Długowłosy pers , proszę o pomoc

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 14, 2023 13:07 Długowłosy pers , proszę o pomoc

Witam, kiedyś miałam tutaj swoje konto ale jakoś nie mogłam odzyskać hasła. Do rzeczy. Mam w spadku po poprzedniej pracy 13 kotów, którymi zajmuję się jak tylko mogę najlepiej. Mają sielskie życie. Dodatkowo dokarmiam 7 innych, bo mieszkam na wsi, a wiadomo jak jest na wsiach :/ Każdy kot, czy kotka bezdomna, która do mnie przychodzi zostaje wysterylizowana, odpchlona, odrobaczona itd. Czasami nie wyrabiam ale to już mój problem. Chodzi o kolejnego kota. Pers, starszy, na moje oko może mieć z 8 - 10 lat. Przychodzi do mnie od roku na jedzenie. Myślałam, że ma dom i...ma. Niestety to dom, w którym kilkakrotnie była interwencja organizacji, bo gość rozmnaża na potęgę koty , nie leczy ich w ogóle i kompletnie o nie nie dba. Twierdzi, że mają łapać myszy i tyle, a nikt nie zmusi go do sterylizacji, bo mamy takie, a nie inne prawo w naszym kraju. Tak więc ten kot jest z tego domu i przechodzi codziennie kawał drogi, żeby do mnie trafić i coś zjeść. Gdy go zobaczyłam ostatnio (wcześniej nie dawał do siebie podejść, więc tego nie zauważyłam ale już się zdążył oswoić), oczy miał zaropiałe, z nosa się lało, a sierść wokół szyi wygryziona. Dał mi się złapać, więc wzięłam go do domu do łazienki (jedyne miejsce gdzie moje stado kotów go nie zeżre..) Okazało się , że na sierści ma tonę wszołów :(. Wykastrowałam go, odrobaczyłam odpchliłam najpierw kroplami na kark, po kilku dniach Fiprex w każdy włos..., po dwóch tygodniach powtórzyłam Fiprex. Do dziś się boję, że gdzieś te wszoły mogły przejść na moje koty ale chyba udało mi się temu zapobiec. W czym problem? Kot jest uroczy, długowłosy i znany w okolicy, bo bardzo charakterystyczny. Wypuściłam go, wrócił znowu na jedzenie ale było zimno, więc wzięłam go do łazienki. Grzeczny, wdzięcznie położył się na pudełku, wcale nie palił się do wyjścia. Dziś wyszedł i znowu wrócił, wszedł do domu ale to była katastrofa, bo jednak ilość kotów jest...sami rozumiecie, za duża. Na szczęście nic nikomu się nie stało ale nie mogę go zatrzymać, a patrzeć jak marznie albo idzie znowu w siedlisko tych wszołów do "swojego domu", to serce pęka. Poza tym już trzy koty ze wsi porzuciły swój dom i zamieszkały już u nas. Sąsiedzi są różni. O jednego kota już była awantura, bo po roku jak kota wyleczyłam, doprowadziłam do życia to nagle się obudzili, że to ich kot , który nie miał oczywiście wstępu do domu. Na ich widok podniósł ogon do góry i zwiał do domu :))) Ten najbardziej nie chce wychodzić nawet poza taras, tylko ciśnie się do łóżka ;) No ale wrócę do persa. Ten pers jest zbyt charakterystyczny i boję się, że będzie z tego za chwilę syf :( Nie mówiąc o tym, że kot mógłby mieć naprawdę piękny domek. Kwestia, potrzymania go przez dwa miechy w domu i no cóż... widze, że ma dość tułaczki, więc będzie wdzięczny za nowe życie na pewno. Z pewnością też nie tęskni za nikim. Wszołów już nie ma. Załatwia się tylko do kuwetki, którą ma w łazience. Nic nie obsikuje na szczęście. Nie ciśnie się do bójki specjalnie , raczej olewa inne koty, więc może się dogadać o ile inne nie będą go atakować. Oczywiście trzeba mu dać czas, bo głaski to zna od niedawna i raz kłapnął mnie jednym kiełkiem i pazurkiem ale naprawdę niegroźnie. Głównie się łasi. Czy pomożecie mi znaleźć dla niego dom? Nie mogę go w ogłoszeniach w okolicy Oświecimia nigdzie oficjalnie wrzucać , bo ktoś może go rozpoznać. Nie wiem też jak tu wrzucić zdjęcie kotka. Mogę wysłać na maila jeśli ktoś byłby zainteresowany - taki rudo biały, długowłosy misiek. Aha- zrobiłam mu przy kastracji ząbki (jednego kła nie ma) i usg, narządy i pęcherz ma zdrowe. Testów nie robiłam, bo już nie mam na to kasy, za dużo tych kotów... :(
Pozdrawiam serdecznie wszystkich miłośników kociaków i nie tylko kociaków. Kasia

kamia9

 
Posty: 5
Od: Wto mar 14, 2023 12:39

Post » Wto mar 14, 2023 18:53 Re: Długowłosy pers , proszę o pomoc

Nie bardzo wiem, co Ci poradzić, wszyscy tu zakoceni. Ale pers zawsze ma większe szanse znaleźć dom.
Zdjęcia najlepiej wrzucic na jakiś portal typu fotosik.pl lub zapodaj.pl i tu wkleić link. Jeśli wybierzesz link opisany jako "na forum", to pojawi się od razu zdjęcie, nie trzeba klikać w link, żeby zobaczyć.
Daj zdjęcia, ludzie są wzrokowcami, może ktoś się zakocha.
Ja bym poszukała jakiejś grupy w internecie (np. na fb), która zajmuje się persami i persopodobnymi (bo ten kotek przecież bez rodowodu, więc oficjalnie "persopodobny"). A tu może załóż mu wątek wbdziale Kociarnia, wrzuć do działu Adopcje. I pisz o nim, wtedy może go wypatrzy ewentualny domek.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 14, 2023 19:58 Re: Długowłosy pers , proszę o pomoc

Dziękuję bardzo za podpowiedź. Masz słuszność w 100 %. Nie pomyślałam o grupach miłośników persów itp. Spróbuję w ten sposób, bo tutaj faktycznie każdy ma pewnie podobnie jak ja. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie. Dzięki!

kamia9

 
Posty: 5
Od: Wto mar 14, 2023 12:39

Post » Wto mar 14, 2023 20:25 Re: Długowłosy pers , proszę o pomoc

Poszukaj na forum Avian, Ona zajmuje się, zajmowała w przesżłości właśnie adopcjami persów, może pomoże znaleźć jakieś namiary, będzie coś więcej wiedziała o organizacjach, grupie ludzi zajmujących się tą własnie rasą?

profile.php?u=9663
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto mar 14, 2023 20:33 Re: Długowłosy pers , proszę o pomoc

Avian rzadko bywa na forum (ostatni raz 27 lutego), ale możesz wysłać jej maila za pośrednictwem forum. Ewentualnie i pw i maila, bo nie wiadomo, co szybciej odbierze.
Tylko pamiętaj, że skoro założyłaś nowe konto, to musisz napisać chyba 5 postów, zanim będziesz mogła wysłać te wiadomości.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 14, 2023 20:48 Re: Długowłosy pers , proszę o pomoc

Miałam podobny przypadek kiedyś,z dachowcem,ale charakterystycznym. Zabrałam,dałam ogłoszenia podobnego w kolorze kota. Zainteresowanym wysłałam na maila właściwe zdjęcia i tak (w skrócie) kot poszedł do adopcji,znalazł super dom. Inaczej na tułaczce ,na ulicy prędzej czy później skończyłby marnie. Daj ogłoszenie do innego miasta,jeśli możesz kota dowieźć a wcześniej wolontariusz/ktoś z forum może obejrzeć warunki,do jakich miałby kot trafić.Nie wrzucaj do sieci zdjęć TEGO kota.
Powodzenia!

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto mar 14, 2023 23:41 Re: Długowłosy pers , proszę o pomoc

Dziękuje Wam bardzo za wszelkie podpowiedzi. Jutro ograne coś z tym tematem . Cierpię na straszny brak czasu niemal na wszystko, bo mam mnóstwo pracy, a same koty moje i nie-moje zajmują mi lwia cześć dnia :/ Postaram się znaleźć mu ten domek. Z dowozem wiadomo, ze to bez znaczenia, zdarzało mi się jechać 500 km z psem do adopcji, koty z Chorwacji taszczyć to i tu nie będzie problem. Byle by dom był dobry. Pozdrawiam Was ciepło. Dobrej nocy

kamia9

 
Posty: 5
Od: Wto mar 14, 2023 12:39

Post » Śro mar 15, 2023 23:55 Re: Długowłosy pers , proszę o pomoc

kamia9
W kwestii braku czasu mogę Ci pomóc. Ja z kolei tym dysponuję, a adopcjami zajmuję się od kilku lat, więc coś tam w tej kwestii łapię. Mogłabym ogłosić kota przez olx na Kraków- to chyba wystarczająco blisko. Zrobiła bym tak jak podpowiada tabo10 , znalazła w sieci zdjęcie podobnego kota i jego ogłosiła a zainteresowanym wytłumaczyła sytuację pobieżnie. Jeśli zgłosił by się ktoś z dobrą ofertą domu i do tego chciał by się wybrać do Ciebie po kota to numer przekazała bym Tobie, Ty byś dodatkowo zweryfikowała sobie ten dom i zadecydowała czy jest kota wart- jak nie, inny chętny. Potrzebowała bym tylko zdjęć do "porównania" z zastępstwem.

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 493
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Czw mar 16, 2023 7:31 Re: Długowłosy pers , proszę o pomoc

Na PW te zdjęcia, dziewczyny przesyłajcie sobie.
Chętnym tłumaczyć można,że aktualne zdjęcia wyślesz mmsem/mailem. W ogłoszeniu są grzecznościowe;),bo jest kłopot z dobrym aparatem/kot nie pozuje/zdjęcia przekłamują itd.
Wszystkie chwyty dozwolone, dla dobra kota :ok: Ja swoim chętnym nie opowiadalam zbyt wiele, zresztą nie pytali. Nie chodzi o brnięcie w kłamstwo, tylko realną,rzeczową pomoc kotu.

I przyszły DS trzeba dobrze przetrzepać, niestety po koty rasowe/w typie rasy/długowłose zgłasza się najwięcej roszczeniowych świrów :?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw mar 16, 2023 14:52 Re: Długowłosy pers , proszę o pomoc

No właśnie mam koleżankę która go udostępniła gdzieś i od rana telefony ale niestety na 6 telefonów 5 to …szkoda słów. Jeśli możesz na ten Kraków podesłać jakieś ogłoszenia to będę Ci wdzięczna . Mam bardzo bardzo kiepski czas, moje sprawy losowe w obecnej chwili mnie dobijają a pracy mam tyle, ze..i ogólnie .. nie jest dobrze. Jeśli możesz Ita pomoc mi w tej kwestii to będę Ci wdzięczna . Dziękuje Wam za odzew , za wszystko , jesteście kochane.

kamia9

 
Posty: 5
Od: Wto mar 14, 2023 12:39

Post » Czw mar 16, 2023 19:05 Re: Długowłosy pers , proszę o pomoc

Nie zrażaj się bandą dzwoniących idiotów. To norma niestety. Pytaj, stawiaj warunki i ...rozłączaj się jak cokolwiek Ci nie pasuje. To Ty masz prawo wyboru ,bez spełnienia postawionych przez Ciebie wymogów nie oddawaj kota (odpowiednie karmienie,nie supermarketowe,dobre karmy,opieka wet,osiatkowanie balkonu/zabezpieczenie okien by nie wypadł).

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw mar 16, 2023 20:01 Re: Długowłosy pers , proszę o pomoc

Tak tez robię , oby ostał sie choć jeden dom ;)

kamia9

 
Posty: 5
Od: Wto mar 14, 2023 12:39

Post » Czw mar 16, 2023 22:47 Re: Długowłosy pers , proszę o pomoc

kamia9
wyślij mi proszę zdjęcia tego kota , najlepiej na email: aronia26@wp.pl

ita79

Avatar użytkownika
 
Posty: 493
Od: Sob lut 05, 2022 2:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post » Pt mar 17, 2023 7:44 Re: Długowłosy pers , proszę o pomoc

kamia9 pisze:Tak tez robię , oby ostał sie choć jeden dom ;)

Ostanie się :ok: Ale szukanie pewnie potrwa.

ita79, powrzucaj też na gratka,lento, oglaszamy24https://oglaszamy24h.pl/, tablica.com i co tam jeszcze jest...

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Tundra, włóczka, Wojtek i 166 gości