Kot liże się do skóry

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 03, 2023 15:25 Kot liże się do skóry

Witam wszystkich kociarzy, otóż mam problem ze swoim kotem i może jest tu ktoś to miał podobnie.

Muffin lat 4 adoptowany w wieku 6 miesięcy, kot nie wychodzący.
Zauważyłam ze raz na jakiś czas, można powiedzieć raz na rok, Muffin wylizuje sierść w jednym miejscu aż do skory która jest potem zaczerwieniona. Widzę ze go to swedzi i coś przeszkadza ponieważ wzdryga się i wlokło liże to samo miejsce. Oczywiście byłam z tym u weterynarza 2 razy i 2 razy zostałam odesłana do domu z kropelkami na kark których używam tak czy siak co miesiąc jak pan Bóg nakazał mimo ze kotek jest nie wychodzący a podwórko widział tylko z okna. Nie mam pojęcia jak mu pomoc, czy mogę zlecić badania krwi? Muffin ma apetyt, pije wodę, chętnie się bawi i przychodzi na przytulanie a jednak jest coś nie tak. Nie było dużych zmian w naszym życiu żeby wpadł w stres i jedyne co mi przychodzi do głowy to nasze urlopy kiedy zostaje sam w domu i przychodzi do niego raz dziennie catsitter nakarmić i sie pobawić. Przejrzałam Google i żadne świezby alergie mi tu nie pasują a jednak coś musi być nie tak i nie wiem już co robić

Czy wasze kotki również miały moment kiedy obsesyjnie się lizały w jednym miejscu ? Co wtedy zrobiliście/łyscie?
Dziękuje i pozdrawiam

Agnieszkaa92

 
Posty: 1
Od: Śro maja 03, 2023 15:18

Post » Śro maja 03, 2023 17:54 Re: Kot liże się do skóry

Czy to znaczy, że odrobaczasz/zwalczasz pchły (kropelkami na kark) kota co miesiąc? Nie za często?
A co się dzieje dalej? Kotek wylizuje sobie to miejsce i w pewnym momencie sam przestaje? Czy stosujesz mu jakieś leki? Ogólne, miejscowe?
Czy wet zrobił chociaż podstawowe badania?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 03, 2023 19:00 Re: Kot liże się do skóry

Powodów wylizywania może być wiele i dlatego koniecznie trzeba zrobić kotu badania krwi i moczu.
Dopiero mając te wyniki wet będzie mógł ocenić co dalej.
Koty to wbrew pozorom bardzo wrażliwe stworzenia i wylizywaniem mogą reagować zarówno na stres jak i inne dolegliwości.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 03, 2023 19:08 Re: Kot liże się do skóry

W tym wątku
viewtopic.php?f=46&t=177525&start=2430
Kasia wspomina o stosowaniu olejku CBD u kotów wylizujących się
To olejek na bazie konopi leczniczych. Ma lekkie działanie przeciwbólowe, działa uspokajająco i pobudza apetyt. Podobno :)
Mówi się o tym, że stanowczo psy lepiej reagują na ten specyfik. Ja osobiście zbawiennego wpływu na koty nie zauważyłam. Jednak żaden z moich kotów nie miał nigdy problemów z nerwowym wylizywaniem się. Podobno w takich przypadkach działa dobrze i skutecznie.

Może u Twojego kota tez się sprawdzi?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob maja 06, 2023 18:46 Re: Kot liże się do skóry

Moje się wylizują ze stresu, nawet strupy potrafią mieć.

15kotów

 
Posty: 185
Od: Śro lip 20, 2016 16:21

Post » Czw sie 03, 2023 23:05 Re: Kot liże się do skóry

W praktyce nie można tak często używać kropelek, bo bardziej zaszkodzi niż pomoże, tu będą właśnie przydatne szersze badania.
Wakacje ze swoim kocim przyjacielem https://trigodi.com/

Marek534

 
Posty: 80
Od: Wto lip 11, 2023 11:27




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 306 gości