Summer kaszle, pomysłów tysiąc czyli zgadywanka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 01, 2023 17:37 Re: Summer kaszle, pomysłów tysiąc czyli zgadywanka

qroliq pisze:ok bo piszecie o tym troche tak jakbyscie sami na włąsna reke załatwiali te preparaty dlatego sie zdziwiłam..
(...)
i czy ktos cos z tym nerwem błednym , badz psychosomatyką w temacie umie powiedziec?

Jeśli to profilaktyka wet ,albo recepcja pyta jaki chcesz preparat i kupujesz. Są różne,ceny też różne mają. Dopiero jeśli jest problem zdrowotny,należy odpowiednio dobrać preparat z uwzględnieniem np.chorób wątroby itd.
Żeby nie truć kota niepotrzebnie,zbadaj mu kał na pasożyty.

Przy dotykaniu do tchawicy objaw kaszlu powinien być u kota przeziębionego/chorego. Raczej nie u zdrowego. Albo przy podrażnieniu w tamtej okolicy.

Wg mnie nie wykluczyłaś/nie zbadałaś podstaw o których tu zostało napisane,a brniesz niepotrzebnie w nerw błędny i psychosomatykę (raczej nie do zastosowania u kotów).

Zamiast tracić czas ,wykonaj podstawy bo choroba może się rozwinąć i kotu nie pomożesz.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro mar 01, 2023 18:13 Re: Summer kaszle, pomysłów tysiąc czyli zgadywanka

Tam co ci wysłałam masz opisana metodę jaka zrobili badanie kału
Tak jak tabo 10 pisze nie wszystkie leki działają na każdego pasożyta
Standardowo się odrobacza a jeśli coś dalej jest nie tak to szuka
Mipro tez nie działa na wszystkie płucne
Tak jak napisałam leczenie kotki nie przynosiło efektu żadnego
Była odrobaczana , nawet preparatem dwuskładnikowy z tym składnikiem przez 5 dni
Dopiero po leczeniu 14 dni plus dodatkowe leki zadziałało
Ale badań miała dużo ; krew usg echo mocz

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw mar 02, 2023 17:42 Re: Summer kaszle, pomysłów tysiąc czyli zgadywanka

wg mnie nie wykluczyłaś/nie zbadałaś podstaw o których tu zostało napisane,a brniesz niepotrzebnie w nerw błędny i psychosomatykę (raczej nie do zastosowania u kotów).

Zamiast tracić czas ,wykonaj podstawy bo choroba może się rozwinąć i kotu nie pomożesz.




wiemy ze badanie kału niewiele pokazuje badanie kota wzdłuz i wszerze róniez, i wiel osob tutaj sedzacych to potwierdzi..diagnostyka moimz daniem kuleje własnie dlatego ze omija sie tematu poboczne i holistyczne spojrzenie na zwierze, u ludzi jest podobnie, taka mamy medycyne..
niewiem czy jest cos nietaktownego w moich pytaniach, ale wlasnie one moga dawac czesto rozwiazanie nierozwiazywalnych prblemow ze zwierzakami, ja jestemod ludzi ale wiem ze medycyna nie raz poległa,a takie spojrzenie pozwalało wyjsc z ciezkich chorów, stad moja wnikliwosc w tematyke poza standardowa...
bada sie kały siuskii inne parametry kota, czesto nie łaczac ich w obraz całosci i tutaj włąsnie robi sie prblem..ale to moje przemyslenia i nikt nie musi ich traktowac powaznie..

zobacz co jeszcze czynię ;)

https://grin.com.pl/stowarzyszenie/

qroliq

Avatar użytkownika
 
Posty: 46
Od: Wto gru 07, 2021 13:41

Post » Czw mar 02, 2023 17:53 Re: Summer kaszle, pomysłów tysiąc czyli zgadywanka

Ja traktuje to bardzo poważnie
A ze pomagałam wielu kotom bezdomnym ,po wypadkowym to mam swoje obserwacje
Czasami pomoze spojrzenie z innej strony
Dlatego pisze ,żeby nie ładować się od razu w poważne choroby tylko sprawdzić maj mniej oczekiwane

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw mar 02, 2023 17:57 Re: Summer kaszle, pomysłów tysiąc czyli zgadywanka

Ta capilaria znaleziona była w moczu a nie w kale
Przez przypadek
Kicia była w klatce i robiła siku wiec szybko w pojemnik
Kocica waliła łapami ze nie bardzo mogłam co zrobić
To nie było czysto łapane
Musiało spaść z tyłka czy sierści

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw mar 02, 2023 20:19 Re: Summer kaszle, pomysłów tysiąc czyli zgadywanka

jasne i wiem , ze Wasze dosiawdczenie czesto jest ogromne..mnie niepokoi ze odrobaczanie czesto jest troche jako wlasnie profilaktyka, ze nie bierze sie pod uwage działania zioł w tym temacie, tylko jedziemy z chemią, ze nie bierze sie pod uwage tego ze koty potrafia radzic sobie samodzielnie z robalami, owszem wiem to - z własnych obserwacji 14 lat posiadania kotów, nieodrobaczane całe zycie..., wiem ze mamy w ciałach enzymy i inne substancje pomagajace nam usuwac patogeny, a z wieloma zyjemy zapanbrat....ale ucza nas ze trzeba profilaktycznie odrobaczyc, bo tak..a juz kot wychodzacy napewno- mimo ze własnie taki wychodzacy ma dostep do zioł i sam szuka pomocy w naturze...czasem wydaje mi sie ze lecimy poprostu po najprostrzej lini oporu albo badamy wszytko jak leci., zeby powykluczac..kiedys medycyna wygladała ciut inaczej...dedukcja, dobre badanie palpacyjne o oglądowe kota i wnioskowanie i ewentualnie ( w ostatecznosci) jakies badanie...teraz jest na odwrót- dajmy leki po kolei i co zostanie to ew wywnioskujemy...boli mnie to....
dziekuje wam za podpowiedzi chciałam też poprostu dowiedziec sie czy ktoś tu wychodzi ciut poza to co wiemy o standardach leczenia..ale takie moje zboczenie pewnie..

ps. kotka od wczraj ogromna poprwa..robiłam jej terapie energetyczna i mimo ze swoim kotom ciezko mi w ten sposob zwykle pomoc to jednak moze cos zaskoczyło, albo cholera wie co...najwazniejsze ze jest poprawa...takze tak, jesli chodzi o przewidywalnosc ciała ssaczego:)

zobacz co jeszcze czynię ;)

https://grin.com.pl/stowarzyszenie/

qroliq

Avatar użytkownika
 
Posty: 46
Od: Wto gru 07, 2021 13:41

Post » Czw mar 02, 2023 21:30 Re: Summer kaszle, pomysłów tysiąc czyli zgadywanka

qroliq pisze:(...) nie bierze sie pod uwage tego ze koty potrafia radzic sobie samodzielnie z robalami, owszem wiem to - z własnych obserwacji 14 lat posiadania kotów, nieodrobaczane całe zycie...

Powiem tylko tyle: ręce opadają. I jeszcze: bardzo współczuję tym kotom.

I mam tylko nadzieję, bardzo przepraszam ,ale z bólem napiszę to ,mam nadzieję, że kota trzepnie raz a porządnie samochód na starość,a nie będzie musiał powoli odchodzić niezdiagnozowany,bez leków i pomocy weterynaryjnej,poddany w XXI w. przy takim rozwoju medycyny ,jedynie Twojej terapii energetycznej :strach:
Bo nie można mylić znaczenia słów ZAMIAST i OPRÓCZ.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt mar 03, 2023 13:00 Re: Summer kaszle, pomysłów tysiąc czyli zgadywanka

mam nadzieję, że kota trzepnie raz a porządnie samochód na starość.




no mimo wszytko ale jestem w szoku..przerazasz mnie kobieto- jesli ktokolwiek zaufa twoim wypowiedziom po takim tekscie to naprawde przykre...miom tego na co sobie bezczelnie(wg mnie) pozwoliłas nie zycze ci aby fala, ktora wysłałasdo nas wrociła do Ciebie..słowa maja moc, ale pewnie to też czarna magia dla ciebie..
przykre...

zobacz co jeszcze czynię ;)

https://grin.com.pl/stowarzyszenie/

qroliq

Avatar użytkownika
 
Posty: 46
Od: Wto gru 07, 2021 13:41

Post » Pt mar 03, 2023 13:48 Re: Summer kaszle, pomysłów tysiąc czyli zgadywanka

tabo10 pisze:mam nadzieję, że kota trzepnie raz a porządnie samochód na starość,a nie będzie musiał powoli odchodzić niezdiagnozowany,bez leków i pomocy weterynaryjnej,poddany w XXI w. przy takim rozwoju medycyny ,jedynie Twojej terapii energetycznej :strach:


Po przemyśleniu żądam od Ciebie publicznych przeprosin w przeciągu doby. Przez przeprosiny rozumiem niekpiące wyrażenie żalu za swoje zachowanie, czyli drwiące wyrażanie się o moich terapiach i odwołanie tego bardzo obrazowego życzenia śmierci dla mojej kotki. W przeciwnym razie piszę do CBZC wniosek o interwencję, powołując się na art. 212 KK § 2. Nawet jak będziesz mieć 10 000 postów, to nie upoważnia Cię do obrażania mnie, deprecjonowania moich działań i życzeniu śmierci członkom mojej rodziny, nawet jak nie są ludźmi.

zobacz co jeszcze czynię ;)

https://grin.com.pl/stowarzyszenie/

qroliq

Avatar użytkownika
 
Posty: 46
Od: Wto gru 07, 2021 13:41

Post » Pt mar 03, 2023 16:03 Re: Summer kaszle, pomysłów tysiąc czyli zgadywanka

qroliq pisze:
tabo10 pisze:mam nadzieję, że kota trzepnie raz a porządnie samochód na starość,a nie będzie musiał powoli odchodzić niezdiagnozowany,bez leków i pomocy weterynaryjnej,poddany w XXI w. przy takim rozwoju medycyny ,jedynie Twojej terapii energetycznej :strach:


Po przemyśleniu żądam od Ciebie publicznych przeprosin w przeciągu doby. Przez przeprosiny rozumiem niekpiące wyrażenie żalu za swoje zachowanie, czyli drwiące wyrażanie się o moich terapiach i odwołanie tego bardzo obrazowego życzenia śmierci dla mojej kotki. W przeciwnym razie piszę do CBZC wniosek o interwencję, powołując się na art. 212 KK § 2. Nawet jak będziesz mieć 10 000 postów, to nie upoważnia Cię do obrażania mnie, deprecjonowania moich działań i życzeniu śmierci członkom mojej rodziny, nawet jak nie są ludźmi.


Wstawisz otrzymaną odpowiedź?
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pt mar 03, 2023 16:54 Re: Summer kaszle, pomysłów tysiąc czyli zgadywanka

andorka pisze:
Wstawisz otrzymaną odpowiedź?


odpowiedz/przeprosiny i wycofanie słow rzuconych przez tabo10 maja znależć sie tu na tym forum publicznie.
Ostatnio edytowano Pt mar 03, 2023 18:03 przez qroliq, łącznie edytowano 1 raz

zobacz co jeszcze czynię ;)

https://grin.com.pl/stowarzyszenie/

qroliq

Avatar użytkownika
 
Posty: 46
Od: Wto gru 07, 2021 13:41

Post » Pt mar 03, 2023 16:56 Re: Summer kaszle, pomysłów tysiąc czyli zgadywanka

andorka pisze:
qroliq pisze:
tabo10 pisze:mam nadzieję, że kota trzepnie raz a porządnie samochód na starość,a nie będzie musiał powoli odchodzić niezdiagnozowany,bez leków i pomocy weterynaryjnej,poddany w XXI w. przy takim rozwoju medycyny ,jedynie Twojej terapii energetycznej :strach:


Po przemyśleniu żądam od Ciebie publicznych przeprosin w przeciągu doby. Przez przeprosiny rozumiem niekpiące wyrażenie żalu za swoje zachowanie, czyli drwiące wyrażanie się o moich terapiach i odwołanie tego bardzo obrazowego życzenia śmierci dla mojej kotki. W przeciwnym razie piszę do CBZC wniosek o interwencję, powołując się na art. 212 KK § 2. Nawet jak będziesz mieć 10 000 postów, to nie upoważnia Cię do obrażania mnie, deprecjonowania moich działań i życzeniu śmierci członkom mojej rodziny, nawet jak nie są ludźmi.


Wstawisz otrzymaną odpowiedź?


też chętnie poczytam - bo domyślam się, że to o odpowiedź z CBZC chodzi :mrgreen: . Zwlaszcza, że nieudzielenie leczenia zwierzęciu traktowane jest jako znęcanie się.
Jeśli chciałaś "leczyć" kota energią - trzeba było "iść" na stosowne forum. Na TYM forum ludzie tacy jak tabo 10, karmią, łapią, leczą za własne pieniądze bezdomniaki czy koty, których się ktoś pozbył

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15025
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt mar 03, 2023 18:55 Re: Summer kaszle, pomysłów tysiąc czyli zgadywanka

izka53 pisze: nieudzielenie leczenia zwierzęciu traktowane jest jako znęcanie się.
Jeśli chciałaś "leczyć" kota energią - trzeba było "iść" na stosowne forum.

nie wiem doakładnie jak wygląda dla Ciebie stosowne forum dla leczenia kotów energią, ale podczas domniemanego przez Was znęcania się nad swoimi kotami za stosowne uznałam forum miau.pl

ku jasności- udzielam leczenia mojemu kotu, a Wy rozumiem macie wiedzę, co kiedy i jak mu zapewniam...szacun dla was.nawet ja tego nie potrafie zobaczyc na odległość...

izka53 pisze:Na TYM forum ludzie tacy jak tabo 10, karmią, łapią, leczą za własne pieniądze bezdomniaki czy koty, których się ktoś pozbył

ja rozumiem, że 'spotykacie się' tu w swoich postach, razem pomagacie różnym znajdom, ale glowną motywacją dla powstania niemal każdego forum jest mozliwość dyskusji, to ze ktoś robi coś cobrego, nie daje mu immunitetu na jechanie po ludziach, bo przecież robi to w dobrej sprawie, przeciez tępi jakieś infantylne bio-energo-ezo-gówna, bo przecież im mniej takich jak ja, tym mniej znęcania się nad kotami. Cóż za szlachetna koncepcja bycia ignorantem
wspomnienie o szerszej perspektywie wyzwala w was frustracje i jad , ktory pozwalacie sobie wylać..niesmaczne..

Płakałam dziś przez te życzenie śmierci i wg was (was, czyli frakcja dokarmiamy bezdomne i mamy nie mniej niż 5000 postów) jest to ok, wspierasz swoja forumową kolezanke ,ktora zyczy smierci mojej kotce..czy napewno na to zasłużyłam??? Można życzyć komuś (ew. czemuś) śmierci, bo nie idzie głównym nurtem- tak profilaktycznie dojechać. Może to nie frakcja tylko gang?

zobacz co jeszcze czynię ;)

https://grin.com.pl/stowarzyszenie/

qroliq

Avatar użytkownika
 
Posty: 46
Od: Wto gru 07, 2021 13:41

Post » Sob mar 04, 2023 2:46 Re: Summer kaszle, pomysłów tysiąc czyli zgadywanka

Nie popieram takiego zachowania dziewczyny
Tu był sporo lat temu wątek o odrobaczaniu innym
Jak znajdę to podlinkuje
Co do badania przełyku
Robiłam młodemu kotu 5-6 mies
Wykarmiłam go smoczkiem takie coś 12,5 dkg ok 4 tyg
Były cały czas problemy z jedzeniem
Ma przełyk olbrzymi
Wet robił rtg i drugie rtg po podaniu kontrastu
Na żywca
Tylko musiałam trzymac
On jest bardzo strachulec
Każdy szum maszyny ,trudno było go utrzymać
Ale zrobiliśmy

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob mar 04, 2023 13:05 Re: Summer kaszle, pomysłów tysiąc czyli zgadywanka

anka1515 pisze:Nie popieram takiego zachowania dziewczyny


Dziękuję..
anka1515 pisze:Co do badania przełyku
Robiłam młodemu kotu 5-6 mies
Wykarmiłam go smoczkiem takie coś 12,5 dkg ok 4 tyg


Ja kiedyś wychowałam kunę leśną od oseska,ktoś wyciągnął z gniazda i zostawił, nie było łatwo bo miala ok 4 dni jak ja znalazlam wg weta tak ocenil, ale udalo sie oddalam ją do lasu po podrosnieciu do 3 mscy i "przeszkoleniu" jej do dzikosci u lesniczego..cudowna to była historia..kochałam jak własne dziecko i ryczalam puszczając w las..mam nadzieję że dała radę.

zobacz co jeszcze czynię ;)

https://grin.com.pl/stowarzyszenie/

qroliq

Avatar użytkownika
 
Posty: 46
Od: Wto gru 07, 2021 13:41

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, jukatlu i 200 gości