Kot sika na kołdrę

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 27, 2023 11:14 Kot sika na kołdrę

Hej! Moja kotka ma 13tygodni. Jest u mnie od stycznia, jest to mój pierwszy kotek, znajda przywieziona przez chłopaka u ludzi, u których nie wiem nawet jakie były warunki w każdym razie, wiem że prawdopodobnie została zbyt szybko zabrana od mamy i może być potrzebna pomoc behawiorysty ale najpierw chcę poradzić się osób które być może jakoś sobie poradziły z podobnym/takim samym problemem.
Mianowicie, od czasu jej przyjazdu śpię pod kocem, nie toleruje kołdry za każdym razem jak wypiorę kołdrę i prześcieradło drugiego dnia muszę spowrotem je prać, nie byloby problemu lecz mam zbyt mały bęben w pralce i takie częste pranie wielkiej kołdry zwyczajnie ją niszczy.
Zdarzało jej się sikać również na poduszkę, na której śpię ale teraz zdarza się to coraz rzadziej.
Cizia ma dwie kuwety, jedną dużą otwartą , drugą mniejszą z górą CURVER. Załatwia się w obu lecz gdy pojawia się kołdra od razu wybiera kołdrę. Planuję kuwetę curver wymienic na rowniez zamykana ale wieksza ale na razie Cizia jest mała i spokojnie się w niej mieści.
Miałyście podobne problemy z waszymi kotkami? Jak na to zaradzić? Czy może mieć na to wpływ szybkie zabranie od matki?
Kotka jest podwójnie odrobaczona Milprazonem oraz była podwójnie szczepiona Novibac.

gorgo2137

 
Posty: 1
Od: Pon lut 27, 2023 11:05

Post » Wto mar 07, 2023 22:06 Re: Kot sika na kołdrę

Moja tez sikała mi na kołdrę, choć nie za każdym razem. Problem zniknął, gdy na łóżko położyłam podkłady, takie jak dla niemowlaków. Miały zbierać siki, a okazało się, że kotce się nie spodobały, w ogóle na nie nie wchodzila i poszla do kuwety, od tamtej pory nie ma problemu.

bythewind4

 
Posty: 3
Od: Wto mar 07, 2023 21:26

Post » Śro mar 08, 2023 7:48 Re: Kot sika na kołdrę

Po pierwsze, trzeba kotkę przebadać. Siusianie zwykle wskazuje na problem z układem moczowym.

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro mar 08, 2023 7:59 Re: Kot sika na kołdrę

Jaki żwirek używasz? Jaki miała tam,gdzie była przed zabraniem do Ciebie? Problemem może być podłoże właśnie. Na początek najlepszy jest zwykły, bentonitowy.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro mar 08, 2023 8:38 Re: Kot sika na kołdrę

Postaw jej zwykłą, odkrytą kuwetę, taką:
https://www.bitiba.pl/shop/sklep_dla_ko ... yte/382223
Wypełnij żwirkiem benonitowym, drobnym, bezzapachowym, najlepiej takim:
https://www.bitiba.pl/shop/sklep_dla_ko ... act/382603
I zobaczymy, czy kotka nie wybierze kuwety zamiast kołdry. :ok:
A przebadać trzeba oczywiście też, to najważniejsze.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60201
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Evvelka, Gosiagosia, Halina50, kasiek1510 i 292 gości