry nerkowe.
Anemia generalnie może wynikać z niedoboru żelaza, wit. B12, kwasu foliowego. Może wynikać z przewlekłego stanu zapalnego.
Natomiast u kotów z pogłębiającą się przewlekłą niewydolnością nerek może wynikać z niedoboru erytropoetyny.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23811
Od: Śro lut 20, 2002 21:56




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 508 gości