Problem z wypróżnieniem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lip 23, 2023 15:55 Problem z wypróżnieniem

Witam wszystkich kociarzy! :) Przychodzę z pewnym pytaniem. Wczoraj wieczorem odrobaczałam małą kotkę, połówką tabletki, kolejna dawka za tydzień. Kotka codziennie normalnie się wypróżniała, a dzisiaj, po tabletce, nie może. Czy to normalne po odrobaczaniu? Nie ma żadnych innych niepokojących objawów — je, biega, jest wesolutka.

Allyn

 
Posty: 2
Od: Nie lip 23, 2023 15:52

Post » Nie lip 23, 2023 17:44 Re: Problem z wypróżnieniem

Co dostał?
Nie, to nie jest normalne. Kot powinien załatwić się by wydalić ew robaki i toksyny. Nie mogą zalegać w nim. A to jest prawdopodobne.
Jeśli nic w karmieniu nie zmieniło się to trzeba wykazać niepokój. Robaki potrafią zbić się i zablokować załatwianie. Podaj jej parafinę ciekłą, olej czy deczko śmietany by kupa poszła.
Jeśli nic nie zadziała wet i kroplówki się kłaniają.
Kolejne odrobaczenie za tydzień? Deczko za wcześnie. 14 dni to minimum odstępu. A to też zależy od środka.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie lip 23, 2023 17:51 Re: Problem z wypróżnieniem

Z odrobaczeniem trzeba uważać by kot się nie zatkał robakami (toksynami wydzielanymi przez podtrute robaki).Może to się skończyć zejściem kota. Jeśli kotka ma problem z kupą najlepiej jej podaj lactulosum (bezsmakowe ) do pyszczka strzykawką. Zacznij od 0.5-1ml. Kupa powinna pojawić się po pewnym czasie. Uważaj bo może być luźna. Możesz powtórzyć po kilku godzinach jeśli nie będzie efektu.
Jeśli w między czasie z kotką będzie coś nie tak to do weta biegusiem.

usia83

 
Posty: 115
Od: Sob cze 17, 2017 22:15

Post » Nie lip 23, 2023 18:23 Re: Problem z wypróżnieniem

Dziękuję za rady! Lek nazywa się Milpro. Właśnie czytałam, że robaki mogą zatkać wypróżnianie, ale wcześniej się z tym osobiście nie spotkałam, więc to dla mnie niemiła nowość. Będę obserwować i spróbuję pomóc. Jeszcze raz dziękuję. :)

Allyn

 
Posty: 2
Od: Nie lip 23, 2023 15:52

Post » Pon lip 24, 2023 4:51 Re: Problem z wypróżnieniem

Jak kot?
Niestety, miałam ciężkie przypadki przy odrobaczeniu. To nie cukierki. Nigdy nie podaję preparatów na wolne dni. Tylko wtedy gdy mam wetów dostępnych. I mogą pomóc od razu.
Z reguły podaje po odrobaczeniu parafinę by kupal miał poślizg, mam naszykowana kroplówkę i weta pod telefonem.
Odrobaczenie zawsze dobrze przemyśle i nigdy nie podaję kotom bardzo młodym czy chorym jeśli nie ma wskazań.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 490 gości