Prośba o pomoc w interpretacji wyników.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 12, 2023 12:14 Prośba o pomoc w interpretacji wyników.

Dzień dobry, jak co roku zrobiłam kotkowi rozszerzone badanie krwi, żeby sprawdzić jego stan zdrowia (kot ma ok 5 lat i nie zdradza objawów choroby, wyglada zdrowo). Niestety pierwszy raz wyniki wróciły niezadowalające, ale lekarz nie postawił diagnozy ani niw zalecił dalszych badań, a ja bardzo się martwię i nie wiem co robić.
Kotek ma podwyzszone nieznacznie : hemoglobina, hematokryt, MCV i MCH.
Obniżone segmentowanie w rozmazie. limfocyty 62 (norma 20-55)
W biochemii AST znacznie podniesione (69 norma do 44), glukoza obniżona -75,mocznik 83(norma 70), bialko calkowite 96(norma 80), albuminy nieznacznie podwyzszone.
Cholesterol nieznacznie podwyzszony.
Ostatnie parametry niewlasciwe z dosc duzymi przekroczeniami to trojglicerydy(ale kot byl 7h od ostatniego posilku wiec wiem ze to niemiarodajne) i globuliny (56). Stosunek albumin do globulin jest OK.
Będę wdzięczna za sugestie dalszych działań. Kot jest głównie na barfie, podjada czasem sucha karme, gdy nie ma mnie dluzej niz 7h w domu. Z góry dziekuje.

Maluszek3

Avatar użytkownika
 
Posty: 29
Od: Czw sty 06, 2022 18:28

Post » Nie mar 12, 2023 12:22 Re: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.

pokaż te wyniki

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15035
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie mar 12, 2023 12:25 Re: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.

Jeśli kocurek nie ma żadnych objawów chorobowych - popilnowałabym przez dwa tygodnie żeby przyjmował więcej płynów i powtórzyłabym badania.
W sytuacji gdyby nadal te nieprawidłowości się utrzymywały (lub wcześniej pojawiły objawy jakieś) - zrobiłabym usg brzuszka oraz badania moczu (to badanie warto zrobić w sumie od razu). W ogóle bym sie umówiła na usg tuż po tym gdy zrobisz badania krwi kontrolne i dostaniesz wyniki czyli za 2 tygodnie i dwa dni powiedzmy :) - najwyżej odwołasz jeśli wyniki wyjdą już ok. Chyba że masz możliwość zrobić usg na bieżąco.

Ten BARF jest prawidłowo suplementowany?
Co było jeszcze badane i co dokładnie wyszło?
Możesz wkleić wyniki?

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Gosiagosia i 188 gości