Furagina dla kota, złe wyniki ALT

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 04, 2023 13:10 Re: Furagina dla kota

Myszorek pisze:
megan72 pisze:Dobrze, że siknęła.
Czitka, a wymioty i charczenie? To trochę do zapalenia pęcherza nie pasuje.


Wymiotowała raz, po drugiej karmie w nocy nie zwymiotowała, chociaż dostała przeciwymiotny. Drugi kot tez wymiotował, dzisiaj tamte ok. jedzą nic im się nie dzieje. Hrabcia ma bóle , bo widze, zabrałam jej kuwetę, nie wiem podać jej wody do pyszczka trochę?

Nie, nie, u nas tylko to bieganie do kuwetek, żadnych innych objawów. Ja chciałam tylko zwrócić uwagę ewentualnie na stres, dwóch wetów mi potwierdziło.
Do 15-tej już niedaleko, czekamy i mocno trzymamy kciuki.
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17889
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto lip 04, 2023 14:05 Re: Furagina dla kota

Ja bym obu kotom RTG klatki piersiowej zrobiła. Opis tego co się dzieje z kotka nie wygląda na zapalenie pęcherza, leży wyciągnięta? Oba koty wymiotują, ciężki oddech...
Pełne badania krwi (morfologia, rozmaz manualny, biochemia plus pełen jonogram) i sprawdzenie klatki piersiowej myślę że jest konieczne. Pęcherz też oczywiście można i warto sprawdzić. Ale nie skupialabym się na nim tylko.

Blue

 
Posty: 23499
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto lip 04, 2023 18:03 Re: Furagina dla kota

Blue pisze:Ja bym obu kotom RTG klatki piersiowej zrobiła. Opis tego co się dzieje z kotka nie wygląda na zapalenie pęcherza, leży wyciągnięta? Oba koty wymiotują, ciężki oddech...
Pełne badania krwi (morfologia, rozmaz manualny, biochemia plus pełen jonogram) i sprawdzenie klatki piersiowej myślę że jest konieczne. Pęcherz też oczywiście można i warto sprawdzić. Ale nie skupialabym się na nim tylko.


. Choruje jeden Hrabcia, dwa dzisiaj spokojnie zjadły, nic im nie dolega. Myślę, że oba wymiotowały po nowej serii karmy catz finefood .Co do Hrabki, zrobili punkcje , w moczu kryształki stan zapalny , było usg, rtg klatki piersiowej nie zrobili. (za późno odczytałam , bo nalegałabym)
Wyniki moczu Leukocyty +3 500
urobilinogen + 1 2,0
białko + 2 100 mg /dl
ciężar 1,03
ph 6,5
kreatynina w moczu >= 300 mg/dl
stosunek białko kreatynina >=0,4 to < 2,0

wapń <= 4,0 mg/dl

Wyniki morfologii sa ok , oprócz leukocytów ma 5,3 norma 5,5 19,5, ale ona zawsze miała poniżej lub w dolnej granicy normy,
Reszta wyników jutro.

mam podawać amoksycyline raz dziennie , syropek przeciwbólowy i zamówią mi ze scan vetu syropek na drogi moczowe.

Sama dokupie Geno mune jeszcze.

Nie mam możliwości pojechać do lepszego weta niestety, bo przez wakacje nie mam zadnych dochodów,(to tak na marginesie, gdyby ktoś chciał od razu mi dokopać,że nie szukam innego lekarza) a muszę z czegoś żyć i jeść też im kupić.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4814
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw lip 06, 2023 10:41 Re: Furagina dla kota i złe wyniki ALT

mam pytanie kotce w biochemii wyszedł podwyższony wynik ALT - ona ma 121, norma do 100, oraz ALB 4,5 . norma do 4,4. Pozostała biochemia creatynina, mocznik, wapn, sód , potas, amylaza , TBIL,ALP,GLOB,PHOS w normie. Za 10 dni mam kontrolę, o co pytać weta, na jakie badania nalegac.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4814
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw lip 06, 2023 20:05 Re: Furagina dla kota, złe wyniki ALT

Podwyższenie bardzo niewielkie, może warto sprawdzić za jakiś czas te 2 parametry - mogą być juz w normie.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60437
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], imatotachi, Zeeni i 526 gości