Kolejny bezdomy prosi o pomoc na kastrację i karmę.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob maja 06, 2023 20:56 Re: Kolejny bezdomy prosi o pomoc na kastrację i karmę.

Aniu, daj na pw nr konta, przeleję 50 zł, będzie w poniedziałek.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie maja 07, 2023 10:32 Re: Kolejny bezdomy prosi o pomoc na kastrację i karmę.

15kotów pisze:Ok. W tygodniu coś załatwię i będę się odzywać.

Byłoby super, dziękuję. :201461

aga66 pisze:Mi też go szkoda i to bardzo. Ja teraz łapałam bure chyba rodzeństwo, które od pewnego czasu do mnie przychodzi na jedzenie. I jak na złość złapał się kocurek. Boję się, że to drugie to jego siostra i może jest w ciąży. Już nie wyrabiam psychicznie z tym.

Ja też nie wyrabiam, ale sytuacja kiepska, bo niepełnosprawność mnie ogranicza i boję się o przyszłość a i jest mobilizacja, bo trzeba wstać z łóżka.

jolabuk5 pisze:Aniu, daj na pw nr konta, przeleję 50 zł, będzie w poniedziałek.

Bardzo dziękuję Jolu. :201461

I sprawa się skomplikowała, bo rano buras nawet nie przyszedł na jedzenie choć wyskoczył z budki gdy podeszłam. Rozłożone było mielone mięsko a kot był głodny. Niestety, myślę, że ma przykre wcześniejsze doświadczenie z klatką i może być ciężko. Podejrzewam, że ktoś go wcześniej tak złapał i podrzucił do mnie, więc teraz jest ostrożny.
Wypuściłam koty z kociarni i do klatki weszła kotka nieobsługiwana która nie daje się dotknąć, pomimo kilku lat u mnie. Przeniosłam ją do klatki i jutro jak się uda, to pojadę do weta na ogólny przegląd.
Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie maja 07, 2023 13:49 Re: Kolejny bezdomy prosi o pomoc na kastrację i karmę.

Zapraszam na bazarek
viewtopic.php?f=20&t=215857
Moje koty za TM: Gaja - 4 lata; 21.09.2009 Bobik - 8 lat; 16.08.2018 Myszka - 14,5 lat; 17.01.2020 Szymek - 19 lat; 07.05.2021 Kuba - 17 lat; 28.03.2022

Koty z Opola pod moją wirtualną opieką: Skarbinka - 16.02.2010 Maskotka - 22.10.2010 Fatimka - 01.11.2010 Irenka - 29.06.2012
Roki - 16.08.2012
Henio ze Szczecina - lipiec 2022
Bibi - 17.08.2022

Szymkowa

 
Posty: 4647
Od: Pon lis 21, 2005 17:06
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Post » Nie maja 07, 2023 16:30 Re: Kolejny bezdomy prosi o pomoc na kastrację i karmę.

Szymkowa pisze:Zapraszam na bazarek
viewtopic.php?f=20&t=215857

Bardzo dziękujemy za bazarek i zapraszamy. :1luvu: :201461
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Wto maja 09, 2023 19:33 Re: Kolejny bezdomy prosi o pomoc na kastrację i karmę.

Mam dla was vetomune, 15 aniprazoli, nexgard combo 3sztuki w środku, fiperxduo, synulox 250. W przyszłym tyg wróci moja wetka to coś jeszcze zdobędę i wtedy całość wyślę. (druga miała dziś humory). Mogę doradzić, żebyś znalazła klinikę podmiejską, która leczy również i przede wszystkim zwierzęta gospodarskie. Mają tam tanie leki do iniekcji podskórnej, np za amosycyklinę (jak w synuloxsie)płacę 10 zł za 5 cm (0.1 na kg kota co 2 dni), shotapen (penicylina plus 2 inne antybiotyki) tyle samo a podajesz co 3 dni,co jest świetne na dziczki. Jako immunostymulatora używamy ukraińskiego Maxidinu 0.4 - nie ma nic silniejszego a kosztuje 50 zł za ampułkę u nas, na wtórnym rynku. Trzymajcie się tam.

15kotów

 
Posty: 185
Od: Śro lip 20, 2016 16:21

Post » Czw maja 11, 2023 20:12 Re: Kolejny bezdomy prosi o pomoc na kastrację i karmę.

15kotów pisze:Mam dla was vetomune, 15 aniprazoli, nexgard combo 3sztuki w środku, fiperxduo, synulox 250. W przyszłym tyg wróci moja wetka to coś jeszcze zdobędę i wtedy całość wyślę. (druga miała dziś humory). Mogę doradzić, żebyś znalazła klinikę podmiejską, która leczy również i przede wszystkim zwierzęta gospodarskie. Mają tam tanie leki do iniekcji podskórnej, np za amosycyklinę (jak w synuloxsie)płacę 10 zł za 5 cm (0.1 na kg kota co 2 dni), shotapen (penicylina plus 2 inne antybiotyki) tyle samo a podajesz co 3 dni,co jest świetne na dziczki. Jako immunostymulatora używamy ukraińskiego Maxidinu 0.4 - nie ma nic silniejszego a kosztuje 50 zł za ampułkę u nas, na wtórnym rynku. Trzymajcie się tam.

Super, bardzo dziękujemy. :1luvu:
Mnie lekarz czasem wypisuje receptę na unidox, bo jest lepszy niż synulox, niestety ostatnio nie było go w aptekach, ale słyszałam że już się pojawił.

Mam wplaty na bezdomnego buraska
50 -jolabuk5 -dziękuję :1luvu:
50 - Meteorolog1 -dziękuję :1luvu:
czyli kotek ma na swoim koncie na weta 200zł.

Na razie jest bez zmian, czyli przychodzi na noc na jedzenie i do budki na spanie, rano daję jeść i ucieka. Nie mogę teraz poczynić żadnych kroków dopóki, ta złapana kotka Asia nie będzie mogła zwolnić miejsca, a zanosi się na co najmniej miesięczny pobyt, bo musi mieć zrobione ząbki które są w złym stanie, a mój wet ma termin dopiero na 6 czerwca, gdzie do tego czasu trzeba znowu uzbierać około 500zł. :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt maja 19, 2023 11:51 Re: Kolejny bezdomy prosi o pomoc na kastrację i karmę.

Mam dla was doxybactin to jest doksycyklina jak w unidoksie. Dosycyklina jest lepsza niż amosycyklina, ale najlepiej znać duże spectrum antybiotyków i używać docelowo na konkretne schorzenia. Podaj mi adres na priv to ogarnę wysyłkę z poczty.
Trzeba niestety czytać i podawać leki, bo inaczej się zrujnujesz na wetów a i tak mogą nie pomóc. Do tego stosowanie przez dłuższy czas jednego antybiotyku w środowisku może sprawić że przestanie działać. Nigdy nie podaję amosycykliny małym kociętom i w przypadku zagrożenia życia, bo jest za słaba.

15kotów

 
Posty: 185
Od: Śro lip 20, 2016 16:21

Post » Pt maja 19, 2023 18:59 Re: Kolejny bezdomy prosi o pomoc na kastrację i karmę.

15kotów pisze:Mam dla was doxybactin to jest doksycyklina jak w unidoksie. Dosycyklina jest lepsza niż amosycyklina, ale najlepiej znać duże spectrum antybiotyków i używać docelowo na konkretne schorzenia. Podaj mi adres na priv to ogarnę wysyłkę z poczty.
Trzeba niestety czytać i podawać leki, bo inaczej się zrujnujesz na wetów a i tak mogą nie pomóc. Do tego stosowanie przez dłuższy czas jednego antybiotyku w środowisku może sprawić że przestanie działać. Nigdy nie podaję amosycykliny małym kociętom i w przypadku zagrożenia życia, bo jest za słaba.

Super, dziękujemy. :1luvu:
Doksycyklina jest gorsza do podziału ale nie takie się dzieliło :strach:
Przez 16 lat tymczasowania trzeba było sobie radzić samemu, i jak to kiedyś wetka mi powiedziała, że daję sobie radę bez pomocy weta z leczeniem przeziębienia (wetka była super, bo na swój ślub poprosiła o karmę dla kotów dla mnie i psów ze schroniska) viewtopic.php?f=1&t=189302&p=12172972&hilit=zamiast+kwiat%C3%B3w#p12172972.
Jak mam w domu leki, to daję sama gdy jakaś wirusówka je dopada, ale oczywiście zależy od stanu kota i jak jeden antybiotyk nie pomaga to zmiana na mocniejszy (zawsze) pod kontrolą weta.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob maja 27, 2023 20:34 Re: Kolejny bezdomy prosi o pomoc na kastrację i karmę.

Bardzo dziękuję 15kotów za przesyłkę z lekami dla kotków. :1luvu: :201461 :1luvu:

Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 192 gości