KOT PO OPIOIDZIE

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 12, 2023 17:07 Re: KOT PO OPIOIDZIE

Może u nas nietypowo - Myszka kilka razy dostawała bupaq, na przestrzeni chyba trzech lat, wprawdzie nie przy trzustce, a przy SUKu. NIGDY nie miała takich skutków ubocznych. Po prostu była "normalna" - bez zataczania, otępienia, ale za to bez bólu, a przede wszystkim bez bolących skurczy. Nie zrywała się co kilka minut ze snu, spała czasem nawet dwie godziny bez przerwy.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt maja 12, 2023 17:20 Re: KOT PO OPIOIDZIE

faktycznie musialam przeoczyc


dostala antybiotyk Synulox na 10dni, pozniej mamy zrobic wyniki
do tego prebiotyk flora balance
z plynow dostala elektrolity z Glukoza,dokladnego tempa nie znam ale ja sie go zawsze pytam czy napewno bezpiecznie
zalatwia sie normalnie
do jedzenia wczesniej dostawala saszetke Renal+ saszetke Gastrointestinal royal ale teraz zaleceniem jest tylko trzustkowa poki co 1 dziennie
to byly kontrolne na ktore umowilismy sie juz przed majowka ale zbiegly sie z jej gorszym samopoczuciem i zmniejszonym apetytem
zaraz konczymy kroplowki i wtedy mamy zrobic specyficzna lipaze
podajemy jej jeszcze renalvet i porus one na nerki
wczesniej dostawala jeszcze urinavet i hepatiale forte
ale obliczylam ze trzy preparaty to lacznie ok. 150% tluszczu surowego wiec lepiej sie wstrzymac i zostac przy samym renalvet


nocny epizod to byla pozycja bolowa, przymruzone oczy, kilka razy wstawala i w dziwny sposob sie wyginala, zwijala
i znow do tej bolowej
moze opis zbyt ogolny ale musielibyscie sami to zobaczyc.
ostatni raz sie tak zwijala przy ciezkiej jelitowce ktora przeszla 2 lata temu wiec wiem ze musi ja bolec.
moj wet tez jest zdania ze lepiej zostac na samym leczeniu antybiotyk+kroplowki i nie kombinowac z przeciwbolowymi ale serce mi sie lamie jak ja widze,
bo dla mnie najwazniejsze zeby kot nie cierpial

wiktoriawiktoria22

 
Posty: 34
Od: Czw kwi 13, 2023 14:29

Post » Pt maja 12, 2023 17:29 Re: KOT PO OPIOIDZIE

ciesze sie ze chociaz niektorym kotkom pomaga. nasz wet nie mial akurat bupaq ale po dzisiejszej reakcji na opioid bedziemy myslec nad innym rozwiazaniem (o ile jest) zeby jej ten bol usmiezyc. jej otepienie trwalo kilka godzin ciaglego lezenia i nadal trwa wiec nawet nie jestem w stanie ocenic czy ten opioid w ogole cos podzialal na bol. co prawda nie chodzi juz jak pijana, ale wciaz slaba, teraz lezy glowa w dol.

wiktoriawiktoria22

 
Posty: 34
Od: Czw kwi 13, 2023 14:29

Post » Pt maja 12, 2023 17:38 Re: KOT PO OPIOIDZIE

U nas Synulox na czarnej liście. Po dwóch dawkach stan się pogorszył i doszła wysoka temperatura plus zapalenie przełyku niewiadomo skąd i dlaczego. Dwa razy dostała i został dopisany do leków których się dla niej nie podaje.

Chikita

 
Posty: 6437
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt maja 12, 2023 17:43 Re: KOT PO OPIOIDZIE

U nas przy zapaleniu trzustki synulox bardzo dobrze działał.
Była też dieta - gotowany drób oraz enzymy trzustkowe, w naszym przypadku amylactiv digest, który bardzo chwalę.
Dżygit dostawał też osłonowo na wątrobę hepatiale forte, a początkowo przy zaostrzeniu objawów ornipural
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4456
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Pt maja 12, 2023 17:50 Re: KOT PO OPIOIDZIE

Czesto w sprawach gastrycznych powodem bolu nie jest zasadnicza choroba, ale gazy i skurcze jelit. Ja w pierwszej kolejnosci daje espumisan i no-spa. Zazwyczaj to wystarcza.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt maja 12, 2023 17:51 Re: KOT PO OPIOIDZIE

Ja tez wole sinulox ale w inj
Do pyszczka może powodować problemy
Trzeba podawać z popiciem
Ile razy sama cierpiałam bo mi się leki zatrzymują później pali
I długo boli
Ale teraz nie dawno miałam problem dodatkowy ze staruszkiem
Obudził mnie charcząc nad głowa
Wet dał leki
Po jednym jak się okazało mógł być problem w nocy
A mi chodzi po głowie ze dawałam mu leki w kapsułce sypkie
On nie chce i czy po rozgryzienia ten pył się nie dostał gdzieś tam
Nie raz coś sobie z kapsułki wysyłałam i później zaciągałam
Tylko on ma sporo innych problemów

anka1515

 
Posty: 4103
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt maja 12, 2023 18:16 Re: KOT PO OPIOIDZIE

o kurcze my juz kiedys stosowalismy Synulox na uklad moczowy, i dzialal dobrze. choc nie wiem jak przy trzustce bo wtedy jeszcze byla zdrowa. na razie dostaje go w zastrzyku u weta poki jezdzimy na te kroplowki. pozniej dopiero bedziemy go kontynuowac juz do pyszczka. tez mi przeszlo przez mysl czy to nie antybiotyk tak wplynal przez to ze od wczoraj te wieksze pogorszenie. ale przed antybiotykiem juz bylo kiepsko chocby brak apetytu wiec sama nie wiem.

edit; teraz juz jej jedyna pozycja to bolowa innej nawet nie przybiera. ale powoli tez wraca do siebie bo juz biega za jedzeniem, apetyt dopisuje i teraz co myslicie, wydzielac jej te jedzenie dalej? (daje po lyzce/dwie czekam z 20min i daje znowu) boje sie pogorszyc sprawe ze sie naje i bedzie bol. ktos cos podpowie?
jutro sprobujemy z drobiem dziekuje za pomysl, choc ona jest wielka fanka royalowych saszetek…

wiktoriawiktoria22

 
Posty: 34
Od: Czw kwi 13, 2023 14:29

Post » Pt maja 12, 2023 18:38 Re: KOT PO OPIOIDZIE

anka1515 pisze:Ja tez wole sinulox ale w inj

Ano właśnie, przy zapaleniu trzustki wszystko co możliwe podawaliśmy w zastrzykach, żeby nic dodatkowo w przewodzie pokarmowym nie podrażniać
wiktoriawiktoria22 pisze:na razie dostaje go w zastrzyku u weta poki jezdzimy na te kroplowki.

J.w. Jeśli tylko będziesz miała możliwość, omijaj przewód pokarmowy i stosuj w iniekcji
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4456
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Pt maja 12, 2023 19:21 Re: KOT PO OPIOIDZIE

Jestesmy nalogowymi uzytkownikami vetergesic (odpowiednik bupaq) z racji tematu trzustkowego.
Dla kotow idzie w ilosci:
Intramuscular or intravenous injection (w zastrzyku)
10 – 20 microgram per kg (0.3 – 0.6 ml per 10 kg), repeated if necessary, once, after 1 - 2 hours.
Do domu dostajemy 0,25ml do podawania na policzek do pyszczka.

Czytajac, mam wrazenie, ze wet nie bardzo ma doswiadczenie w problemach trzustkowych i nie bardzo sie orientuje, jak dzialac.
Nie wiadomo, jaka dawka poszla, dlatego tak wazny jest papier z wizyty, co i w jakich ilosciach bylo podane, co bylo robione.
Opioid moze dawac rozne efekty, nam sie zdarzylo podanie zbyt duzej dawki przez 'niedoswiadczonego' weta, w efekcie kot chodzil po scianach, dopoki nie zeszla dawka z organizmu.
W przypadku bolo, dawka 0,25 ml jest bezproblemowa, daje kotu mozliwosc odpoczynku, zjedzenia, funkcjonowania bez bolu.
bez opioidu mamy zmarnowany, obolaly klebek futra.

Z perespektywy walki o sesnsownych wetow, gdzie bylo kiepsko z kotem, to jednak szukalabym lepszego miejsca i prowadzenia kota niz obecny wet.
Godzinny dojazd do calodobowki nie jest niczym szczegolnym, tak bywa w przypadku mniejszych miejscowosci, jest do przezycia, bo nie jezdzi sie na codzien.

FuterNiemyty

 
Posty: 3638
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pt maja 12, 2023 20:08 Re: KOT PO OPIOIDZIE

szczerze boje sie jej zafundowac kolejny opioid nawet jesli dawka bylaby mniejsza..bo tak jak pisze Katarzynka to wcale nie dawka moze byc problemem a osobnicza reakcja. fakt wada naszego weta jest to ze malo wyjasnia ale za to ma duza wiedze, juz nie raz nas o tym przekonal. nie jest to tez wet ktory ciagnie kase namawia na nie wiadomo jakie specyfiki. mowi zeby „nie przeleczac” ja tez chce jej zapewnic spokoj niz kolejne rewolucje z lekami. chcialabym zeby istnialo cos lekkiego co napewno jej nie zaszkodzi:(
ona bardzo lubi spac na kocach elektrycznych ustawiam tak zeby nie byly za gorace, czy to mozliwe ze te cieplo jej pomaga na ten bol?

wiktoriawiktoria22

 
Posty: 34
Od: Czw kwi 13, 2023 14:29

Post » Pt maja 12, 2023 21:40 Re: KOT PO OPIOIDZIE

@anka1515 bardzo mi przykro:( a poznalas przyczyne dlaczego tak sie stalo? zawsze myslalam ze gabapentyna jest bezpieczna

wiktoriawiktoria22

 
Posty: 34
Od: Czw kwi 13, 2023 14:29

Post » Sob maja 13, 2023 9:33 Re: KOT PO OPIOIDZIE

Szczerze, to czasem pelna wiara w weta niekoniecznie sluzy zwierzeciu.
Byc moze lekarz jest swietny, ale nie bardzo przygotowany na ogarniecie trzustki, zdenerwowany na sugestie opiekunow, unikajacy tlumaczen i rozmowy, odmawiajacy lekow p/bolowych przy obolalym kocie - nie wrozy to dobrze.
Zakladanie, ze na pewno byla reakcja alergiczna na opioid mimo braku wiedzy co do dawki podanej, bez opieki weta, za to z lekcewazeniem z jego strony, brzmi co najmniej nietypowo.

Przerabialam 'spokoj' kota z ostra trzustka, kiedy odbijalam sie od wetow, ktorzy nie chcieli 'przeleczac' badz mieli specyficzne pomysly i bardzo nie chcialabym wraca do tego etapu.

Kotka szuka ciepla, nieco rozluznia miesnie, pozwala na ograniczenie wydatku energetycznego organizmu, to pokazuje jak kiepsko jest.

FuterNiemyty

 
Posty: 3638
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 377 gości