Kocia depresja?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 01, 2023 9:07 Kocia depresja?

Witam serdecznie, kilka tygodni temu przyplątała się do mnie ciezarna kotka, niestety przed porodem nie udało jej się złapać. Kilka dni po okoceniu przyszła do miseczki z nienarodzonym kotkiem w drogach rodnych, Sąsiadka znalazła w stodole nieżywym miot. Kotka trafiła do weterynarza, została wysterylizowana, dostała antybiotyki, kilka dni była w zamknięciu i w sobotę została wypuszczona na wolność po kontroli i zgodzie weterynarza. Kotka od kilku dni siedzi cały czas w budce, nie ma kaftanika, rana ładnie się goi, kotka je i pije, siusia i robi kupkę, wychodzi do mnie się przywitac, łasi się ale wydaje mi się że jest smutna, cały czas siedzi w tej budce i wychodzi tylko na siku i jeść, czy ktoś tak miał?

Kamkam

 
Posty: 1
Od: Nie lip 23, 2023 9:10

Post » Śro sie 02, 2023 7:08 Re: Kocia depresja?

Kotka powinna koniecznie trafić do weta, żeby ją obejrzał, zrobił badania krwi.
To tak dla upewnienia się czy przeżycia nie pozostawiły po sobie jakiegoś śladu, powikłań - bo wiele ją spotkało, miała w poważnym stanie operację etc.
Może być jednak i tak że kotka boi się przestrzeni, dworu, np. zawsze żyła w mieszkaniu, nie wychodziła lub wychodziła tylko przed dom z możliwością powrotu - zaszła w ciążę i została przed samym porodem wywalona w obce miejsce, przeszła traumę powikłanego porodu i tego wszystkiego co z tym związane - a teraz po prostu boi się świata który jest poza budką :(
Jednak trzeba sie upewnić czy coś fizycznego jej nie dolega.

Blue

 
Posty: 23501
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: wasza asia i 504 gości