Czy mój kotek jest dziwny:)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 03, 2023 19:52 Czy mój kotek jest dziwny:)

Witam,
Niedawno zakładałam tu wątek o dokacaniu. Od niedawna mam Paskala - kota znajdę. Nie znam się na kotach specjalnie. Ale z doświadczeń z moim 10 letnim Fokusem i kotami znajomych wydaje mi się,że Paskal jest dość dziwny. Mianowicie chodzi mi o to, że on się niczego nie boi. Po pierwsze na syczenie i warczenie rezydenta nie reagował nijak. Nie zjeżył się ani razu. Ignorował. Nie był agresywny, ale też zupełnie się nie bał. W domu nadal jest spokojny. Natomiast u weta inna historia. Syczy ostrzegawczo i gryzie (porządnie do krwi). I również się nie jeży. Nawet ogona nie puszy. Podobnie wyglądało spotkanie z psem na klatce schodowej. Kot syczał, ale nie najeżył siersci. Siedział zrelaksowany kiedy pies go mijał. Mieliście do czynienia z takim kotem? Mnie się wydawało do tej pory, że kolejność "ostrzegania" u kotów jest następująca: najpierw puszymy futerko, potem syczymy potem dopiero gryziemy. Ciekawa jestem zdania Forumowiczów z dużym "kocim" doświadczeniem:) Pozdrawiam:)
ObrazekObrazek

fruzelina

 
Posty: 19
Od: Pon sie 07, 2023 10:23

Post » Nie wrz 03, 2023 20:14 Re: Czy mój kotek jest dziwny:)

Normalny kot. A wykastrowany? Bo jajcate zawsze śmielsze. Kot spanikowany zwiewa. Puszenie się pojawia się, kiedy coś nagle kota zaskoczy, czego nie rozumie, albo podczas scysji z drugim kotem. Ale najpierw warczy, sierść puszy się w trakcie ewentualnego zwarcia.
Ciesz się, że nie masz strachulca.
https://apetete.pl/blog/zachowanie-kota ... zyjaciela/
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14703
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie wrz 03, 2023 20:16 Re: Czy mój kotek jest dziwny:)

Tak, jest wykastrowany.
ObrazekObrazek

fruzelina

 
Posty: 19
Od: Pon sie 07, 2023 10:23




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 477 gości